Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by Stalker » 17 Jun 2010, 22:36

Podelite sa kolegama neke efekte za koje verujete da bi dobro zvučali na bas gitari, bez obzira na žanr koji svi ovde sviramo - samo ih prezentujte (ne moraju biti u pitanju bass pedale). Isto važi i za pretpojačala, kompresore i pojačala. Ko zna, možda neko zdojmi neki efekat koji ste baš vi prezentovali!

EHX Holy Stain
video sam ovaj klip i instantno mi se ova stvarčica popela na #1 najpoželjniji efekat. mislim da nema efekta koji bi se uklopio bolje u moj zvuk. pogledajte
http://www.youtube.com/watch?v=wzQwaXCaASA

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by MetalFunk » 18 Jun 2010, 00:51


uuuuuuf, ne da bi mi upotpunilo "mojo sound", nego... :homer:
:ziveli:

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by nnkvocka » 18 Jun 2010, 03:41

ja sam ga nasao polovnog za neku sitnu paru, treba da mi stigne prekosutra-taman da zamenim plasticnog Behringera za metalnog Bossa

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by MetalFunk » 18 Jun 2010, 03:46

nnkvocka wrote:ja sam ga nasao polovnog za neku sitnu paru, treba da mi stigne prekosutra-taman da zamenim plasticnog Behringera za metalnog Bossa
moram ga imati do kraja god. ::ranting:: ::ranting::

User avatar
Tricky
Posts: 21
Joined: 04 Jun 2010, 12:40
Location: Düsseldorf / Beograd

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by Tricky » 18 Jun 2010, 09:57

Ovo je super sprava. Probao sam je kod Baneta iz KKN-a.
Oduševio sam se kako radi. Ovo bi bio neki MXR-ov pandan Hartke-ovom Bass Attack-u.
Zaista dobra, korisna, i upotrebljiva sprava.

Mada mislim, da u ovom videu nisu pokazali njen potencijal. :)



Edit: Pokušao sam da koristim [youtube] tag, ali nije se prikazivalo ništa, pa sam prepravio u url. Može li neko, do vraga, da mi objasni kako da dodam video u post?

User avatar
theMadDoGbn
Posts: 120
Joined: 10 Mar 2009, 19:51

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by theMadDoGbn » 18 Jun 2010, 10:06

LMB3 je sjajan, kupio sam ga prije dvije nedjelje :cao:

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by nnkvocka » 18 Jun 2010, 10:54

Tricky wrote:Ovo je super sprava. Probao sam je kod Baneta iz KKN-a.
Oduševio sam se kako radi. Ovo bi bio neki MXR-ov pandan Hartke-ovom Bass Attack-u.
Zaista dobra, korisna, i upotrebljiva sprava.

Mada mislim, da u ovom videu nisu pokazali njen potencijal. :)

http://www.youtube.com/watch?v=RGT9IVvR8sM

Edit: Pokušao sam da koristim [youtube] tag, ali nije se prikazivalo ništa, pa sam prepravio u url. Može li neko, do vraga, da mi objasni kako da dodam video u post?
preamp matori, preamp! to su sper stvari za snimanje, sviranje kod kuce ako si uboden direkt u komp, a moze i u amp. stvarcica se isplati ako stalno snimas nesto, ali za live-ove to bas i nije fazon, smatram da je bolje da imas kompresor umesto toga. a sto se distorzije tice, super zvuci, ali dok sam gledao klip kao da sam znao sta ce da se desi: lik je prezentova dist svirajuci sa trzalicom. maltene koju god distorziju da uzmes, njene kapacitete ces moci da iskoristis samo sa trzalicom ili slap. prstima ti ubijas srednje i visoke, a oni su nosioci distorzije. kada bi uzeo recimo Boss dist, mogao bi bez problema da dobijes isti onakav zvuk koristeci trzalicu (mozda i kompresor). Pazi, nije to losa sprava, voleo bih ja da imam takvo nesto, samo smatram da za iste pare mozes da uzmes kompresor i dist.

A sada objasnjenje za youtube :)
ako imas neki link, u okvir stavljas samo karaktere posle znaka "=", znaci ovako:
http://www.youtube.com/watch?v=RGT9IVvR8sM, uzimas samo onaj poslednji deo
RGT9IVvR8sM

User avatar
Tricky
Posts: 21
Joined: 04 Jun 2010, 12:40
Location: Düsseldorf / Beograd

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by Tricky » 18 Jun 2010, 11:37

@nnkvocka:

Hvala za youtube hint! :)

Što se tiče ovog prethodno - ne bih se u potpunosti složio sa Tobom.
To što si Ti napisao stoji, ali pod uslovom da se Ti na svirci bodeš u amp i to je to. I to dobar amp. I onda, ako treba , preko nekog dobrog mic-a to sve ozvučiš (podrazumeva i dobar mic i dobar box koji je nakačen na taj dobar amp) i dobiješ sjajan ton i na bini, i u razglasu.

Međutim, najčešći scenario je da na bini imaš neki shit od pojačala sa XLR-om, ili bez njega, možda neki D.I., ako imaš sreće, i tonca koji "razbija" kako ume to sve da podesi.
A po nekad jednostavno moraš da se nabodeš direktno u razglas... Ne znam - sve je to stvar ukusa. Ja lično mislim da dobar preamp zlata vredi. I ume itekako da "iščupa" i spasi na lajvu.

A propo dista - sasvim si u pravu. Da bi to sličilo nečemu, mora da se koristi trzalica. Ja generalno slabo koristim dist, tako da mi to i nije nešto preterano bitno...

Elem, meni taj MXR deluje kao quite the value for the money. Imaš D.I., preamp i eq koji daju jako lep ton, dist koji isto tako super zvuči i kad spojiš sve to dobiješ jednu vrlo korisnu spravu. Opet - to je moje mišljenje, efekti su ipak stvar lične preference.

Naravno, ukoliko imaš dobru gitaru, super pojačalo i voljan si da ga svugde cimaš sa sobom i/ili ti je tip svirke i gaže takav da furaš samo svoju opremu - onda ti zaista ovakav preamp ne treba. Ja imam extra gitaru, ali to se moj asortiman extra opreme završava. Sviram metal, tako da retko kada imam samostalne svirke sa bendom, a i kad ih imamo uglavnom ne koristimo našu opremu... Ma, ne moram da Ti pričam - verovatno znaš kako to ide... Iz moje perspektive - to je jako korisna/potrebna sprava za live.

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by Solomon » 18 Jun 2010, 12:57

uuuu jbt, ovaj holy stain ubiVa :D
ehx mi je ubjedljivo omiljena firma :mrgreen:

volio bih da probam ovu, vjerovatno bi mi se svidjela

Image

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by nnkvocka » 18 Jun 2010, 22:17

MetalFunk wrote:
nnkvocka wrote:ja sam ga nasao polovnog za neku sitnu paru, treba da mi stigne prekosutra-taman da zamenim plasticnog Behringera za metalnog Bossa
moram ga imati do kraja god. ::ranting:: ::ranting::
stigao, probao, smorio...
realno, sum je sada smanjen za veliki procenat, medjutim mogucnosti su mi njesrah. Po meni Behringer ima bolji zvuk ali zuji/bruji kad god mu prineses nesto sto zraci. ne znam, nije to toliko lose, ali iskreno ocekivao vise od bossa

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by Stalker » 18 Jun 2010, 23:04

mene isto smorio ODB-3 od bossa, zato ga i prodajem (uprkos tome što je jako dobar drajv)..ćem da pravim klon Sovtekovog Big Muffa.

Зделано В Росии :homer:

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by nnkvocka » 19 Jun 2010, 01:35

sviraj ODB trzalicom i uzivaj! po meni, samo na taj nacin mozes da imas zadovoljstvo svirajuci na toj distorziji, a i na bilo kojoj drugoj... prsti previse zamucuju, trzalica izbacuje srednje i visoke. dobro, svako ima svoje misljenje, ali probaj big muff i javi utiske/prednosti/mane

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by Solomon » 19 Jun 2010, 01:52

odo sutra mozda u Artist (u BL) da probam ovo

Image

nesto se kontam da ga uzmem, ako ne onda cu 90% uzet

Image

User avatar
DJ_MY_SOUL
Posts: 324
Joined: 09 Jun 2009, 00:21
Location: Mladenovac

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by DJ_MY_SOUL » 19 Jun 2010, 03:10

Ja sam veliki protivnik efekta volim cist zvuk bass-a i nikad me nisu zanimali. Ali jedan efekat bih morao da izdvojim. envelope filter! Jednostavno ovaj efekat sa slapom potpuno menja i otvara potpuno novu dimenziju u sviranju...

User avatar
Zoxybass
Posts: 192
Joined: 23 Aug 2008, 02:21
Location: Sombor

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by Zoxybass » 20 Jun 2010, 12:53

nnkvocka wrote:ja sam ga nasao polovnog za neku sitnu paru, treba da mi stigne prekosutra-taman da zamenim plasticnog Behringera za metalnog Bossa
Jel Behringer sad na prodaju maybe? :kokice:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest