Ibanez GSR

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
Loverboy
Posts: 8
Joined: 27 Dec 2010, 21:22
Location: Zrenjanin

Ibanez GSR

Post by Loverboy » 16 Jul 2011, 13:10

Imam Fender Squaer Precision (made in Japan)... ima lep zvuk i gitara me fino sluzi.Medjutim, skoro sam za male pare kupio Ibaneza GSR 200 gio, pa me zanima kakva su iskustva sa ovom gitarom i da li bi tu trebala da je aktivna elektronika?

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Ibanez GSR

Post by nnkvocka » 16 Jul 2011, 15:33

Ovo su moji omiljeni clanovi foruma koji prvo kupe nesto pa onda pitaju kakvo je :D Ako je aktivna elektronika u njemu, ne mora nuzno da ima ekvilajzer (bass, mid, treble i ostala cuda). Aktivna elektronika predstavlja predpojacanje za magnete kako bi dobio jaci (i izobliceni) izlazni signal. Ti bi trebao navodno da imas 2 Volume potenciometra, Tone potenciometar i cetvrti je neki bass boost ja mislim..

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Ibanez GSR

Post by MetalFunk » 16 Jul 2011, 16:51

Konkretno, ne shvatam kakvo ti je pitanje "da li bi trebala da je aktivna elektronika". Mislim, ako vec sviras bass valjda bi trebalo da znas neke osnove.
Da, aktivna je elektronika ali nije neki kvalitet. Iskreno, kesh si protracio... Trebao si upgrade-ovati tog Japanca jer je mnoooogo kvalitetniji od GSR-a (ali ni to nije nuzno).
Pricam iz iskustva. Imam isti bass i za pocetak je i vise nego dovoljan, medjutim kako vreme bude odmicalo primetices neke falinke.
Do tada, uzivaj i srecno :ziveli:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Ibanez GSR

Post by Cope » 16 Jul 2011, 17:23

-Ibanezi ni skuplji ne rade normalno, a kamoli kinesko veslo...

-Ta fabrika je bila u svome vrhuncu sedamdesetih i osamdesetih, i imala svojih pet minuta, kada je CBS kupio Fender i spustio kvalitet proizvoda, a momenat na tržuštu bio povoljan za novi talas japasnki kvalitetno urađenih instrumenata - egzotično istočnjačko drvo - trešnja, ruža i ostalo, sedef školjki iz pacifika i japanskog mora, zatim vrhunska elektronika, mehanika, i naravno cena...

Loverboy
Posts: 8
Joined: 27 Dec 2010, 21:22
Location: Zrenjanin

Re: Ibanez GSR

Post by Loverboy » 17 Jul 2011, 15:38

MetalFunk wrote:Konkretno, ne shvatam kakvo ti je pitanje "da li bi trebala da je aktivna elektronika". Mislim, ako vec sviras bass valjda bi trebalo da znas neke osnove.
Da, aktivna je elektronika ali nije neki kvalitet. Iskreno, kesh si protracio... Trebao si upgrade-ovati tog Japanca jer je mnoooogo kvalitetniji od GSR-a (ali ni to nije nuzno).
Pricam iz iskustva. Imam isti bass i za pocetak je i vise nego dovoljan, medjutim kako vreme bude odmicalo primetices neke falinke.
Do tada, uzivaj i srecno :ziveli:
Kupio sam gitaru jer je bila povoljna i na brzinu sam resio da je uzmem. Taman i da je veslo i ne vredi nicemu lepo ce stajati okacena o zid. Sto se tice mog pitanja u vezi elektronike...nije mi jasno, jer sam mislio da je kompletna serija 200 sa aktivnom elektronikom, a ovu sam otvarao i ne vidim gde bi trebalo ubaciti bateriju. Inace na gitari ima 3 pota...

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Ibanez GSR

Post by nnkvocka » 17 Jul 2011, 15:42

budi faca i okaci slike basa! (jos se i rimuje)
slike glave (napred/nazad), telo, vrat, bolt-on deo, potove, elektroniku itd.
po tvojoj prici, mogu samo da zakljucim da posedujes gsr180 ili gsr190

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Ibanez GSR

Post by Solomon » 17 Jul 2011, 16:15

mozda je stari model gsr200, on je bio pasivac

Image

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Ibanez GSR

Post by michabass » 17 Jul 2011, 16:39

joj...

reality check

kakve veze ima dal je 180 ili 190 ili 200 ili 190 i po... sve ispod hiljadarke je truba :mrgreen:

nema ljutiš :bambi:

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Ibanez GSR

Post by nnkvocka » 17 Jul 2011, 18:38

Gsr190 je u JP konfiguraciji magneta. Sacekajmo da vidimo sta ce kolegza da kaze pa onda da ga kritikujemo sto se dao prevariti :)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Ibanez GSR

Post by Cope » 17 Jul 2011, 19:56

Odneseš bas kod Miće i postane aktivan čas posla :)

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Ibanez GSR

Post by Stalker » 17 Jul 2011, 23:25

Loverboy wrote:Imam Fender Squaer Precision (made in Japan)... ima lep zvuk i gitara me fino sluzi.Medjutim, skoro sam za male pare kupio Ibaneza GSR 200 gio, pa me zanima kakva su iskustva sa ovom gitarom i da li bi tu trebala da je aktivna elektronika?
da li si ti to uzeo kao "sledeći" bas ili kao zamenu Fenderu? GSR200 je dobar bas, naročito za početnike, ali definitivno ne onaj koji ćeš svirati godinama. i godinama.
anyways, moj glas ide protu-Fendera :mrgreen:

Loverboy
Posts: 8
Joined: 27 Dec 2010, 21:22
Location: Zrenjanin

Re: Ibanez GSR

Post by Loverboy » 18 Jul 2011, 19:06

Solomon wrote:mozda je stari model gsr200, on je bio pasivac

Image
Bass je identican ovom. Raspored magneta je isti.Ja sam posumnjao da je neko ukrstio telo GSR 180, ili 190 sa vratom GSR 200. Medjutim, raspored magneta ne odgovara seriji 180 i 190. Inace, bass sam uzeo samo iz razloga da probam aktivnu elektroniku, ali nemam nameru da napustim Fendera...bar jos nemam.Veceras cu da probam gitaru, pa cu vam javiti utiske...mada, skeptican sam po pitanju ovoga.

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Ibanez GSR

Post by Solomon » 18 Jul 2011, 19:37

onda je pasivan ako je ovakav isti, ako u rupi za elektroniku ima samo 3 potenciometra bez ikakve plocice znaci uzeo si pogresan bejs :mrgreen: a i nije nesto elektronika ni na novom gsr200, bolje da si otisao u prodavnicu neku i probao neki aktivan bejs, npr SR300 ili bilo sta drugo sa 2 ili 3 band EQ

Loverboy
Posts: 8
Joined: 27 Dec 2010, 21:22
Location: Zrenjanin

Re: Ibanez GSR

Post by Loverboy » 18 Jul 2011, 20:00

Solomon wrote:onda je pasivan ako je ovakav isti, ako u rupi za elektroniku ima samo 3 potenciometra bez ikakve plocice znaci uzeo si pogresan bejs :mrgreen: a i nije nesto elektronika ni na novom gsr200, bolje da si otisao u prodavnicu neku i probao neki aktivan bejs, npr SR300 ili bilo sta drugo sa 2 ili 3 band EQ
Ok, hvala na info..Lepo ce stajati na zidu

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Ibanez GSR

Post by Cope » 19 Jul 2011, 11:46

Loverboy wrote:
Solomon wrote:onda je pasivan ako je ovakav isti, ako u rupi za elektroniku ima samo 3 potenciometra bez ikakve plocice znaci uzeo si pogresan bejs :mrgreen: a i nije nesto elektronika ni na novom gsr200, bolje da si otisao u prodavnicu neku i probao neki aktivan bejs, npr SR300 ili bilo sta drugo sa 2 ili 3 band EQ
Ok, hvala na info..Lepo ce stajati na zidu
Odnesi ga na plac da imaš instrument kad odeš da se odmoriš i da uživaš :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest