"Cort" Bas Gitare?

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: "Cort" Bas Gitare?

Post by sixstring » 07 Dec 2008, 00:50

e mene interesuje Curbow 6ica koliko je para i kojih finiša imaju
i koliko su im Artisani i Curbow fretlesi? Imaju li ih na stanju?

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: "Cort" Bas Gitare?

Post by Tiki the Boyler » 07 Dec 2008, 12:50

KRUTKOCORT wrote:JEST DA SE MOŽE NARUČITI, ALI U ARS-u VEĆ IMAJU NEKE MODELE (UKUPNO 10-ak) NA STANJU
Fino. Obicno su imali 2-3 modela. Bas cu da odem da pogledam. (nadam se samo da nisu 3 modela u 3 boje, pa to dodje 9 - kako to obicno biva po nasim prodavnicama)

sixstring wrote:e mene interesuje Curbow 6ica koliko je para i kojih finiša imaju
i koliko su im Artisani i Curbow fretlesi? Imaju li ih na stanju?
Nisam siguran da se Curbow 6 više uopšte proizvodi...

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: "Cort" Bas Gitare?

Post by sixstring » 07 Dec 2008, 15:20

Tiki the Boyler wrote:
Nisam siguran da se Curbow 6 više uopšte proizvodi...
bedak :(
a baš mi se sviđa kako izgleda C6,video sam onaj basista iz Zostera ima nekog mega kool Curbow-a 6-icu,pa pomislih valjda ima negde se nabave.

slqb11
Posts: 6
Joined: 10 Dec 2008, 10:36

Re: "Cort" Bas Gitare?

Post by slqb11 » 11 Dec 2008, 06:52

imao sam priliku da probam curbow 5 koreanca i curbow 5 amera....kao jolana i fender.... curbow 5 je imao Stanko iz Dosco Bus-a..prodao ga za nekih 900eura...USA napravila

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: "Cort" Bas Gitare?

Post by sixstring » 11 Dec 2008, 11:37

um...
koliko si siguran da nije možda bio Elrick? Jer Cort proizvodi i njih, a oni baš peru,mada ja se ne bih složio da je velika razlika između USA - Koreja,čak mi i nekako više kool jer Cort - Korea,pa to.

User avatar
11080
Posts: 291
Joined: 03 Jun 2008, 04:48

Re: "Cort" Bas Gitare?

Post by 11080 » 23 Mar 2010, 15:34

Ljudi, ja sam imao Cort Action. Platio sam ga 600 maraka svojevremeno. To je bio mnogo mnogo dobar bas. I mislim da je bio amerikanac. Svirao sam ga sigurno 4-5 godina i opasno je radio..
Pratim oglase godinama i mogu vam reći da se samo jednom pojavio Action, oko 2004-te. Zvao sam lika i opasno sam se zagrejao da i njega pazarim ali komad je bio totalni krš.. Tako da je opasno uzimati ih na neviđeno.. Mislim da se čak i u novije vreme slabo pojavljuju po oglasima..
Nov bas možeš da pazariš u Liri. Probao sam GB seriju i onaj hambaker radi kao baba. Nikako ne može da se opravda ni relativno niska cena za GB.
Ali mislim da sa Cort-om vredi kalkulisati jer za male pare možeš da pazariš opasnu mašinu. Važno je samo da ne uzuimaš bas napamet već da poslušaš kako radi.
Koga interesuje kako zvuči najjeftiniji Cort evo linka. Na tonu nije rađeno ništa osim kompresije i vrlo malo EQ.
http://www.myspace.com/bendaneks
Pozdrav drugari

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: "Cort" Bas Gitare?

Post by sirac-šunka » 23 Mar 2010, 16:52

Ja sam malko svirao GB seriju u radnji, petožičan i jedan četvorožičan, bila su mi oba skroz korektna. Ovaj petožičan je bio baš nešto skup oko 700-800 evra, možda i više, nisam siguran.

Artisan bih voleo da probam. Posebno ovaj A4: http://vimeo.com/9302366
kao i B4. Čini mi se da Jack Conte (onaj ludak što pravi youtube klipove za EHX i za svoj ćef) svira B4...

A da, vrlo me zanima gde se proizvode ove dve gitare što sam naveo...

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: "Cort" Bas Gitare?

Post by Solomon » 23 Mar 2010, 23:21

mislim da je B serija iz koreje, al nisam 100% siguran

E A D G
Posts: 27
Joined: 16 Mar 2010, 13:08

Re: "Cort" Bas Gitare?

Post by E A D G » 24 Mar 2010, 08:55

sirac-šunka wrote:Čini mi se da Jack Conte (onaj ludak što pravi youtube klipove za EHX i za svoj ćef) svira B4...
Svira njegova lepša polovina 8)

http://www.myspace.com/natalydawn
Image

User avatar
11080
Posts: 291
Joined: 03 Jun 2008, 04:48

Re: "Cort" Bas Gitare?

Post by 11080 » 24 Mar 2010, 10:00

I meni se čini da je B4 serija iz Koreje. Probao sam na kratko B4 kod nekog dečka u Nišu.. I taj bas je bio mnogo mnogo dobar. A čini mi se da ga je platio nešto vrlo skromno. Ovaj B4 je kupljen u Liri u Nišu. Skroz je dobar. Dugo vremena je bio na kupujem prodajem, petožičani bas, ako je neko pratio.
Takođe sam probao jednog matorog A6. Nisam uspeo da saznam cenu ali je vlasnik spomenuo da je bio katastrofa skup. Težak je, a ovaj komad pride baš i nije imao neki naročiti ton..
Možda grešim ali iz mog skromnog iskustva rekao bih da su jeftiniji modeli ''best buy'' varijanta dok su skuplji modeli malo nezgodni jer nije sigurno da ćeš za veliki keš dobiti vrhunski instrument.. Mada je malo proizvođača koji nemaju takve varijacije u kvalitetu.
Od GB serije sam očekivao kule i gradove. Zamalo da umrem od sreće kada sam ga prvi put video u Liri. I zamalo da ga bacim kada sam čuo prvi ton.
Nisam probao Curbow. On ima dosta elektronike pa ne znam, možda je interesantan.
Ovih dana sam se baš raspitivao za šestožičani Artisan i čini mi se da je 880 evra, nov. Zaboravio sam koja serija. Mislim da je to veoma veoma dobra cena. Ali neću pazariti jer imam druge planove.
Elem, ko god od vas razmišlja o Cort-u najiskrenije preporučujem. Jedina ograda- ne poručujte bas već ga isprobajte da se uverite da je dobar komad. Najsigurnije, vredi probati a eventualna kupovina otom-potom.
Ćao

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: "Cort" Bas Gitare?

Post by sirac-šunka » 24 Mar 2010, 11:10

11080 je l si probao ona dva GB-a što se trenutno prodaju u Lyri u Nišu? Ako si njih, i ja sam, bar onako na kratko i nisu mi bili loši uopšte... :?

Možda je malo glupavo pitanje s obzirom na tvoj nick, ali odakle si? :O.o:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: "Cort" Bas Gitare?

Post by sirac-šunka » 24 Mar 2010, 11:33

E A D G wrote:
sirac-šunka wrote:Čini mi se da Jack Conte (onaj ludak što pravi youtube klipove za EHX i za svoj ćef) svira B4...
Svira njegova lepša polovina 8)
Pa dobro i on se ponekad ogrebe :P


Bar kad tezgari za EHX :mrgreen:

User avatar
Deda Joksim
Posts: 40
Joined: 06 Sep 2009, 02:36

Re: "Cort" Bas Gitare?

Post by Deda Joksim » 24 Mar 2010, 12:01

Ja sam svojevremeno ,,vozio'' Cort Action iz Indonezije. Nije mi lezao u ruci i trampio sam ga za SX jazz bass i pravu sam stvar uradio. Inace bass nije bio los, jedina mana mu je sto je bio tih. Platio sam ga na nekom popustu 220e. A onda sam na fejsbuku pricao sa jednim Indonezaninom koji ima isti takav samo sto ga je nabavio za nekih 170 dolara.

User avatar
11080
Posts: 291
Joined: 03 Jun 2008, 04:48

Re: "Cort" Bas Gitare?

Post by 11080 » 24 Mar 2010, 13:16

sirac-šunka wrote:11080 je l si probao ona dva GB-a što se trenutno prodaju u Lyri u Nišu? Ako si njih, i ja sam, bar onako na kratko i nisu mi bili loši uopšte... :?

Možda je malo glupavo pitanje s obzirom na tvoj nick, ali odakle si? :O.o:
E probao sam polovnog Cort-a momka koji se zove Labo. Sigurno ga znaš, kaže mi da se tamo svi basisti ekstra drže i poznaju. Taj Cort je ekstra a nije skup.
JESAM probao petožičani GB u Liri u Nišu. Ja sam bio tamo u decembru i tada nije bilo drugog GB-a. U pravu si, taj bas je skroz korektan. Njega sam i zaboravio.
Kada sam spomenuo da sam probao krš GB to je bilo u BG-u u Liri. Mislim da je taj komad još u prodavnici. Izgleda ekstra ali ton nema uopšte.

Ja sam iz Zemuna :) Ja sam onaj šaban sa My Space linka iz nekog od prethodnih postova u vezi sa Cort-om.

Još nešto: Kaže Deda Joksim da mu je Action imao slab izlaz. Da. Mada svi pasivni basevi imaju relativno slab izlaz tako da po tome nije specifičan. Imao sam veoma dobro rešenje za ovu muku: Koristio sam Cort-a sa BOSS ME-6B. I to je bila ludilo dobra kombinacija. Imao sam snage koliko god sam hteo i imao sam sve što se može poželeti ili dobiti od aktivnog basa sa PJ kombinacijom. I sve to za skroz malo para..

Ljudi, priznaću vam, pratim Forum ali sam se na startu lepo posvađao sa Tikijem pa od tada malo manje imam želju da pišem..
Tiki, ne mislim da nisam bio u pravu ali mogu da ti kažem da mi je žao što toliko pričam i što ne ćutim kad stvari odu predaleko.
Mir mir mir niko nije kriv i tako to.

Munze Konza ovo ono :) Ćao drugari

User avatar
11080
Posts: 291
Joined: 03 Jun 2008, 04:48

Re: "Cort" Bas Gitare?

Post by 11080 » 24 Mar 2010, 13:51

Okačio sam nekoliko fotki Cort-a, BOSS-a koga sam spominjao i pojačala koje je sve to više nego uspešno guralo ..
http://viewmorepics.myspace.com/index.c ... mId=679024
Nemam pojma kako da vam ovde okačim sličice pa evo linka gde ih možete videti.
Pozdrav

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest