Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
11080
Posts: 291
Joined: 03 Jun 2008, 04:48

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by 11080 » 28 May 2012, 08:28

Imaš u Blaznavi uvek po nekoliko GK-ova pa verovatno možeš da stekneš predstavu kako bi radila najskuplja GK varijanta..
Taj lik prihvata i zamene pa eto teme za razmišljanje..

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by sirac-šunka » 28 May 2012, 20:09

Ko/sta je Blaznjava... :O.o: :?:

User avatar
11080
Posts: 291
Joined: 03 Jun 2008, 04:48

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by 11080 » 29 May 2012, 08:02

Niškim autoputem ka BG-u, isključenje za Mladenovac, ispred centra Mladenovca desno ka Topoli.. Nije teško. Ima SVEGA. Ima par Warwick-a UVEK, Tobias, GK, TE, ima svega.
http://www.generalsound.rs/PRODAJA(star ... 20box.html

User avatar
11080
Posts: 291
Joined: 03 Jun 2008, 04:48

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by 11080 » 20 Jun 2012, 08:28

Moram da kažem: Pre mesec dana sam najzad pronašao BOSS ME 8B. UBIVA. Imam 6B i koristim ga već dugo godina a 8B mi je nekako uvek izmicao. Sinoć sam ga prvi put koristio sa mojom surovom ekipom muzikanata: na clean-u je strašno bolji od 6B a synt-ove još nisam uspeo dobro da namestim tako da je za sada lošiji od 6B ali ima puno puno puno više synth opcija tako da ne sumnjam da će se i tu pokazati duplo bolji :ziveli:

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by Bozha » 20 Jun 2012, 11:10

Verovatno znas, a i bilo je vec price o tome... Na 6B nisam uspevao nista od syntha da dobijem, da bi na kraju, kad sam ga prodavao kupac skontao da ja koristim DC adapter, a treba AC! :hide: Navodno na tim oscilacijama gradi synth efekte, mada to nisam posle imao prilike da probam.

Inace, u Blaznjavi nista od GK trenutno... Trazim ortaka za zastupnistvo GKa u Srbiji. Sledece godine u ovo vreme bicemo milioneri! 8)

User avatar
11080
Posts: 291
Joined: 03 Jun 2008, 04:48

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by 11080 » 20 Jun 2012, 11:52

Bozha wrote:Verovatno znas, a i bilo je vec price o tome... Na 6B nisam uspevao nista od syntha da dobijem, da bi na kraju, kad sam ga prodavao kupac skontao da ja koristim DC adapter, a treba AC! :hide: Navodno na tim oscilacijama gradi synth efekte, mada to nisam posle imao prilike da probam.
NE ZNAM ! A ne znam ni šta je DC a šta AC adapter ??? Znam, glup sam al' u jednoj rečenici, koja je razlika ?
Za oba imam originalne adaptere tako da valjda oba funkcionišu "maxonbas" što bi rekao jedan naš kolega forumaš. Ja sam skontao synth na ME6B posle nekoliko dana. Vrhunski je. ME8B ima puno više opcija za synth pa ide teže+nemam vremena za to kao nekada.
Bozha wrote:Inace, u Blaznjavi nista od GK trenutno... Trazim ortaka za zastupnistvo GKa u Srbiji. Sledece godine u ovo vreme bicemo milioneri! 8)
Uh, ako si ozbiljan - nemoj. Ovo je siromašna država i siromašno tržište. Najplaćeniji basisti nemaju GK čak i ako žele da ga imaju. Nov GK košta strašno mnogo. Ovde priolaze polovne skupe stvari ili jeftine nove stvari. Činjenica da niko od velikih nema na lageru GK je simptomatična.

PS: Sinoć sam video klavijaturu Korg Oasys. J_b_m ti mi miša; ono je bezobrazno dobra i skupa stvar....

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by Bozha » 20 Jun 2012, 12:30

11080 wrote:NE ZNAM ! A ne znam ni šta je DC a šta AC adapter ??? Znam, glup sam al' u jednoj rečenici, koja je razlika? Vrhunski je. ME8B ima puno više opcija za synth pa ide teže+nemam vremena za to kao nekada.
AC je oscilirajuci napon/struja, svede ga na 12V ali i dalje oscilira na 50Hz. DC je jednosmerni, onaj koji se najcesce srece kod sitnih uredjaja. Zato sam ja nekako podrazumevao da koristim AC/DC adapter... Uglavnom, dok imas originalni adapter, nebitno!
Bozha wrote:Uh, ako si ozbiljan - nemoj. Ovo je siromašna država i siromašno tržište. Najplaćeniji basisti nemaju GK čak i ako žele da ga imaju. Nov GK košta strašno mnogo. Ovde priolaze polovne skupe stvari ili jeftine nove stvari. Činjenica da niko od velikih nema na lageru GK je simptomatična.
Nisam ozbiljan, crni su ovo dani za takvu trgovinu, ali me to nemanje jako nervira. I nije GK toliko skup. USA glave (RB serija) su jeftinije od Edena kojeg ovde ima na vise strana, ili recimo TC-ja. Mikro varijante koje se rade u kini su naravno jos jeftinije, pa mi nije jasno ko je zakljucio da to ovdene bi proslo i gura ove druge...
Last edited by Bozha on 20 Jun 2012, 12:32, edited 1 time in total.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by sirac-šunka » 20 Jun 2012, 12:31

Bozha wrote:Verovatno znas, a i bilo je vec price o tome... Na 6B nisam uspevao nista od syntha da dobijem, da bi na kraju, kad sam ga prodavao kupac skontao da ja koristim DC adapter, a treba AC! :hide: Navodno na tim oscilacijama gradi synth efekte, mada to nisam posle imao prilike da probam.

Inace, u Blaznjavi nista od GK trenutno... Trazim ortaka za zastupnistvo GKa u Srbiji. Sledece godine u ovo vreme bicemo milioneri! 8)
Ne stoje stvari baš tako kako ti se čini. I meni je to palo na pamet i malo sam se raspitivao i problem sa nekim firmama (naročito sa GK-om) je u tome što postavljaju gomilu i gomilu uslova koji prosečan srpski trgovac nikako ne može da isprati. Prvo, potrebno je plaćati licencu na godišnjem nivou koja može da bude poprilična. (To tako jasno objašnjava nerealna novogodišnja sniženja, koja u pojedinim slučajevima idu i više nego upola, npr. Laney, Markbass, Fender, i ta sniženja su još trajala do marta meseca pa i duže... Jeste li primetili novu nabavku za pomenute firme u našim radnjama? Pa naravno da niste, toliko pa i više vremena je trebalo trgovcima da sakupe novac i plate licencu za sledeću godinu da bi održali taj zvučni atribut "generalnog zastupnika") Drugo, pojedine firme su toliko bezobrazne da postavljaju razne uslove vezane za veličinu i druge karakteristike skladišta, pa onda uslove vezane za marketing i razne neke druge obaveze...
Bozha wrote:Nisam ozbiljan, crni su ovo dani za takvu trgovinu, ali me to nemanje jako nervira. I nije GK toliko skup. USA glave (RB serija) su jeftinije od Edena kojeg ovde ima na vise strana, ili recimo TC-ja. Mikro varijante koje se rade u kini su naravno jos jeftinije, pa mi nije jasno ko je zakljucio da to ovdene bi proslo i gura ove druge...
Pa to ti je otprilike razlog, ovo što napisah gore... :|
To što dosada nemamo GK predstavništvo, nije tek slučajno, pričao sam sa nekim trgovcima i njima je padalo na pamet pa odustali ljudi...

User avatar
11080
Posts: 291
Joined: 03 Jun 2008, 04:48

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by 11080 » 20 Jun 2012, 13:39

Božo, hvala za pojašnjenje AC-DC; valjda sam i ja to nekad učio na časovima fizike ali valjda je to, kod mene, upalo u kategoriju 99% gradiva koje moraš da naučiš i zaboraviš jer ti nikada i ni za šta neće trebati.
Da budem iskren, i dalje ne kontam skoro ništa al' dobro je što mi oba adaptera rade :)

Moje skromno mišljenje: Nekada smo imali mnogo veće tržište SFRJ pa smo i mogli nečemu da se nadamo. Sada ? Ja mesecima tražim medium light komplet GHS žica za šestožičani bas i nikada ga neću naći. Jednostavno je: ZA KOGA da uvezu raznovrsne proizvode kada je nas malo, tržište je malo a platežna moć cele nacije na nivou prosečno razvijenog gradića u Nikoneznagde ?

parmezans
Posts: 10
Joined: 27 Feb 2012, 01:45

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by parmezans » 02 Aug 2012, 02:20

Nisam citao celu temu. Ali imam Harmonix Big Muff bass i MXR M82 envelope bass.
Fuzz je odlican. Sa ugradnjom dodatnog volume pota postaje savrsen. Ali moze se koristiti samo u odredjene svrhe i u 90% slucajeva kad hocu da ukljucim fuzz, bolje sluzi situaciji bez... Uglavnom je odlicna stvar za popunjavanje zvuka u bendu sa samo jednom gitarom.
M82 je MAMA! :)
Znaci najkompletniji envelope za bass koji sam probao. (Ne sviram dugo i nisam ih puno probao, ali kontam ovo ce nekome biti korisno)
Ima Dry i FX signal blend knobove, koji savrseno funcionisu i totalno dopustaju izgradnju zvuka koji zelis u live ili studio situaciji. Sensitivity knob savrseno funkcionise, tu su jos i Q- izrazajnost efekta i Sweep- duzina samog filtritanja signala.
Ako iko ikada zeli neki envelope, ali da je samo envelope- stvarnor topla preporuka, apsolutno vredan svakog evra.

User avatar
11080
Posts: 291
Joined: 03 Jun 2008, 04:48

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by 11080 » 02 Aug 2012, 08:52

Hvala kralju. Korisne informacije.

User avatar
11080
Posts: 291
Joined: 03 Jun 2008, 04:48

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by 11080 » 16 Nov 2012, 00:22

Ušao sam u stan.

Sa novim-starim GT 6B :)
Uz ME 8B, nadam se da imam dva najbolja synth efekta koja je BOSS ugradio u svoje procesore..
Pojma nemam kako će da radi synth na 6B ali mišljenja likova sa foruma obećavaju..

Sreća sreća radost.

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by faks » 05 May 2013, 20:17

jel ima neko shemu za tube preamp sa 12ax7 ?? imam ponudu za poklon, 4 komada.ali cu uzeti samo ako odlucim da pravim neki preamp
idealno bi bilo kad bih ubacio i parametricki eq i simulaciju kabineta
moze i savet koju shemu da jurim ?
:ziveli:

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by michabass » 06 May 2013, 00:07


User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by Cope » 06 May 2013, 00:12

faks wrote:jel ima neko shemu za tube preamp sa 12ax7 ?? imam ponudu za poklon, 4 komada.ali cu uzeti samo ako odlucim da pravim neki preamp
idealno bi bilo kad bih ubacio i parametricki eq i simulaciju kabineta
moze i savet koju shemu da jurim ?
:ziveli:
Meni se dopalo kako radi neki preamp sa ECC83, drugar je skinuo neku Ampeg šemu ili sl. ne mogu da se setim... mada generalno, ja se nosim mišlju da su lampaški preampi više marketing nego bog zna kakvo otkriće. Probao sam obrnute kombinacije - trandža preamp, a lampa izlaz i to je već bilo jako zanimljivo za čuti...
Lapma pod naponom svira, jebo malu struju, a drugo ove nove cevi u prodaji su više kanalizacione nego za muziku, pola ih ne radi i kad su nove, a ove što rade su žali bože od tona i trajnosti ...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest