Koliko vredi bass..

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
Simple
Posts: 8
Joined: 09 Jan 2010, 15:56

Koliko vredi bass..

Post by Simple » 09 Jun 2011, 01:01

Interesuje me koliko mogu da uzmem za ovaj bas, koja je realna cena, ako mogu uopste da prodam.. Ako neko moze da oceni.

U pitanju je Jackson PS-5 performer, mislim da je 95. godiste, ako je bitno, evo slika Image

Hteo bih da kupim novi bas, pa me interesuje da li vredi ovo prodavati.

Hvala unapred svima..

User avatar
Pentatonic
Posts: 239
Joined: 13 Oct 2009, 03:54
Location: Beograd

Re: Koliko vredi bass..

Post by Pentatonic » 09 Jun 2011, 03:59

Bilo bi dobro kad bi naveo koliko dugo sviraš bas gitaru, koja vrsta muzike je u pitanju i koji bas bi eventualno uzeo nakon ovog. Ovaj bas deluje kao da je dobar za metal, eventualno neki hard rock. Sigurno ćeš moći da ga prodaš, ali ti ja ne mogu pomoći oko pojedinosti vezanih za cenu. Verovatno će se naći neko kompetentniji po tom pitanju. :ziveli:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Koliko vredi bass..

Post by sirac-šunka » 09 Jun 2011, 08:30

Koštao je 390 USD ko nov, na e-bay-u je jedan otišo za 232 USD, ja bih rekao...

Traži jedno 250 evra. :ziveli:

User avatar
11080
Posts: 291
Joined: 03 Jun 2008, 04:48

Re: Koliko vredi bass..

Post by 11080 » 09 Jun 2011, 08:45

Ja pratim oglase godinama. Nikada nisam obratio pažnju na Jackson koji bi se eventualno pojavio u oglasima ali čini mi se da je u Mitrosu Jackson tu negde kao Squier sa cenama.
Ovaj tvoj bas je, pretpostavljam pasivan, PJ, odlično očuvan.
Sad nemoj da se ljutiš ako ti se ne dopada; mislim da je realno da tražiš koliko i za Squier Standard seriju sa 4 žice a to je 150 evrića. Mislim da možeš toliko da izvučeš ako se pojavi neko kome se vizuelno baš dopada tvoj bas- a mislim da ima dosta klinaca metalaca i da nije isključeno da ćeš imati pacijenta jako brzo. Ako ne, cenim da nisi na gubitku i da spustiš do 120 evrića. Ispod toga mislim da ne treba prodavati dok se ne pojavi pravi kupac.
Sad, ne znam koliko si ti keširao, možda 400 evrića ako te je neko prevario, ali mislim da je realno tražiti najviše 150 a pristati i na 120 evrića. Naravno, ako hoćeš, možeš da ga ceniš i više ali onda se spremi na dugotrajno čekanje i smaranje sa dosadnim likovima koji ti troše vreme i na kraju ne kupe.
Lično, mnogo me nervira kada vidim da neko odrapi glupu cenu i onda mesecima i godinama vrti oglas sa istom gitarom koja je precenjena. Mislim da ne treba glupo kupovati pa ako nisi napravio lošu kupovinu uvek možeš za realan keš prodati ono što ti ne treba.. Ako si glupo pazario onda moraš da tražiš drugog ludaka koji će ponoviti tvoju grešku.
PS: Pre par meseci sam pokušao da pokrenem temu u kojoj bismo komentarisali oglase ali je tema (naravno) banovana a moderator mi je održao predavanje kako ne smem da prodajem instrumente na mestu koje nije za to predviđeno. Ha ha, jedino što ja nisam prodavac ali ajde ti to njemu objasni ha ha. Za sve nas bi bilo korisno da imamo temu u kojoj bi svako od nas mogao da kaže ono što zna u vezi sa konkretnim ponudama ali šta ćeš.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Koliko vredi bass..

Post by sirac-šunka » 09 Jun 2011, 10:30

Ovaj Jackson je ipak Japanac, možda se neki mjetalac i upeca na to, još kao malo starija proizvodnja (sredina 90ih) neko bi reko još i vintage :) , može se krenuti sa malkice višom cenom, čisto da se ispita tržište.
Ja lično bih pre kupio korejskog Squier-a za 150 evra, nego ovo za 120, ali pretpostavljam da drugima znači nešto Jackson i Made in Japan 1995...

User avatar
11080
Posts: 291
Joined: 03 Jun 2008, 04:48

Re: Koliko vredi bass..

Post by 11080 » 09 Jun 2011, 10:48

Slažem se

Simple
Posts: 8
Joined: 09 Jan 2010, 15:56

Re: Koliko vredi bass..

Post by Simple » 09 Jun 2011, 11:46

E hvala, hvala, i ja sam mislio do 150e, pa sam hteo da vidim da li je realno i da li sam precenio.. Davno sam kupio, pa mi ta cena nije bila bas kao orijentir.. Tnx jos jednom ;)

P. S.

Slazem se za temu sa oglasima

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Koliko vredi bass..

Post by Cope » 09 Jun 2011, 11:50

Totalni off:
Sećam se davnih godina, mali sam bio i imao Jolanu, kada su stariji momci šmekeri imali Fendere sanbrst sa meplovim vratovima - sedamdeset i neko godište, ondak se pojavio Jackson, i oni su svi bili tužni što imaju demode gitare. Zatim su došli na genijalnu ideju, i počeli da buše i kopaju Stratokastere i ugrađuju hambakere i slična sranja... E sad posle dvaes godina, Fender u originalnom izdanju iz sedamdesetih košta dva soma evra, a Jackson ... :XD: :XD: :XD:

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Koliko vredi bass..

Post by parker » 09 Jun 2011, 12:31

prodajes ovaj, sigurno ces da ga das za neke smesne pare. onda kupujes drugi koji ces verovatno da preplatis... :kokice:
ne znam zasto ne sviras ovaj ako ti treba bas a imas ga? onda vremenom naidje neko kome se svidja taj jackson a ima nesto sto se tebi svidja, tu u zameni ces verovatno bolje da prodjes

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Koliko vredi bass..

Post by nnkvocka » 09 Jun 2011, 15:25

Jednom sam slusao uzivo kako zvuci jedan matori Ibanez, mislim da je RB serija. Zvuk je bio toliko pun, izlazio je znatno ispred celog benda. To je neki model iz kraja 80ih/pocetka 90ih, ti instrumenti bi trebali da rade boli glava. Kao sto svi znaju, Jackson nije za mazenje i pazenje, vec da se koristi za riljanje, neku tezu svirku. Svi sada kubure sa tim cenama jer danas za 150eur mozes da kupis aktivan instrument koji (na primer) ne moze ni da prismrdi onom Ibanezu koji sam ja cuo. To ljdui ne kapiraju dok se ne zajebu par puta, al' aj ti sad njima objasni... Taj instrument ima veliku sviracku vrednost, ali ocigledno malu trzisnu. Kao sto rece nas drugar Parket, okaci oglas i ponudi zamenu ako vec trazis nesto drugo. Ja kada bih prodavao, trazio bih 200eur pod uslovom da je lepo doteran, jer ipak je to koliko/toliko raritet, Japanac + je usviran. A sta bi ti hteo da uzmes, koliko zica, kakva elektronika i naravno, kakva svirka je u pitanju?

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Koliko vredi bass..

Post by mislim_stvarno » 09 Jun 2011, 15:47

izvinite sto upadam :D
sirac-šunka wrote:Ovaj Jackson je ipak Japanac
ako su serijski brojevi kao kod gitara, (a ne vidim zasto ne bi bili :D ) nije japanac. :D mij sn pocinje sa 9. performer serija je par godina radjena u japanu, posle otisla za koreju... mnogo ih manje cene nego japance u svakom slucaju, ali nisu losi (opet govorim za gitare, ali mislim da nije drugacija situacija sa basevima)...

i jos jedna stvar, bice da je 96. godiste jer je kao sto rekoh performer serija radjena prvo u japanu, a nasledila je cocnept 94 seriju, a i u serijskom broju stoji 101 96 80 :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest