Kupovina polovnih bass pojacala

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Kupovina polovnih bass pojacala

Post by Cope » 21 Aug 2011, 03:06

Funkd wrote:Zasto ovaj EN nema line-out? :?
To je i mene začudilo, ali ako bi ga zadržao možda probušim i izvedem D.I. džek, i u tom slučaju bih nosao okolo glavu koja se izvadi za minut na 4 šrafa, i koja uopšte nije naivna na efikasnim zvučnicima. Ima lepih 80W i dva FET-a na izlazu, ima jako dobru saturaciju u punom radnom režimu, i stvarno dobar preamp sa "enhance" kontrolom koji šteta što nema D.I.

Mada sa ovakvim pojačalom se i ne ide na veliku binu, u malom klubu je sasvim doboljno i bez razglasa, a tamo gde je baš velika buka, ne verujem da bi se uopšte išta čulo iz tog pojačala i pored D.I. već jedino sa razglasa.

Ipak verujem da je politika firme da nešto namerno osakati na dobrom proizvodu.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Kupovina polovnih bass pojacala

Post by Tiki the Boyler » 21 Aug 2011, 08:26

Cope wrote:Ipak verujem da je politika firme da nešto namerno osakati na dobrom proizvodu.
Politika firme je da napravi konkurentnu cijenu. U ovom slučaju su procijenili da za takvo pojačalo (namjenjeno kućnoj upotrebi) DI out nije neophodan!

To vam je kao ono pitanje... što uz kupljeni štampač ne daju glupi USB kabl od jadna 2EUR. E pa... na 100.000 štampača to više nije 2EUR već 200.000 EUR! :roll:

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Kupovina polovnih bass pojacala

Post by Tiki the Boyler » 21 Aug 2011, 08:28

Uostalom... klasični primjer kontra filozofije vam je Behringer koji na takvo pojačalo natovari sve: dva kanala, parametriku, grafiku, DI, bla bla...
A sve radi ko qrac! :grummel_2:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Kupovina polovnih bass pojacala

Post by Cope » 21 Aug 2011, 12:30

Tiki the Boyler wrote:
Cope wrote:Ipak verujem da je politika firme da nešto namerno osakati na dobrom proizvodu.
To vam je kao ono pitanje... što uz kupljeni štampač ne daju glupi USB kabl od jadna 2EUR. E pa... na 100.000 štampača to više nije 2EUR već 200.000 EUR! :roll:
Eee, nije glupi, već onaj kockasti sa velikim jackom koga nigde nema kad ti treba :)

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Kupovina polovnih bass pojacala

Post by Funkd » 21 Aug 2011, 17:28

Cope wrote: Mada sa ovakvim pojačalom se i ne ide na veliku binu, u malom klubu je sasvim doboljno i bez razglasa, a tamo gde je baš velika buka, ne verujem da bi se uopšte išta čulo iz tog pojačala i pored D.I. već jedino sa razglasa.
Ja bih ga bas pazario za bucne klubove da mi sluzi kao kontrola, a da iz D.I.-a posalje lep signal u miksetu.. (pretpostavljam da je makar priblizan ostalim EN koje sam probao) :)
Tiki the Boyler wrote:Uostalom... klasični primjer kontra filozofije vam je Behringer koji na takvo pojačalo natovari sve: dva kanala, parametriku, grafiku, DI, bla bla...
A sve radi ko qrac! :grummel_2:
Behringer je kao kineski iPhone... ::ranting::

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Kupovina polovnih bass pojacala

Post by Cope » 21 Aug 2011, 17:56

Funkd wrote: Ja bih ga bas pazario za bucne klubove da mi sluzi kao kontrola, a da iz D.I.-a posalje lep signal u miksetu..

Slabo je... Ništa bez 200-300W ako vam gitarista svira VOX AC30, a drugi Supera, ali radi na žurci do 50 ljudi gde može da se komuicira uz muziku, što je po meni razumna zabava.
Opet, bitno je gde i kako postavite pojačalo u prostoru gde je svirka, Dal ćošak, dal front, još ako može da se podesi i nagib - super.

Ja sam sebi ostavio Nemesis RS 320, (taman da se pohvalim :) ) na koji kačim još jednu petnaesticu, i to već ima smisla kad je buka.

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Kupovina polovnih bass pojacala

Post by Funkd » 21 Aug 2011, 21:08

Cope wrote: Slabo je... Ništa bez 200-300W ako vam gitarista svira VOX AC30, a drugi Supera, ali radi na žurci do 50 ljudi gde može da se komuicira uz muziku, što je po meni razumna zabava.
Opet, bitno je gde i kako postavite pojačalo u prostoru gde je svirka, Dal ćošak, dal front, još ako može da se podesi i nagib - super.
Ja ne znam da li posedujem "super-sluh", ali na Peavy-u TNT 130 imam odlicnu kontrolu (nikad ga ne guram preko 40%). :O.o: A svirke su u klubovima sa recimo 150 ljudi, ili pak trenutno po bastama 200-250.
Sto se tice tog EN od 80W, njemu bi dobro dosao nagib.. ali nakacis mu dve "nogice", nikakav problem.

RS 320 je svakako lep izbor... :)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Kupovina polovnih bass pojacala

Post by Cope » 21 Aug 2011, 23:38

Funkd wrote: Sto se tice tog EN od 80W, njemu bi dobro dosao nagib.. ali nakacis mu dve "nogice", nikakav problem.
Pa ima nagib pod 45 stepeni. :)

Taj Pivi TNT mislim da ima trafo od bar 300W što će reći pavih 130 W na izlazu, dosta je prezentno oko 500Hz, i zato tako lepo i jasno izlazi na bini, a druga fenomenalna stvar mu je aktivna skretnica, pa ko voli da se igra sa zvukom eto mu zanimacije :)

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Kupovina polovnih bass pojacala

Post by Funkd » 22 Aug 2011, 02:59

Cope wrote: Pa ima nagib pod 45 stepeni. :)
Kad ga proguglas imas samo (savrseni) prvi plan :lol:

Sta je "aktivna skretnica"? Ja volim da se igram sa zvuci! :)

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Kupovina polovnih bass pojacala

Post by Solomon » 22 Aug 2011, 03:55

Image
ovaj poslednji potenciometar i dva izlaza pored njega, to je aktivna skretnica i li na engleskom crossover, to ti razdvaja signal na frekvenciji koju odaberes potenciometrom i onda ta dva signala mozes da posaljes u mix ili npr u zvucnike neke (low posaljes u 18" a high u 4x10" ili low u zvucnike a high u hornu ili tako nesto :mrgreen: )

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Kupovina polovnih bass pojacala

Post by Funkd » 22 Aug 2011, 22:01

Do jaja! Nisam ni znao sta imam :hide:
Inace, cuo sam da neki fejms basisti rade to sa dva pojacala. Na jednom nameste low na drugom high i posalju u mix...

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Kupovina polovnih bass pojacala

Post by Cope » 22 Aug 2011, 23:07

Funkd wrote:Do jaja! Nisam ni znao sta imam :hide:
Inace, cuo sam da neki fejms basisti rade to sa dva pojacala. Na jednom nameste low na drugom high i posalju u mix...
Pastorius je to radio... Sada je tehnika uznapredovala, zvučnici za bas su uglavnom fullrange, pojačala su takođe dobra, pa i nema neke preterane potrebe za time, ali je dobro kad postoji opcija :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest