Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by Solomon » 17 May 2011, 19:49

Image

samo 1400 evra :mrgreen: odlicno pojacalo, a drive kanal ubiva :metal:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by Cope » 19 May 2011, 03:20

Kakav minimal dizajn za tolike pare :) Mogli su da se malo otvore, mada mi se dopadaju proste i konkretne sprave. :mrgreen:

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by Solomon » 19 May 2011, 20:42

ja sam bio odusevljen zvukom da dizajn nisam ni primjetio :mrgreen: a ionako mu nije potreban neki svemirski dizajn kad ce stojati na nekom kabinetu iza tebe i niko ga nece ni gledati :lol:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by Cope » 19 May 2011, 21:29

Pa to, a ja misio moj Trejs iz osamdesetih vanvremenski... :mrgreen:

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by Solomon » 19 May 2011, 21:42

novi trejs je zmaj :mrgreen:
Image

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by Duane » 19 May 2011, 21:51

Image

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by Cope » 19 May 2011, 21:59

Imam informaciju da je jedino Trace zadržao proizvodnju u UK, tako da bi trebalo da valjaju. Nisam ga još probao, a i možda bolje. Nemam para...
Evo moj više od dvaes godina radi, a ne gasi se, i ništa mu ne fali, a par puta je radio čak i režimu kratkg spoja, kad sam slučajno vezao dve kutije od 4 oma paralelno.... Da kucnem u drvo...

-A taj Agilar (u stvari onaj srebrni malo deblji) sam imao priliku da čujem u kombinaciji - glava Agilar, dve kutije 4x10 SWR (mislim da su Golijat), i Sadowski bas... dalje nema... ::ranting::

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by andrej] » 22 May 2011, 00:17

Duane wrote:Image
imas na moog modularu, naravno, taj preset. jedan od najboljih tonova ikad. a ja imam jedan preset za waveshaper neki koji tako lezi na onaj ton, potpuno unistenje!


User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by umart » 28 May 2011, 15:13

malo da se prizemimo,posle tih svemirskih sprava :mrgreen:

elem,sve preporuke za bass vamp pro.dobio na koriscenje od druga,sinoc odradio svirku na njemu boden direkt u razglas via ultra G xlr outa.ton-san snova na bassman simulaciji,ampeg poprilicno dobro odradjen,drajvovi odlicni.i ostalo zvuci i vise nego korektno,ali nisam bas oliko ih rabio da mogu da dam neki pouzdaniji komentar.blend kontrola drajva fenomenalno uradjena.dosta i to odlicnih ostalih kontrola,kompresor koji sabi kako radi,prvobitno sam sumnjao kako ce sa pedalama da radi jer ne ponesoh dovoljno kablova za fx loopove (kojih ima za sve varijante,jedan izmedju pre amp sim efekata i amp simulacije i jedan klasicni,post amp sim,barem mislim da je tako,tek sinoc sam poceo da koristim spravu) ali super je reagovao na sve sem na TS-a,ali mislim da sam ja kriv tome jer nisam bas prilagodio srednje TS-u.stimer odlicno radi,nisko H (petozicani bas je bio u pitanju) hvata precizno i brzo.ovlas sam presao preko efekata,i koliko sam cuo,korektno zvuce.cak je i izrada ok,njihova klasicna rack izvedba,jedino su tanki sa knobovima kao i sve behringer sprave,ali mislim ako se naprave preseti da i oni mogu da posluze duzi niz godina. da,svaki moguci out koji moze da se zamisli,nema sanse na kakvu god varijantu dodjete na svirku da necete naci nacin da ga iskoristite.posebno su me odusevili ultra G i live sa 4x12 sim,ako ste u frci sa vremenom samo idete preko njih,nadjete neki ok amp sim ili preset i to je to,nema cackanja 2 sata.

malo su kontrole neintuitivne,ima par caka koje moraju da se pohvataju,kao i sve behri sprave pate od tog "plasticnog" feel-a narocito u visokim srednjim i u generalno svim visokim,sto je jel' za bass najmanje stetno (nije pravilo,evo bas ja ih poprilicno koristim,ali kontam da neko ko svira neki npr klasicni r'n'r ono presizn i ampeg nece ni primjetiti),ali za ovaj klupski nivo na kojem vecina nas i svira ova sprava je i vise nego dorasla.s' obzirom na cijenu,ako neko dosta cesto svira po klubovima ne vidim bolju pazarinu od ovog.tek line6 bass podovi tuku ovu spravu i to vrlo malo na polju zvuka i izrade,ali je to bas toliko sitno da se ne isplati.


User avatar
gricko
Posts: 287
Joined: 13 Nov 2009, 15:02

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by gricko » 07 Jun 2011, 08:15

ma, sve je to lijepo i krasno, al' nema prave svirke dok ti jaja ne trepere od 2x 8x10 i makar 70 kila u lampama. ;)

User avatar
11080
Posts: 291
Joined: 03 Jun 2008, 04:48

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by 11080 » 22 Feb 2012, 12:50

Da li neko koristi synth ? Imate li iskustva sa ovim pedalama ?

- Markbass Super Synth Bass
- Electro-Harmonix Bass MicroSynth
- Boss SYB-5 Bass Synthesizer
- Behringer BSY600 Bass Synthesizer
- Digitech bass synth wah
- Roland GR-55
- Akai Deep Impact

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by nnkvocka » 22 Feb 2012, 12:59

Ja imam SYB5, ali jos uvek nisam nasao bend u kojem cu da ga primenim. Da, bacio sam pare, ali dobio sam ga baš dzabaka pa reko nece da skodi da mi stoji pa kad zatreba.. Ima tu dosta zanimljivih farbi, sto za igranje, sto za konkretnu primenu, ali bez expression pedale ne mozes nista!

User avatar
11080
Posts: 291
Joined: 03 Jun 2008, 04:48

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by 11080 » 22 Feb 2012, 13:34

Koliko džabaka, ako nije tajna ?
Da li može da se napravi farba tipa Stuart Zender synth-a ?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest