epiphone thunderbird bass iv

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: epiphone thunderbird bass iv

Post by parker » 19 Jul 2011, 01:18

pa ono, muzika djene djene... al mene neces sresti ovako obucenog ni na maskenbalu :D

User avatar
PainKiller93
Posts: 116
Joined: 28 Sep 2011, 20:30
Location: Beograd/G. Milanovac

Re: epiphone thunderbird bass iv

Post by PainKiller93 » 30 Oct 2011, 16:46

Imao sam priliku da sviram na njemu malo u Mitrosu pre neki dan. Da budem iskren, malo je tezi, ali je ok u principu. Imam utisak da je bolji od ostalih gitara u toj klasi i u tom cenovnom rangu. Jeste da sam svirao na suvo, ali dopada mi se. Kazu da ima malo mutniji ton, nisam imao vremena da ga isprobam, mada sigurno vredi pokusati sa njim! Sklapan je u Kini, to je jedina mana (nemam bas nesto poverenja u Kineze, imam Ibaneza koji je njihove proizvodnje, gitara je solidna, s tim sto neki pragovi malo zujkaju, i magneti su im prilicno losi, ali sta ocekivati od basa koji kosta jedva 200 evra).
Nije bas nesto za slap, vise je za finger i trzalicu :D Inace, kad bih opet birao izmedju Ibaneza GSR180 i ovog T-birda, izabrao bih T-bird. Ipak me nesto vuce ka njemu. Opet, moje misljenje, ne mora da znaci da je i bolji! Za Pro seriju ne znam, nisam je probao, ali sam video da imaju peticu u radnji...

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: epiphone thunderbird bass iv

Post by Cope » 30 Oct 2011, 18:22

PainKiller93 wrote:Imao sam priliku da sviram na njemu malo u Mitrosu pre neki dan. Da budem iskren, malo je tezi, ali je ok u principu. Imam utisak da je bolji od ostalih gitara u toj klasi i u tom cenovnom rangu. Jeste da sam svirao na suvo, ali dopada mi se. Kazu da ima malo mutniji ton, nisam imao vremena da ga isprobam, mada sigurno vredi pokusati sa njim! Sklapan je u Kini, to je jedina mana (nemam bas nesto poverenja u Kineze, imam Ibaneza koji je njihove proizvodnje, gitara je solidna, s tim sto neki pragovi malo zujkaju, i magneti su im prilicno losi, ali sta ocekivati od basa koji kosta jedva 200 evra).
Nije bas nesto za slap, vise je za finger i trzalicu :D Inace, kad bih opet birao izmedju Ibaneza GSR180 i ovog T-birda, izabrao bih T-bird. Ipak me nesto vuce ka njemu. Opet, moje misljenje, ne mora da znaci da je i bolji! Za Pro seriju ne znam, nisam je probao, ali sam video da imaju peticu u radnji...
Instrument se ne kupuje u Mitrosu, niti u ostalim muzičkim radnjama, ponavljam XY-iti put...

Elem, taj TB je jedna od mutavijih gitara koje sam imao priliku da probam (za moju svirku) što ne znači da se neće dopasti nekome sko svira AC-DC ili Deep Purple obrade. Pragovi zuje i na skupljim novim isntrumentima, i to je normalno jer nisu videli nulti servis, ali to je još i najmanji problem koji može da se reši setapom i friziranjem (ako drvo ne počne da se uvija posle koju godinu). Vrat je naravno lepljen iz dva dela kao na velikom delu azijskih lopata koje se sklapaju od ostataka drveta skupljih isntrumenata, a ima relativno prihvatljiv ton za uzak muzički žanr jedino kada se ubode u V4B, otpanji dok se cev ne utera u drajv, i svira trzalicom na kolenima. Hambaker visko postavljan daje brundavi dubok bas, a i to je stvar ukusa i muzike koja se na njemu svira.

User avatar
BaticaBG
Posts: 154
Joined: 09 Jul 2008, 23:47
Location: Beograd

Re: epiphone thunderbird bass iv

Post by BaticaBG » 14 Nov 2011, 16:18

Kupis Thunderbirda i odma da pravish Rainbow tribute :metal: :metal: :metal: ...http://www.youtube.com/watch?v=5rmYHuiG ... re=related ili neshto ovako...http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=_v0bDfZytwk

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest