Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
the bassman
Posts: 297
Joined: 19 Jan 2010, 09:15

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by the bassman » 11 Jan 2011, 18:42

faks wrote:pa ja nameravam negde na leto da pazarim (planiram da idem do Shvedske).
ako ti do tad nije kasno,ako mi se planovi ostvare, mozes racunati da ces ga testirati detaljno :)
:ziveli:
Hahahah, tako ti, odma direktno u fabriku, pa onda pazarenje po diskontnoj ceni :lol:
Videcemo sta ce biti do leta, 10.03. mi je rodjendan pa se nadam da cu ga do tada istestirati i ufurati zenu da mi ga pokloni :XD:
U svakom slucaju hvala na ponudi i :ziveli:

User avatar
mortcinder
Posts: 27
Joined: 29 Dec 2010, 08:08

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by mortcinder » 11 Jan 2011, 19:25

andrej] wrote:


kako vam se svidja ovo?

meni je to savrsen bas ton.


Gde ovo moze da se nabavi kod nas???

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by dejankuki » 11 Jan 2011, 21:17

faks wrote:pa ja nameravam negde na leto da pazarim (planiram da idem do Shvedske).
ako ti do tad nije kasno,ako mi se planovi ostvare, mozes racunati da ces ga testirati detaljno :)
:ziveli:
the bassman wrote:Hahahah, tako ti, odma direktno u fabriku, pa onda pazarenje po diskontnoj ceni

Eee, ako te ne uhvate kupi i meni jedan... jes da je za bass, al' nek se nadje...



:hide: :hide: :hide: :mrgreen: :ziveli:

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by faks » 11 Jan 2011, 21:42

ja nemam nista protiv da napunim i ceo gepek :)
naravno sve po nabavnoj ceni.. ali ne bih da obecavam jer samo planiram da idem tamo (da radim)
ako sve bude kako treba, dalje cemo na pm.
ozbiljan sam
;) :ziveli:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by dejankuki » 11 Jan 2011, 21:50

Hmm. ne znam, ali izgleda da nisi skapiiir'o.. a mozda je to specificno samo u nasem kraju..??

Dakle, razgovaraju dva Svrljizanina... jedan kaze, idem da kupim leba i kobasicu da jedem.. a drugi ce, AKO TE NE UHVATE... kupi i meni isto i plus jogurt..


A kako su pirocanci poznati da su skrti, Ere da su saljivdzije.. Vojvodjani da cooliraju ili Crnogorci da su lenji.... tako su Svrljizani "poznati" da nemaju groblje.. tj. svi pomrli u apsanama...

So, ti izvuci zakljucke... :XD:




















Naravno, nikog ne bih da vredjam, al' tako je u narodu...

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by faks » 11 Jan 2011, 22:01

aaaaaa sad kapiram :XD: :XD: :XD: :XD: :XD: :XD: :XD:
:ziveli: :ziveli:

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by andrej] » 12 Jan 2011, 01:01

mortcinder wrote:
andrej] wrote:


kako vam se svidja ovo?

meni je to savrsen bas ton.


Gde ovo moze da se nabavi kod nas???
mozes da ga porucis od proizvodjaca sa neta, jer se jedino tako prodaje, il da ti neko napravi. ovo je u stvari samo preamp sekcija jednog starog traynora (sto ga bob weston iz shellaca koristi) + di box. posedujem shemu doticnog trejnora, a i ostali je mogu naci na netu. ponudio bih se da ti napravim ovo, al stvarno nemam vremena od faksa.

User avatar
gricko
Posts: 287
Joined: 13 Nov 2009, 15:02

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by gricko » 12 Jan 2011, 02:15

ne vidim [čujem] koja je munja tog rusty box-a. jedan..... onako... tunjav bass. makar sa tih YT demona.
nemoj me pogrešno shvatiš - može se to dobiti i uz pomoć mnogo manje mističnih metoda. bob weston ima sličan zvuk kao david wm. sims, koji u americi koristi the rat + gk800rb. na turnejama van amerike backline mu je tube ampeg + 8x10.
ja sličan zvuk imam sa d'addario nickel roundwounds + tube ampeg [eq flat!]. kad me mrzi da nosim glavu, turim sansamp između sebe i prisutnog pojačala.
behringer pravi sansamp kopiju - bdi21. rat imaš na svakom ćošku. naravno, trebaju ti žice koje zvone. flatwounds ili sa'ranjeni roundwounds neće da radi. ne zaboravi i da bob weston svira travis bean koji ima aluminijumski vrat. to zvoni k'o pop na esidu. ;)

User avatar
mortcinder
Posts: 27
Joined: 29 Dec 2010, 08:08

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by mortcinder » 12 Jan 2011, 06:50

andrej] wrote:
mortcinder wrote:
andrej] wrote:


kako vam se svidja ovo?

meni je to savrsen bas ton.


Gde ovo moze da se nabavi kod nas???
mozes da ga porucis od proizvodjaca sa neta, jer se jedino tako prodaje, il da ti neko napravi. ovo je u stvari samo preamp sekcija jednog starog traynora (sto ga bob weston iz shellaca koristi) + di box. posedujem shemu doticnog trejnora, a i ostali je mogu naci na netu. ponudio bih se da ti napravim ovo, al stvarno nemam vremena od faksa.
Znaks kako, sad sam kupio novo pojacalo, pa cu malo sacekati, taman da ti nemas frke sa faksom, a ja sacuvam neke pare. :lol:

User avatar
gricko
Posts: 287
Joined: 13 Nov 2009, 15:02

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by gricko » 14 Jan 2011, 02:27

Image

User avatar
Ingwarr
Posts: 25
Joined: 19 Mar 2010, 15:53
Location: Liman

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by Ingwarr » 21 Jan 2011, 15:18

Poz,

Trenutno rabim sledeci setup: MIA jazz - TU-2 - MXR deluxe octaver - Xotic RC booster - Ashdown hyperdrive - Hartke bass attack preamp; FX loop - boss Ceb2 chorus. Univerzalna, tezgaroska opcija.

Za svaku od pedala imam lepe reci, s napomenom da su Xotic boost, TU2 i MXR top notch klasa, boss chorus je vintage legenda, a ovaj preamp i drive nude odlican odnos cene i kvaliteta. Srpski: potonje bih prodao mirne duse, prethodne nikada.

Zainteresovani mogu da pogledaju setup i komponente pedalboarda na FB, evo linka:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =648374578

Imam i EHX Knockout attack EQ i EHX Steel Leather expander, pa koga zanimaju impresije neka slobodno pita.

A kao zanimljivost bih predlozio da se baci oko na Bergantino IP seriju. Rade ljudi bas kabinete sa snagaskim pojacalom u sebi (!?!) od 1000 W, sve sto coveku treba je preamp pedala, tj balansiran izlaz. Your two cents ???

Vise na:
http://www.bassgeardirect.com.au/Bergantino%20home.htm

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by maksabass » 22 Jan 2011, 12:24

Sto se mene tice volim cist zvuk pa izbegavam distorzije i fejzere na basu.Mislim da je to posao za gitariste.Za bas dobar preamp sa sto vecim opsegom eq.Moze kompresor i chorus.Evo moj varijante predpojacalahttp://s1110.photobucket.com/albums/h457/maksabass/

User avatar
gricko
Posts: 287
Joined: 13 Nov 2009, 15:02

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by gricko » 25 Jan 2011, 18:48


User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by Bozha » 03 Feb 2011, 17:25

Jos jedna zverka u auto-radio formatu...



Cena, prava sitnica!

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Zanimljivi efekti/pojačala/pretpojačala za bass.

Post by MetalFunk » 03 Feb 2011, 17:36

Ne znam koliko je zanimljivo, ali bi bilo lepo posedovati ovo :

Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest