electro harmonix bassballs

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
rista
Posts: 23
Joined: 27 Aug 2008, 17:18

electro harmonix bassballs

Post by rista » 25 Sep 2011, 14:30

Zdravo,da li je neko probao gore pomenuti efekat,zanima me misljenje iz prve ruke?

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: electro harmonix bassballs

Post by Tiki the Boyler » 25 Sep 2011, 21:05

Ja ga imam. Doduše u nano verziji i recimo da mi je OK. Nisam baš pao na guzicu ali odrađuje posao.
Ono što sam primjetio je da mnogo zavisi od signala koji tjeraš u njega, tj. od gitare kakvu imaš.
U principu... moraš probati.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: electro harmonix bassballs

Post by sirac-šunka » 26 Sep 2011, 00:00

Mane je isto vrlo zanimala ta pedala, ali kada sam je probao nije mi se ni malo dopala. :(
Nekako mi je taj envelope filter, ili kako oni kažu double envelope filter, nekonkretan i za mene bar neupotrebljiv. Digitech auto wah synth bass mi se malo čini upotrebljivijom pedalom i uz neki širi arsenal pedalja, vredi je uvrstiti... Ali od onog što sam tog dana probao po radnjama, najbolji mi je bio Boss AW-3, mada jest da je najskuplji...
Nekako mi je sa boss-om obično to TO. Na pedali piše šta je, uključiš i stvarno se čuje to što sam naziv kaže, nema izvođenja gluposti i kerefeka. Nikada mi nije bilo jasno zašto bi se efekat zvao BassBalls, Big Muff, Steal Leather, ili neka slična perverzija... Kad smo već kod toga, bassballs prilično saseče low end, tako da je naziv krajnje neadekvatan!

:D

Ma zezam se, volim EHX, ali bih BassBalls eventualno samo primio na poklon. I to ne od bilo koga, eventualno od Tikija.... :ziveli:

rista
Posts: 23
Joined: 27 Aug 2008, 17:18

Re: electro harmonix bassballs

Post by rista » 26 Sep 2011, 00:23

Ja sam i mislio na nano,pa ne znam ipak mislim da cu kupiti digitech,probao sam je i ok zvuci i mislim ako mi se ne svidi moze lako da se proda jel ipak za te pare pedala vredi.Pa sad ako kasnije domognem saka nano bassballs i svidi mi se bice ko sto kaze Rambo "onano nano".:)Hvala vam u svakom slucaju.

User avatar
laza
Posts: 282
Joined: 27 Jun 2008, 23:26
Location: Beograd

Re: electro harmonix bassballs

Post by laza » 26 Sep 2011, 10:36

Pre nego što pazariš, ne propusti da probaš MXR M82. Možda će ti se učiniti da je to prava stvar, za koju doduše treba prištedeti, nije jeftina...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest