epiphone thunderbird bass iv

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
ac10
Posts: 669
Joined: 29 May 2008, 23:49
Location: Beograd
Contact:

epiphone thunderbird bass iv

Post by ac10 » 21 Nov 2009, 23:36

Jel neko probao ovaj bass,jel ima neko mislenje o njemu?
Meni se dopao na oko i ima prilicno pristupacnu cenu,al kolko ustvari vredi te cene ne znam, nisam imao prilike da ga probam pa zato pitam. :?
evo su specifikacije:
# Alder body (Mahogany on Silverburst finish)
# 34" scale
# Maple neck
# Rosewood fingerboard
# 20 frets
# 2 TB-Plus humbuckers
# 2 Volume and 1 tone
# Chrome hardware
# Polyurethane finish
i slicica za kraj
Image
Pozdrav! :ziveli:

User avatar
gricko
Posts: 287
Joined: 13 Nov 2009, 15:02

Re: epiphone thunderbird bass iv

Post by gricko » 22 Nov 2009, 09:22

nisam ga svirao. tako da ne mogu da komentarišem tu konkretnu gitaru. svirao sam SG-400. on pripada istoj klasi epiphone-a, po ceni. pa možda možemo da napravimo upoređenje...
ovom su drvo i finiš sasvim u redu. na sitnim stvarima su prsli - čivije su tragedija, "elektronika" je tragedija, dugmad za potove su kriva itd... sve se to manje/više može srediti bez po muke i bez većih ulaganja.
ako hoćeš da imaš baš t-bird, prošetaj se do prodavca i probaj kako svira. oni na z.vencu i u milana rakića što imaju radnje, oni prodaju epiphone. sedi, drndaj ga malo. vidi kako ti leži. ako je ok obrada drveta, ako nije neki buđavi finiš, i ako ti dobro leži - kupi ga, pa za par meseci ga osveži sa emg ili seymour.d i promeni potove, pa da imaš vrlo korektnu gitaru. računaj da te to sve izađe na 4000ak €.
s druge strane, za te pare može da se dobije prilično dobar, polovan, komad nekog japanca, like ibanez, yamaha, aria....

pa ti vidi - ako hoćeš baš t-bird - onda ti ovo vrši posao dok ne skupiš pare za gibona.....

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: epiphone thunderbird bass iv

Post by nnkvocka » 22 Nov 2009, 13:58

Ja sam se pre 7 godina lozio na taj model zato sto ga je svirao Shavo Odadjian iz SOAD-a. Zeleo sam da ga imam po svaku cenu, ali ga nije bilo nigde ni u radnjama..a tad sam bio mlad i neiskusan... Sve dok na kraju, vremenom, nisam shvatio sta je pravi bass (Ibanez ^^ )

Flealip
Posts: 161
Joined: 15 Sep 2008, 10:01

Re: epiphone thunderbird bass iv

Post by Flealip » 22 Nov 2009, 15:03

Svirao sam ovakav u Music trade-u pre nekih 5-6 meseci kad sam trazio novi bass. Moram reci da je poprilicno solidan instrument za te pare. Ono sto je meni prijalo jeste da je vrat mnogo udoban (meni posle jazz bassa), vrlo prijatan zvuk, blago mutan, mada sam ga svirao na nekom losijem pojacalu. Smetalo mi je to sto nema neke varijacije u tonu, nije predvidjen za obilje stilova vec je u rok-pank-eventualno metal fazonu. Zice su za moj ukus bile prenisko postavljene i time je maltene onemogucen slap&pop, a od 20 pragova, poslednja 2-3 su maltene neupotrebljiva.
Sve u svemu, ako si za neki klasican rok-pank trip, gitara je ok za to. Nije toliko univerzalna, al ono za sta je predvidjena dobro pokriva.

User avatar
delakroA
Jazz Café Barman
Posts: 342
Joined: 22 Aug 2008, 23:38
Location: Bijeljina, RS

Re: epiphone thunderbird bass iv

Post by delakroA » 22 Nov 2009, 16:25

kako je ružannn :kokice:

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: epiphone thunderbird bass iv

Post by Solomon » 22 Nov 2009, 16:54

delakroA wrote:kako je ružannn :kokice:
:fu2:
:ziveli:

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Re: epiphone thunderbird bass iv

Post by KirilStipsa » 22 Nov 2009, 18:39

http://www2.gibson.com/Products/Electri ... rd-IV.aspx

silverburst... FU*K YEAH :metal4:

Jedan Epi TB sam probao u Budimpesti... pre 10tak godina... a u isto vreme i Gibsona, komparacije radi...
Secam se da je vrat bio bas cudan... tanak, a fingerboard skoro ravan... meni (kao nekome ko je navikao na Fender) to nije bas odgovaralo, pa sam ga brzo otpisao... mada mi se i dalje svidja izgled. Zvuk je (i na Gibsonu) bas "utemeljen", nema mnogo ostrine i britkosti, sav je "tezak" i mracan... definitivno nije gitara za moderne stilove, i virtuozne svirace.
Osim ocigledno kvalitetnije izrade i finisha, nema neke bitnije razlike izmedju Gibsona i Epi-a, sustina je tu!
Malo je skromnija bila zavrsna obrada (spojevi, pragovi...), sto me je dodatno odbilo... mada to nista ne mora da znaci, mozda je bio los komad...

U svakom slucaju, trebalo bi prvo da ga probas... nije bas za svakoga...
Moja skromna recenzija :ma bravo:

User avatar
ac10
Posts: 669
Joined: 29 May 2008, 23:49
Location: Beograd
Contact:

Re: epiphone thunderbird bass iv

Post by ac10 » 23 Nov 2009, 00:26

da naravno prvo cu da probam pa da vidim,ja sam i mislio da mu zamenim magnete sa nekim emg il sd,ako mi bude odgovarao, civije elektronika potovi nisu neki problem uglavnom imam vec cime to da sredim,i mislio sam da ga uzmem za taj deo rock,pank,metal,a za ostalo imam finu kopiju jazz bass-a.....
hvalal svima na pomoci :ziveli: javljam kad probam

born_from_pain
Posts: 22
Joined: 11 Aug 2009, 19:39

Re: epiphone thunderbird bass iv

Post by born_from_pain » 10 Oct 2010, 14:24

i ? sta bi od ovoga? jesi ga probao/pazario?
i ja se mislim o istom...
neko sa nekim novim iskustvom vezanim za ovaj bas?

born_from_pain
Posts: 22
Joined: 11 Aug 2009, 19:39

Re: epiphone thunderbird bass iv

Post by born_from_pain » 11 Oct 2010, 13:33

zamr`o forum/tema ? :?

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: epiphone thunderbird bass iv

Post by Solomon » 12 Oct 2010, 20:33

evo ja ga danas probao u Mitrosu, nesto oko 25k dinara, ima fin zvuk, mocno izgleda :mrgreen: nije los setap bio i tako, sve u svemu veoma dobro za te pare :ziveli:

born_from_pain
Posts: 22
Joined: 11 Aug 2009, 19:39

Re: epiphone thunderbird bass iv

Post by born_from_pain » 13 Oct 2010, 15:23

cool, hvala. mislio sam da niko nece odgovoriti...
znaci oko nove godine da pazarimo mi to... :D :ziveli:

born_from_pain
Posts: 22
Joined: 11 Aug 2009, 19:39

Re: epiphone thunderbird bass iv

Post by born_from_pain » 16 Oct 2010, 13:12

a sta mislite o ovome?
Image

Custom active electronics and EQ
Body Wings: Mahogany
Neck: 7-piece (Alternating Walnut/Maple)
Neck Profile: SlimTaper Bass
Neck Joint: Through-Neck
Truss Rod: Double-Action, 2-way
Fingerboard: Rosewood
Fingerboard Radius: 12"
Frets: 21 medium/jumbo, nickel/silver alloy
Scale Length: 30.5"
Nut Width: 1.65"
Neck Pickup: Epiphone T-PRO Bass Humbucker
Bridge Pickup: Epiphone T-PRO Bass Humbucker
Bridge: Flush-mount, fully adjustable
Controls: Master Volume, Blend, High-EQ, Low-EQ
Tuners: Premium Die-Cast Bass
Outputs: 1/4" Mono, Metal Jack Plate
Hardware: Black

pro verzija...

sigurno ima neke vece razlike, koliko ja primecujem aktivni magneti, bilji pickup-ovi, bolja elektronika...
razlikuje se i skala u odnosu na obican thunderbird IV... kod pro verzije je 30.5" a kod "regular" verzije 34"... sta to tacno znaci, da li ga je neko probao? neko poredjenje ova dva modela...

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: epiphone thunderbird bass iv

Post by Solomon » 16 Oct 2010, 13:36

skala je ista kao i na obicnom thunderbirdu 34". vrat ide kroz tijelo bolje drvo, vjerovatno je bolji zvuk i sve , ako imas para kupi :mrgreen:

User avatar
maceyouth
Posts: 34
Joined: 27 Oct 2008, 10:48
Location: Majdanpek
Contact:

Re: epiphone thunderbird bass iv

Post by maceyouth » 16 Oct 2010, 13:37

Zapravo skala je isto 34"
http://epiphone.com/default.asp?Product ... ctionID=12
Vrat je neck-trough, postoji i petozicana verzija, ali su se na forumima ljudi zalili da se kod nekih serija slabo cuje B zica, zbog neadekvatnih ugradjenih magneta. U mitrosu bi trebala da postoji ta petozicana verzija (http://mitrosmusic.com/proizvod/5236-Ep ... V-BASS/)za lepe novce (s obzirom da je petozican, aktivan, neck trough i mocno izgleda). Interesovao sam se za njega, kao mogucnost za 5-zicani bas ali svaki put kad posetim Mitros Music u BG-u....njega nema... :cry:
Stvarno, jel ima neko ovo, da li ga je probao, da li vredi?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest