Petoumljenje

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Petoumljenje

Post by Funkd » 11 Oct 2011, 14:23

nnkvocka wrote:Kazi mi kakvu muziku inace sviras, kakav ti ton treba? Jel sviras prstima ili trzalicom?
Nazovi Njegoša, iscimaj se do Borče i idi probaj ovo:
http://www.kupujemprodajem.com/Peavey-m ... id=5770048
Sa tom gitarom sam imao bas fino iskustvo... doduse, stavljena je Bartolini elektronika u nju.

*Nikad nisam znao da odgovorim na pitanje "Kakav ton ti treba?" Recimo - toing toing tagadagatagadaga zijuuuuuuuuuu i mora obavezno da ima malo ove "aure" o kojoj Cope prica.. :lol:

LoneRider
Posts: 111
Joined: 13 May 2009, 13:57

Re: Petoumljenje

Post by LoneRider » 11 Oct 2011, 15:19

Rekoh već, sviram uglavnom fanki stvari i takav ton mi i treba. Ne volim metal ton tipa onog koji ima Reks iz Pantere.

LoneRider
Posts: 111
Joined: 13 May 2009, 13:57

Re: Petoumljenje

Post by LoneRider » 11 Oct 2011, 15:47

I da, sviram prstima... :)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Petoumljenje

Post by Cope » 11 Oct 2011, 17:06

Funkd wrote: EDIT: I sta ti imas protiv Squiera? :mrgreen:
Ništa, imao sam priliku da probam neke japanske komade na kojima su greškom odštampali "Squier" umesto "Fender", promakla izgleda neka dobra daska u kontroli kvaliteta. :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Petoumljenje

Post by nnkvocka » 11 Oct 2011, 23:49

sta da ti kazem, probaj jos jednom tog pivija...a ako ces i posle toga da se tristoumiš, skrati sebi i nama muke - Ibanez atk

LoneRider
Posts: 111
Joined: 13 May 2009, 13:57

Re: Petoumljenje

Post by LoneRider » 12 Oct 2011, 01:19

Novosti. :D Šta mislite o ovome?

http://www.cortguitars.com/_webapp_3835211/GB75#


User avatar
11080
Posts: 291
Joined: 03 Jun 2008, 04:48

Re: Petoumljenje

Post by 11080 » 12 Oct 2011, 08:09

Probao. Dobar je; moderan, balansiran, upeglan - tako bih opisao ton. Kada isključiš jazz magnet ne čuje se karakterističan zvuk hambakera ali svejedno itekako vredi uzeti u razmatranje.

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Petoumljenje

Post by Funkd » 12 Oct 2011, 09:57

LoneRider wrote:Rekoh već, sviram uglavnom fanki stvari i takav ton mi i treba.
Ako vec ne mozes da se odlucis, pogledaj sta su iskusniji svirali.
Sviras izvorni Funk - Fender (vecina njih ga je svirala, mada tad nije ni bilo ovoliko opcija)
Sviras moderniji Acid Jazz / Disco Funk - gledaj Jamiroquai bejs tate ili recimo Incognito, Heavies-e. A tamo ces videti Warwick, Yamahu, MusicMan-a...

Na kraju, ipak, svi oni imaju i Fendera. I ja mislim da svako ko svira low end u crnackoj muzici (Funk/Jazz/Soul/Disco) mora posedovati i Jazz i Prec. :) Ako planiras da guras dalje, svakako ces ih kupiti jednog dana, a za pocetak uzmi Jazz... :)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Petoumljenje

Post by Cope » 12 Oct 2011, 11:53

Svako mora posedovati Fender - komada 1, ako smatra da je muzičar :)

User avatar
11080
Posts: 291
Joined: 03 Jun 2008, 04:48

Re: Petoumljenje

Post by 11080 » 12 Oct 2011, 13:52

Ne slažem se; imao sam i prec i jazz i uspešno se rešio oba.. Ima izuzetno dobrih instrumenata i bez Fendera. Ja na primer imam izuzetna iskustva sa Cort Action-om. Mislim da je Ibanez ATK vrhunski instrument isto kao i stari Ibanez MC, Aria Pro II,...

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Petoumljenje

Post by Funkd » 12 Oct 2011, 15:07

Cope wrote:Svako mora posedovati Fender - komada 1, ako smatra da je muzičar :)
11080 wrote:imao sam i prec i jazz i uspešno se rešio oba..
:)

LoneRider
Posts: 111
Joined: 13 May 2009, 13:57

Re: Petoumljenje

Post by LoneRider » 13 Oct 2011, 15:25

Probao sam Cort B5, Cort GB75 i Ibanez SR500. Cort GB 75 je jedna užasna gitara sa bejzbol palicom umesto vrata. :povrac: Pored toga što je strašno neudoban, ima jako loš finiš a ton je tako običan da je to neverovatno. Hambaker nije ni za ku*ac. :grummel_2: Cort B5 ima manju bejzbol palicu umesto vrata, nije da je udoban ali nije ni neudoban kao GB75. Finiš je užaš. Vidim da je izgreban samo od probanja u prodavnici ili je polovan ili je prevožen bez kutije u kamionu sa otpakovanim escajgom. Ton je prilično dobar i svideo mi se dok nisam otišao do prodavnice prekoputa Vaznesenjske crkve. Ibanez SR505 ga je pojeo po tonu, po varijacijama tona, udobnosti, svirljivosti i finišu, a i ceni. Uživanje za sviranje. :) Čim dobijem pare, pazarim. :)

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Petoumljenje

Post by Funkd » 13 Oct 2011, 20:13

Pa dobro, ti si u ovu pricu usao (da ne citiram sad) sa stavom "A zasto ne Ibanez?". Nije ovde fazon da te ubedjujemo zasto ne bilo koji instrument, zato ti je receno da probas - sto vise to bolje. Ja recimo sviram slicnu muziku kao ti i nikad, ali nikad ne bih svirao Ibaneza na gigu (tek ga ne bih kupio). Mojim usima jednostavno ne prija taj sinteticki ton, za koji ne kazem da mozda nije upotrebliv u nekoj drugoj muzici, ali u crnackom gruvu - jok. Probao sam dosta modela.. osim onih high-end.
No, nisam primetio da si pisao o probi nekog Fendera, a stojim pri stavu da bi ti bolje lezao od Ibaneza u svakom cenovnom rangu.
Razmisli i o tome da se strpis jos malo, ustekas pare i pazaris "real american thing".

I da,
Cope wrote:E da, i dobar bas se ne kupuje u prodavnici

LoneRider
Posts: 111
Joined: 13 May 2009, 13:57

Re: Petoumljenje

Post by LoneRider » 13 Oct 2011, 20:35

Funkd wrote:Pa dobro, ti si u ovu pricu usao (da ne citiram sad) sa stavom "A zasto ne Ibanez?". Nije ovde fazon da te ubedjujemo zasto ne bilo koji instrument, zato ti je receno da probas - sto vise to bolje. Ja recimo sviram slicnu muziku kao ti i nikad, ali nikad ne bih svirao Ibaneza na gigu (tek ga ne bih kupio). Mojim usima jednostavno ne prija taj sinteticki ton, za koji ne kazem da mozda nije upotrebliv u nekoj drugoj muzici, ali u crnackom gruvu - jok. Probao sam dosta modela.. osim onih high-end.
No, nisam primetio da si pisao o probi nekog Fendera, a stojim pri stavu da bi ti bolje lezao od Ibaneza u svakom cenovnom rangu.
Razmisli i o tome da se strpis jos malo, ustekas pare i pazaris "real american thing".

I da,
Cope wrote:E da, i dobar bas se ne kupuje u prodavnici
Svi su rekli da ne uzimam Ibanez a niko nije rekao zašto osim jedne osobe koja je rekla da zaostaje po tonu i od jefitnijih instrumenata. Mislim da ne zaostaje nimalo. Sa onim EQ-om svašta može da se napravi - probao i uverio se. Neko je takođe rekao da je neudoban - probao i meni odgovara. Inače, ne sviram funk 70-ih i obrade, već je u pitanju autorski bend. Treba mi malo moderniji zvuk. Jel neko uopšte probao tog Ibaneza?

Da skupim preko 1300 i + € nema šanse, tako da ništa od the real american thing. Meksikanca ću probati (kao i još nekoliko modela) kad budem imao pare ili neki drugi dan, danas nisam hteo da smaram čoveka u prodavnici. Ne volim polovne stvari, nisam siguran da sam dovoljno iskusan da se ne zeznem ili da me ne zeznu.

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Petoumljenje

Post by Funkd » 13 Oct 2011, 21:08

LoneRider wrote:Ne volim polovne stvari.
Ne znam kako bih prokomentarisao ovaj stav a da te pritom ne uvredim.
Amerikanac moze da se nadje za manje pare od 1.000e.
Ne, nisam probao tog Ibaneza, ali probao sam 605-icu koja bi trebalo vise da mi se svidi, obzirom da mi jasen lepse svira.
Rekao bih ti samo da se ne zavaravas sa tim EQ-om, a to bi ti rekli i daleko iskusniji ljudi na ovom forumu. :)
Kako god, ne bih da deluje da te posto-poto odvracam od kupovine Ibaneza, samo ti kazem - probaj sve sto mozes da priustis, pitaj za misljenje nekog iskusnijeg, ali na kraju veruj samo svojim usima...
Ako ti vec lezi takav (po meni sterilan) zvuk, nemoj da preskocis Peavey-a nikako...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest