Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by nebojsak » 16 Dec 2010, 22:36

E :o kako radi na basu?


User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by andrej] » 17 Dec 2010, 01:33




kako vam se svidja ovo?

meni je to savrsen bas ton.

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by Bozha » 17 Dec 2010, 09:20

pa lepo je

User avatar
groove
Posts: 359
Joined: 08 Jun 2009, 22:19
Location: Vrbas,Novi Sad

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by groove » 01 Jan 2011, 16:19

Mislim da sam pogodio topik, htedoh napisati dve kratke recenzije pojacala i kabineta koje sam probao u zadnjih nedelju dana, pa mozda nekom bude od koristi iskustvena informacija pri eventualnom odabiru istih u nekom narednom periodu...

prvo bih opisao razocarenje:

Head: Ampeg MicroSVT
Probao ga na probi u jednom NS studiju u trajanju od 2 sata, gde uz pomoc svih zivih kombinacija EQ na gitari i EQ na samoj glavi nisam uspeo naci iole prihvatljiv zvuk koji bi na bilo koji nacin bio reprezentativan u okviru benda.Ultra lagana i lepa Ampeg glava skromne snage(mislim da je doooosta slabija u realnom zivotu od fabricki deklarisane snage) nije nista vise osim lepa i lagana.Kontrole poprilicno neosetljive, limiter beskoristan,prebrzo odlazi u drive...sve u svemu jedan veliki znak pitanja iza naziva i cene gore pomenutog pojacala.
Kabinet: Hartke Hydrive 4*10 1000w
Definitivno se ispostavlja da zvuk koji izbacuje ovaj Hartke kabinet odlazi ko zna gde, njega nema tamo gde treba da bude.Ili previse muljavo ili preostro za sta je mozda i kriv gore pomenuti malisan koji ni sam ne zna koje frekvencije salje preteskom i poprilicno "uspavanom" Hartkeu koji nakon svog jeftinijeg 4*10 neHydrive brata ne obecava nista bolji sviracki ugodjaj za novce koje kosta, osim sto na njemu stoji nalepnica od impozantnih 1000w ...rekao bih, nicega.

prijatno iznenadjenje:

Head: Laney RB9
Sinoc ga svirao u na gradskom trgu na simpaticnih -10 stepeni i mogu samo reci da se pokazao kao sjajno pojacalo.Nakon odvratnih Laney kombo resenja po prvi put da od njih cujem nesto sto radi veoma,veoma dobro...Na bukvalno flat podesavanju je ton gotovo perfektno definisan bez manjka ili viska icega, odlicno se "probija u mixu", izuzetne snage( bio sam pojacan na 11 sati i bukvalno nisam cuo ostatak benda na bini, a nije me ni zanimalo da ih cujem jer sam hteo sto pre da se sklonim da vetrometine) :)...fingerstajl, slep...sve izlazi kako treba , enhancer nisam palio ali i sa ovim sto sam cuo sam bio prezadovoljan, pogotovo ako uzmemo u obzir da mu je cena negde oko 300-350 eur...jedina mana koja mi se dojmila je da je malo glomazna i teska solidstate glava.U svakom slucaju bih ovu glavu ocenio kao toplu preporuku bilo kome,od pocetnika do profesionalaca.

Kabinet: Laney 4*10
Ukratko, odlican box ne velikih gabarita i nepoznate mi tezine, sa zvukom koji je zaista na mestu i bez ikakvih izoblicenja sa odlicnom definicijom tona.

p.s. oprostite ako koristim nestrucne izraze prilikom iznosenja svojih utisaka o spravama...i nadam se da ce nekom biti ovo sve od koristi.

User avatar
gricko
Posts: 287
Joined: 13 Nov 2009, 15:02

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by gricko » 01 Jan 2011, 16:39

glede micro SVT-a...
ovo je thread sa talkbass. OP je SVT ložač. ko je proveo više od 15 minuta na tom forumu, zna o kome se radi.
"Completely unfair Ampeg vs. Ampeg shootout"

"comparing a 200w micro to the tube svt is quite an unfair comparison indeed, but to my ears, the micro vr did as well at copping the real thing's tones as one of my favorite pedals of all time, the tech 21 vt, and was a lot more intuitive, whereas it took me a while to figure out the vt. so what you might lose in versatility with the range of distorted tones you can get from the vt, you make up in ease of use with the micro vr. like the vt, not a dead nuts match for the feel of the big rig, but the tones were right on imho."

mislim.... respect @groove, ali kapiram da si svirao korektnu glavu na buđavom boksu. slična situacija kao kad neko radi review instrumenta sa "ubijenim" žicama ili lošim setup-om i onda se ispovraća po instrumentu koji to nije zaslužio.

SNG

User avatar
groove
Posts: 359
Joined: 08 Jun 2009, 22:19
Location: Vrbas,Novi Sad

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by groove » 01 Jan 2011, 16:44

Moguce...naveo sam da je box budjav...ali mislim da je poenta da su ove 2 glave u cenovnom rangu a Laney ga ne jede, nego i isere nakon sto ga pojede, u svakom pogledu.(napisah moje vidjenje glava i boxova bez zelje za flejmom)..a u svakom slucaju SNG :D :cao:

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by nnkvocka » 01 Jan 2011, 20:52

A ja bas mislim da je glava tu problem. Kada cujes rec Ampeg, svi ce odma-DAJ! Jos ako je micro varijanta, asocijacija na MarkBass pojacala... Mislim da radi tu sve: ime, marketing, dizajn, ali ne i sam uredjaj. Kapiram da je on mozda dobar za neko snimanje, sviranje u kucnim uslovima, ali za nesto ozbiljnije, ocigledno da postoji veliki znak pitanja. Vezano za Laney, konkretno Enhancer- on je uvek ukljucen i on uvek radi bez obzira da li je switch upaljen ili ne i bez obzira sto je sam potenciometar bio skroz smanjen, tako da si verovatno zbog toga bio odusevljen zvukom. Svaki Laney ima minimalnu kompresiju u svom zvuku i zato zvuci tako lepo, ali po meni ni jedan kombo ne moze da radi lepo u bendu zbog male snage. Dok kod odvojene glave imate snage na pretek, pa izvolite i pojacajte taj slatki zvuk koliko god zelite.

User avatar
gricko
Posts: 287
Joined: 13 Nov 2009, 15:02

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by gricko » 06 Jan 2011, 17:20

via TB:
Image
Image
Image

i na kraju
Image

"congratulations fellow micro vr owner! i got one for christmas, and it rules hard! but unlike you, i only have one speaker (not complaining in the least, though...that one speaker kicks it), and also unlike you, my original thought was it would be a nice little backup rig...until i gigged it. and now i'm hard pressed to want to bring the big stuff anymore. it sounds so much like a mini-svt that i'm blown away every time i use it. thinking really hard about that extension cab, though...i'd love to do a 410 vertical stack with my svt."

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by faks » 10 Jan 2011, 17:46

Stalker wrote:
the bassman wrote:Ajd`kada se vec pominje EBS, da li je neko slucajno dosao u kontakt sa EBS-ovim METAL DRIVE-om, neki dan sam je video kod jednog bassiste i zvuci do jaja.
Ja licno do tada nisam ni znao da postoji :(
Dobro bi mi dosla svaka informacija, jer sam se napalio na prvu :wink:
Dick iz Mešuge koristi. meni najpoželjnija mast za bass, ali je zato 200 jura :(
uhhh EBS :metal:
mislim da je ovaj preamp bolji od SansAmp BDI
predpostavljam da je i kvalitet izrade takodje vrhunski

[youtube]eROZkBEB6Ss&feature=related[/youtube]

u planu mi je da nabavim nesto od ta dva ;)
ali tamo negde na leto tek ..

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by faks » 10 Jan 2011, 17:48

the bassman wrote: neki dan sam je video kod jednog bassiste i zvuci do jaja
jel mozda Laza (Draconic) ?

User avatar
the bassman
Posts: 297
Joined: 19 Jan 2010, 09:15

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by the bassman » 11 Jan 2011, 10:05

faks wrote:
the bassman wrote: neki dan sam je video kod jednog bassiste i zvuci do jaja
jel mozda Laza (Draconic) ?
Nemam ti ja pojma ko je Laza, uopste ne poznajem ovog lika, svirao je na P-Bass-u i Mesi Carbine, mislim da je bio M6, sve jedno zvucalo je jednostavno ubilacki.
Mnogo sam se nalozio, jedini problem je sto METAL DRIVE nigde nema na lageru, a retko porucujem nesto bez da probam. Sacekacu jos neko vreme, mozda dobijem neki feedback ili tako nesto. :cao:

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by faks » 11 Jan 2011, 15:55

nije onda Laza. on ima ampeg V4 :)

dobar stav.. ali kod EBS tesko da moze da bude promasaj
:ziveli:

User avatar
the bassman
Posts: 297
Joined: 19 Jan 2010, 09:15

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by the bassman » 11 Jan 2011, 18:20

faks wrote:nije onda Laza. on ima ampeg V4 :)

dobar stav.. ali kod EBS tesko da moze da bude promasaj
:ziveli:
Ma i ja to tripujem, posto vec imam 2 komda od ebs-a i stvarno su dobri, ali opet, da ipak ja probam prvo :)

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by faks » 11 Jan 2011, 18:34

pa ja nameravam negde na leto da pazarim (planiram da idem do Shvedske).
ako ti do tad nije kasno,ako mi se planovi ostvare, mozes racunati da ces ga testirati detaljno :)
:ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest