Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by Solomon » 30 Jun 2011, 17:14

SR Premium SR1200E, ja mislim da su Indonezija, vidio sam sta pise na glavi nazad ali zaboravio sam, ali nije japan

probao sam ga samo zbog ovih nordstranda, posto ih svi hvale, a inace ne volem bas nesto posebno ibaneze zbog tankog vrata i tijela :mrgreen:

User avatar
Pentatonic
Posts: 239
Joined: 13 Oct 2009, 03:54
Location: Beograd

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by Pentatonic » 08 Jul 2011, 23:00

Solomon wrote:malo prije probao :D

Image

zvuk :bow: :bow: :bow: ali mi se ne svidja tanjusan vratic :mrgreen: tako da ga necu kupiti :bambi: :XD:
Ma kupi taj bass, pa pokloni meni :mrgreen: :bambi:
:ziveli:

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by parker » 09 Jul 2011, 19:26

ja bi hteo da imam ono, 4 zice, pasivan, volume, tone i da nije single cut, fretless i ostali fetishi... to bi mogao biti i neki preca al kad bi resio pitanje tenzije na neki meni odgovarajuci nacin.
to i nece biti skoro jer vec imam nesto a drustveno sam odgovoran, ne bi da gomilam gitare ili kupujem skupo a prodajem jeftino kao sto to obicno biva. a kad dodje trenutak za to (kad bi npr
poceo da zaradjujem svirajuci) verovatno bi u najozbiljnije razmatranje dosla gerila pa nek ide zivot.
aj ziveli :ziveli:

User avatar
bleach
Posts: 177
Joined: 23 Oct 2009, 21:01

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by bleach » 12 Jul 2011, 17:27

Meni se na izgled ova gitara jako svidja,ali nigde ne mogu da nadjem neki review,mislim da neko sa foruma ima ovaj spector,pa ako bi mogli da mi kazete,da li se isplati da uzimam ovo :)
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/131 ... 4-CLASSIC/
PS:nadam se da nisam promasio temu :mrgreen: :ziveli:

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by Solomon » 12 Jul 2011, 17:43

:O.o: Spektor u Mitrosu ???

User avatar
bleach
Posts: 177
Joined: 23 Oct 2009, 21:01

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by bleach » 12 Jul 2011, 17:51

Solomon wrote::O.o: Spektor u Mitrosu ???
to je sad ne bitno,pomagajteeee :D :mrgreen:

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by faks » 12 Jul 2011, 18:14

imam ja spector rebop 4.. ako ti nesto znaci..
javi se na pm. ako hoces da probas :cao:

Flealip
Posts: 161
Joined: 15 Sep 2008, 10:01

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by Flealip » 12 Jul 2011, 18:19

Pazi, to je Performer serija, nizeg je ranga od standardnog Spektora, nesto kao LTD za ESP, Rockbass za Warwick, Squier za Fender...you get it.
Oni se sklapaju u kini i to se moze odraziti na kvalitet finalne obrade (mada ne mora, nisam svirao pa nagadjam). Ono sto je pozitivna stvar je to sto ovaj Performer ima iste magnete i elektroniku kao i obican Spektor.
Takodje, i on je od basswood-a, kao i ovaj najskuplji u Mitrosu, samo sto je ovaj sa quilted maple gornjom plocom, a onaj od bubinge. Meni to deluje kao solidna kombinacija. Moj Spektor je pravljen u koreji, neck-thru, ceo je od javora sa quilted maple gornjom plocom. Prezadovoljan sam gitarom i uvek bih preporucio Spektora.
Nisam svirao Performer serije, ali ti savetujem da probas. Ne mozes mnogo da omasis ako ti se svidi na prvu loptu, bitno je da ti je ton dobar i da ti je udoban dok sviras. Ako budem imao vremena, svraticu do Mitrosa i prosviracu pa ga uporediti sa svojim Spectorom. Tebi savetujem da ga probas svejedno :ziveli:

edit: Pretece me koleza po sekiri. Eto, ako kupis prosirices nas klub :D bar da nas bude vise od Warwick-ovaca :lol:

User avatar
bleach
Posts: 177
Joined: 23 Oct 2009, 21:01

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by bleach » 12 Jul 2011, 19:59

Hvala vam momci,pokusacju da se upisem u klub spektorovaca :D
A za probe cemo se dogovoriti :ziveli:

User avatar
MrMoT
MF veteran
Posts: 190
Joined: 21 Aug 2006, 12:25
Location: Hamburg/Novi Sad/Beograd
Contact:

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by MrMoT » 12 Jul 2011, 21:19

Ahoj! Ja imam spector-a ali legend 4 classic, on je kao malo bolji od ovog performera, mada je isto drvo i magneti... drugaciji su bridge i mislim elektronika (ne znam da li performer serija ima tone pump, ako ima onda je i to isto...) kao i vrat koji je na legend-u iz 3 dela a ovde iz jednog... Legend me sluzi extra dobro vec par godina a vucem ga sa sobom stalno... Proputovao je mnoooooogo kilometara i odradio sve od malih svirki do bas jako velikih... Mana mu je sto ima malo jace srednje i malo mutan ton, zbog basswood-a i emg ssd magneta. Kazu da ukoliko stavis emg hz magnete zvuk postaje mnoogo bolji, mada nisam to probao radi mi posao i ovako :) Odlican bass sve u svemu :ziveli:
@flealip: Korea neck-through? to je nesto starije? ovi novi su ili bolt on ili set neck...
PS Performer i Legend serije imaju SSd magnete dok Custom, koji su takodje iz koreje imaju HZ ili PJ kombinaciju isto kao i rebop koji se vec prave u evropi... :)

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by faks » 12 Jul 2011, 21:29

na mom suEMG-HZ magneti (fabricki) nisam nista dobudziv'o pa da uporedjujem.. za HZ mogu reci da kidaju kako rede
:ziveli:
Flealip wrote: bar da nas bude vise od Warwick-ovaca :lol:
:XD:

Flealip
Posts: 161
Joined: 15 Sep 2008, 10:01

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by Flealip » 12 Jul 2011, 21:46

@Mrmot:
Da, da neck thru. Mada sam se debelo dvoumio dal je neck thru ili mnogo dobar set neck. Ali tekstura drveta iz tela se nastavlja i na vrat tako da nema sumnje. Tacnu godinu ne znam, nisam prvi vlasnik vec drugi (i poslednji ^^ ). Lik koji mi je prodao je rekao da je uvezen iz USA 2006. a da je proizveden 2005. valjda. Tu je negde, 2005/6. Video sam ja po Ebayu korejanaca sa neck thru ranije, kontam da je bilo nekoliko serija...

Inace, i Performer ima tone pump, dakle sve isto kao i na pravim Spektorima. Na papiru, zvuci veoma pristojno. Valjalo bi to isprobati.

@Faks:
I moj ima EMG HZ i mnogo sam zadovoljan. Sve je cisto, moze da se zamuljavi... ma milina 8)

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by Stalker » 12 Jul 2011, 22:10

svaki spektor dobar je spektor

btw, zanima me da li je neko od vas probao nekog fretles spektora? pošto ima taj karakterističan ton koji baš izbija iz miksa deluje mi kao da spektor, ili možda čak EMG magneti, nisu magneti za fretlese, jer mi ne deluje kao da bi ton klizio niz vrat kako bih želeo. (pojednostavljeno: nije baš fleksibilan u fretles varijanti?) nije ništa presudno pitanje, samo me zanima
:ziveli:

Flealip
Posts: 161
Joined: 15 Sep 2008, 10:01

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by Flealip » 12 Jul 2011, 22:16

Nema ovde bas veliki izbor Spektora, nisam naleteo na fretlesa. Mozda se Solomon javi, on mi vec neko vreme pravi zazubice svirajuci kojekakve dobre gitare po Becu :lol: sigurno moze da naleti na neki fretles sa EMG magnetima pa da podeli.

Kace padne neki Spector vs. Warwick showdown? :wink:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Koju bas gitaru biste želeli da imate?

Post by Stalker » 12 Jul 2011, 22:19

kad se ljudi smisle i zapravo odgovore i budu aktivni na temi 2,3 dana posle toga ("Ko 'oće jam session?"). znaš ono..
ja sam slobodan, ako neko hoće nek postuje, meni više dosadno da se ispaljujem :XD:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest