Schecter bass gitare

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
Kalimero
Posts: 14
Joined: 19 Dec 2009, 22:51
Location: Beograd

Schecter bass gitare

Post by Kalimero » 06 Feb 2011, 18:13

Ustedeo sam neke pare i hteo bih da kupim kvalitetnu bass gitaru. Pogledao sam ponudu kod Marica na Slaviji (maric.rs), otisao tamo i probao neke Schecter gitare i svidjaju mi se. Zanima me sta vi mislite o ovim gitarama, da li neko ima Schecter bass, kakva su vasa iskustva?

Takodje sta mislite koja gitara bi bila najbolji izbor za nekih 500eur? Sviram uglavnom rock i hard-rock, ali volim kod kuce da eksperimentisem sa bluzom, dzezom, fankom, tako da me zanima gitara na kojoj mogu da se sviraju razni muzicki pravci?

Hvala unapred... :ziveli:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Schecter bass gitare

Post by MetalFunk » 06 Feb 2011, 18:22

http://www.faziosmusic.com/pdshop/image ... 5505-1.jpg

http://cart.sjguitars.co.uk/images/prod ... s%20sb.jpg

Nesto od ovoga (+ neki magneti) bi ti odlicno posluzilo za gore navedeno.

Uostalom, ako se neckas, ovo bi ti razbilo sve sumLJe :



Covek ima bass od 110 eura + emg magnete. Ono sto hocu da kazem, da je klasik vajb serija mnoooogo bolja od gitare ovog lika (zvucno).

:ziveli:

User avatar
Kalimero
Posts: 14
Joined: 19 Dec 2009, 22:51
Location: Beograd

Re: Schecter bass gitare

Post by Kalimero » 06 Feb 2011, 18:36

Aha, vidis nisam ni razmatrao squier... Pogledacu sta se nudi od toga, pa da to iskombinujem sa nekim kvalitetnijim magnetima i mozda promenim jos nesto... Hvala... :D :ziveli:

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Schecter bass gitare

Post by Solomon » 06 Feb 2011, 18:47

probao sam ja 4-5 schectera kod marica, svi su vrlo kvalitetno uradjeni, veoma fin zvuk, sve pohvale :)

e sad jel hoces 4 ili 5 zica ?

User avatar
Kalimero
Posts: 14
Joined: 19 Dec 2009, 22:51
Location: Beograd

Re: Schecter bass gitare

Post by Kalimero » 06 Feb 2011, 18:50

Sa 4 zice.... I ja sam bio vrlo zadovoljan onim sto sam probao i mislio sam odmah da uzmem, al cu sacekati jos malo da vidim sta jos ima na trzistu za te pare i da se raspitam... :)

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Schecter bass gitare

Post by Solomon » 06 Feb 2011, 19:44

Image

pogledaj jos u kojoj prodavnici, probaj i onda odluci sta ti se najvise svidja :ziveli:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Schecter bass gitare

Post by sirac-šunka » 07 Feb 2011, 00:02

Dobar je Šekter...



A ovaj sa ovim Harley bentonom ili je imo ludi sreću, ili nas laže... :nixweiss:

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Schecter bass gitare

Post by nnkvocka » 07 Feb 2011, 00:39

Dobar basista i dobro pojacalo ce naterat svaki bass da zvuci od jaja do jaja, tako da to nije merodavno kada se radi o kvalitetu bassa. Dobar basista i dobar bass ce isterati najbolje iz svakog pojacala, sto opet nije merodavno kada govorimo o kvalitetu pojacala :) Poenta moje price nije da pregazi vase iskaze i teorije nego da Kalimero treba da obidje nesto vise od Maric.rs i da bass odabere njega a ne on bass (ala sam se sada prokenjo :D ) Ako trazis nesto za rock, ali isto tako za blues bla bla bla, generalno trazimo mulitpraktik instrument - baci onda oko na neki Ibanez ATK, Fender Made in Ljovisna, ti šećerčići nisu losi samo generalno ljudi imaju malo iskustva sto se njih tice zato ti odma preporucuju nesto drugo. Vidis, ne bi ti u opste bilo lose da vidis onaj Squier jazz modified (natural finish i duncan design magneti), to ce ti radi posao extra + ce da ti ostanu pare za neku pedalicu ;) Obidji sve, probaj one instrumente koju su uskladu sa tvojim novcanim mogucnostima i muzickim pravcima i javi sta si uradio: ciji zvuk ti se svidja, koji ti vrat vise lezi (deblji ili tanji), koji broj zica itd, pa cemo onda moci (mozda) da ti kazemo sta bi ti bilo bolje dda uzmes (isto mozda) :)

User avatar
migor8
Posts: 332
Joined: 24 Mar 2008, 00:19
Location: Novi Sad

Re: Schecter bass gitare

Post by migor8 » 07 Feb 2011, 02:58

Nema tu puno razmisljanja,Ibanez ATK je ispred svega toga a za tu lovu mozes da ga uzmes :ziveli:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Schecter bass gitare

Post by MetalFunk » 07 Feb 2011, 14:12

trololololol

Ma, zajebi sve to i uzmi neko zajebano pojacalo, ako vec imas bass. Ima bog da te cuje, a i komsije. Ako te oni ne prebiju, ti njima udaris reket sto im dajes da te slusaju, te im naplacujes, i na kraju uzmes nesto zajebano. Zajebana situacija... Ali ono, obidji neke zajebane prodavnice i ipak isprobaj zajeban instrument do svote koja ti je u budzetu. I pri tom izgledaj zajebano, da bi te pustili, recimo, da probas top class zajebane bass gitare.

Srecno. :ziveli:

User avatar
Kalimero
Posts: 14
Joined: 19 Dec 2009, 22:51
Location: Beograd

Re: Schecter bass gitare

Post by Kalimero » 09 Feb 2011, 11:18

nnkvocka wrote:Dobar basista i dobro pojacalo ce naterat svaki bass da zvuci od jaja do jaja, tako da to nije merodavno kada se radi o kvalitetu bassa. Dobar basista i dobar bass ce isterati najbolje iz svakog pojacala, sto opet nije merodavno kada govorimo o kvalitetu pojacala :) Poenta moje price nije da pregazi vase iskaze i teorije nego da Kalimero treba da obidje nesto vise od Maric.rs i da bass odabere njega a ne on bass (ala sam se sada prokenjo :D ) Ako trazis nesto za rock, ali isto tako za blues bla bla bla, generalno trazimo mulitpraktik instrument - baci onda oko na neki Ibanez ATK, Fender Made in Ljovisna, ti šećerčići nisu losi samo generalno ljudi imaju malo iskustva sto se njih tice zato ti odma preporucuju nesto drugo. Vidis, ne bi ti u opste bilo lose da vidis onaj Squier jazz modified (natural finish i duncan design magneti), to ce ti radi posao extra + ce da ti ostanu pare za neku pedalicu ;) Obidji sve, probaj one instrumente koju su uskladu sa tvojim novcanim mogucnostima i muzickim pravcima i javi sta si uradio: ciji zvuk ti se svidja, koji ti vrat vise lezi (deblji ili tanji), koji broj zica itd, pa cemo onda moci (mozda) da ti kazemo sta bi ti bilo bolje dda uzmes (isto mozda) :)
Obisao sam vise od maric.rs, obisao sam vise radnji i probao dosta gitara, pa i te schektere, onda sam postavio temu ovde da vidim kakva iskustva ljudi imaju sa tim gitarama. Necu da uzimam squier-a pa da ga budzim, jer to isto kao kad budzis juga, hocu neku skuplju gitaru koja je u svakom pogledu kvalitetnija od squier-a... Probao sam i razmatram trenutno schecter omen extreme 4, epiphone thunderbird, i fender jazz bass, radjen u Meksiku, 500eur u mitrosu...

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Schecter bass gitare

Post by nnkvocka » 09 Feb 2011, 11:29

Thunderbird otpisi odma, to je bass baš za pozadinsko sviranje sa rokerskim (i nikakvim vise) zvukom, Fender mexico ako je aktivan moze i da prodje, a o Šećeru ne znam nista. Ali braćori, pogledaj ovo:
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/485 ... --Natural/
Za te pare, kapiram da radi isto (ako ne i bolje) kao taj Fender mexico i bass skroz odgovara tvojim zanrovskim prohtevima. Oni Šečer basevi su maltene svi metalski, imaju muda u zvuku. Mozes ti njega da nastelujes da radi kao Jazz varijanta, ali to nije njegov osnovni ton. Ako ti se ni to ne svidja, probaj Ibanez ATK seriju, sa tim nikako ne mozes da pogresis

User avatar
Kalimero
Posts: 14
Joined: 19 Dec 2009, 22:51
Location: Beograd

Re: Schecter bass gitare

Post by Kalimero » 09 Feb 2011, 11:53

nnkvocka wrote:Thunderbird otpisi odma, to je bass baš za pozadinsko sviranje sa rokerskim (i nikakvim vise) zvukom, Fender mexico ako je aktivan moze i da prodje, a o Šećeru ne znam nista. Ali braćori, pogledaj ovo:
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/485 ... --Natural/
Za te pare, kapiram da radi isto (ako ne i bolje) kao taj Fender mexico i bass skroz odgovara tvojim zanrovskim prohtevima. Oni Šečer basevi su maltene svi metalski, imaju muda u zvuku. Mozes ti njega da nastelujes da radi kao Jazz varijanta, ali to nije njegov osnovni ton. Ako ti se ni to ne svidja, probaj Ibanez ATK seriju, sa tim nikako ne mozes da pogresis
Ovaj squier dobro izgleda, zvacu mitros da vidim da li ga imaju u radnji(posto onom sajtu nije verovati) pa da odem da pogledam... :D
A da li znas gde mogu da nadjem ibanez atk seriju? Trazio sam na sajtovima skoro svih radnji i nigde nisam nasao... :( :ziveli:

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: Schecter bass gitare

Post by Шмајсер » 09 Feb 2011, 12:03

било их је у mix-musicu

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Schecter bass gitare

Post by Solomon » 09 Feb 2011, 12:36

ako ces schecter uzimati dodaj jos malo i uzmi damien 4, 525 evra

Image

u mitrosu probaj ako ima ovaj vintage modified, i obavezno! clasic vibe jazz, a za atk vidi u mixu kao sto je i Шмајсер rekao :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest