Pojacala od preko 200W

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Pojacala od preko 200W

Post by Bozha » 23 Sep 2011, 12:50

Cope wrote:Stoga primetićemo da Azijska muzika i hi-fi program pojačala uvek rade malo piskavije (SONY, Yamaha), za razliku od Engleskih koji imaju određenu aristokratsku toplinu, dok se Amerikanci lože na moć i snagu.. :metal:
Mozda previse generalizovano, ali Ispravno zapazanje... Uskliknimo s ljubavlju ju es ej, ju es ej! ^^

Mužjak
Posts: 14
Joined: 16 Sep 2011, 19:50
Location: Subotica

Re: Pojacala od preko 200W

Post by Mužjak » 23 Sep 2011, 13:40

Idem sledeći vikend da probam malog GKa u Mađarskoj.Kontaktirao sam vlasnika i rekao mi je da će me sa carinom i svom legalom izaći tačno na 660e.
Mada razmišljam o tome da napravim neke vazdušne kesice u stomaku i da ga prošvercujem ako mi se dopadne :D


Image

Edit: Hvala ljudi na predlozima,verujte mi da koliko sam zatucan,nisam ni čuo za ovu marku,dok nisam došao na forum,a onda je google odradio svoj deo posla.
Last edited by Mužjak on 23 Sep 2011, 13:41, edited 1 time in total.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Pojacala od preko 200W

Post by Cope » 23 Sep 2011, 13:40

Bozha wrote:
Cope wrote:Stoga primetićemo da Azijska muzika i hi-fi program pojačala uvek rade malo piskavije (SONY, Yamaha), za razliku od Engleskih koji imaju određenu aristokratsku toplinu, dok se Amerikanci lože na moć i snagu.. :metal:
Mozda previse generalizovano, ali Ispravno zapazanje... Uskliknimo s ljubavlju ju es ej, ju es ej! ^^
Pazi, može doktorat da se razvije na tu temu... Deset ljudi - dvaes ušiju, isto toliko vizija o zvuku...

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Pojacala od preko 200W

Post by Cope » 23 Sep 2011, 13:41

Mužjak wrote:Idem sledeći vikend da probam malog GKa u Mađarskoj.Kontaktirao sam vlasnika i rekao mi je da će me sa carinom i svom legalom izaći tačno na 660e.
Mada razmišljam o tome da napravim neke vazdušne kesice u stomaku i da ga prošvercujem ako mi se dopadne :D


Image

Edit: Hvala ljudi na predlozima,verujte mi da koliko sam zatucan,nisam ni čuo za ovu marku,dok nisam došao na forum,a onda je google odradio svoj deo posla.
Ugradi ga u gepek i reci da ti je to pojačalo za muziku za kola :metal:

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Pojacala od preko 200W

Post by parker » 23 Sep 2011, 13:48

Mozda glupo pitanje, al zar ti koji si iz Subotice ne poznajes nijednog carinika pa da to provuces nekako?
Za 100 evra koje ces da das cariniku mogao si da kupis par pedala ili vec nesto...

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Pojacala od preko 200W

Post by Bozha » 23 Sep 2011, 14:24

Cope wrote:Pazi, može doktorat da se razvije na tu temu... Deset ljudi - dvaes ušiju, isto toliko vizija o zvuku...
I svi su savrseno u pravu.
Cope wrote:Ugradi ga u gepek i reci da ti je to pojačalo za muziku za kola :metal:
Svakako treba probati i one mikro varijante, MB500 i MB Fusion, oni SIGURNO mogu da prodju kao deo auta!

Drago mi je ako smo pomogli, nastavi da izvestavas o razvoju situacije. :ziveli:

Mužjak
Posts: 14
Joined: 16 Sep 2011, 19:50
Location: Subotica

Re: Pojacala od preko 200W

Post by Mužjak » 23 Sep 2011, 20:07

"Dear Ada,



We have a GK 700 RB on stock.

I can give you this head 550 euros inclusive tax.

I can give an invoice and You have to take this invoice to on hungaryan border .

You have to show the invoice of the custom and they will stamp it., and you will get the hungaryan TAX (25%) on the border."



Malo mi je nejasan ovaj njihov mail.Zapravo da mu platim 550e zajedno proizvod sa taxom,i onda da mi odrade oporezivanje,i vrate kao kintu neku na granici?Pa to nema ni u Japanu. :bambi:

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Pojacala od preko 200W

Post by parker » 23 Sep 2011, 20:15

Tako to ide, posto nisi iz EU ne plaćaš njihov porez i dobićeš na granici 25% mađarskog poreza nazad. Mada ne znam da li ti daju odmah ili sledeći put kad budeš bio u Mađarskoj. A kad bi mogao da zaobiđeš našu carinu to bi ti bio čist ćar. Međutim, zato našoj državi treba da platiš 18% PDV i plus carinu, koju ne znam kolika ja. Zato ti kažem, kad si već iz Subotice vidi jel možeš da nađeš nekog carinika preko koga to možeš da provučeš bez dažbina.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Pojacala od preko 200W

Post by sirac-šunka » 23 Sep 2011, 22:06

Mužjak wrote:"Dear Ada,



We have a GK 700 RB on stock.

I can give you this head 550 euros inclusive tax.

I can give an invoice and You have to take this invoice to on hungaryan border .

You have to show the invoice of the custom and they will stamp it., and you will get the hungaryan TAX (25%) on the border."



Malo mi je nejasan ovaj njihov mail.Zapravo da mu platim 550e zajedno proizvod sa taxom,i onda da mi odrade oporezivanje,i vrate kao kintu neku na granici?Pa to nema ni u Japanu. :bambi:

Da, tako ti je to, takva je praksa u svim zemljama, čak i kod nas kada kupiš u Mitrosu, npr. možeš da tražiš formular koji popuniš, pečatiraju ti ga na srpskoj granici da si izneo robu iz zemlje i sl. put kada ulaziš u zemlju sa tim formularom dobijaš povraćaj 18% pdv. Po ovom pismu, ispada da je dovoljno da poneseš račun i da ćeš dobiti povraćaj 25% pdv-a odmah na granici, što je skroz super. E sad, iskren da budem, poznajem neke drugare iz Bugarske koji su tako pazarili u Mitrosu, ali na bugarskoj granici jednostavno ništa nisu prijavljivali (ovi valjda ni ne očekuju da će da bude nešto, odn. oprezniji su kada ljudi putuju u suprotnom smeru) i tako im gitare izašle baš baš jeftino.

Ako budeš slične sreće, ti bi mogao da pazariš GK-a za cca 415 EUR, što je ekstra.


Ja sam se razmišljao da ti ponudim svog skoro novog TC-a za te neke pare (manje malo) pa da vidim da l mogu da dodam za onu TecAmp Pumu, ali verovatno da nemam potrebe (samo sam GAS manijak), tako da nek je sa srećom! :ziveli:

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Pojacala od preko 200W

Post by parker » 24 Sep 2011, 00:10

Kad si već tamo probaćeš i ostale... A ako ne uzmeš RB700 nego nešto manje, ladno možeš da ga ubaciš u rančić i prođeš našu granicu na dobar dan doviđenja ako nisi neki paničar.
Probaj i RB800, to je legendarno pojačalo, doduše nekih 50% skuplje od RB700
Srećno i javi šta je bilo na kraju

Mužjak
Posts: 14
Joined: 16 Sep 2011, 19:50
Location: Subotica

Re: Pojacala od preko 200W

Post by Mužjak » 24 Sep 2011, 01:01

Hvala :)
Ću da švercujem ja to sigurno,i ovaj RB700,jebeš veličinu,kad imam bivšeg bubnjara kao carinika na granici,tražio sam mu broj po starim karticama ceo dan :D




Ovaj snimak me je inace,mogli bismo reći,kupio.Kako sviranje ovog znalca,tako i ton fingerstyle kad krene brzi groove.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Pojacala od preko 200W

Post by parker » 24 Sep 2011, 01:26

Hehe, pa onda da se javimo kad i mi krenemo u sličnu avanturu

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Pojacala od preko 200W

Post by Bozha » 24 Sep 2011, 03:58

sirac-šunka wrote:Po ovom pismu, ispada da je dovoljno da poneseš račun i da ćeš dobiti povraćaj 25% pdv-a odmah na granici, što je skroz super.
Prijatelj je skoro dovlacio neku foto opremu iz Segedina. Sad mora opet da ide po povracaj poreza, to je procedura. Madjari su inace katastrofalni sa engleskim, verovatno ti zato ovo u mailu deluje tako kako deluje.
sirac-šunka wrote:Ja sam se razmišljao da ti ponudim svog skoro novog TC-a za te neke pare (manje malo) pa da vidim da l mogu da dodam za onu TecAmp Pumu, ali verovatno da nemam potrebe (samo sam GAS manijak), tako da nek je sa srećom! :ziveli:
Image
Mužjak wrote:imam bivšeg bubnjara kao carinika na granici,tražio sam mu broj po starim karticama ceo dan :D
Pozdravi ga i u moje ime, posalji broj i pitaj ga sta pije. :cao:

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Pojacala od preko 200W

Post by parker » 24 Sep 2011, 06:06

Bozha wrote:
Mužjak wrote:imam bivšeg bubnjara kao carinika na granici,tražio sam mu broj po starim karticama ceo dan :D
Pozdravi ga i u moje ime, posalji broj i pitaj ga sta pije. :cao:
I ja bi se družio sa njim u roku od nekoliko meseci :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest