Sta od jeftinijih baseva kupiti???

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
Pusherman
Posts: 35
Joined: 09 Mar 2012, 11:33
Location: Beograd

Re: Sta od jeftinijih baseva kupiti???

Post by Pusherman » 04 May 2012, 02:15

Hvala batice! :ziveli: ma videću, doduše ovaj lik ga daje sa koferom, ali svakako vredi pokušati sa cenkanjem ::ranting::

User avatar
11080
Posts: 291
Joined: 03 Jun 2008, 04:48

Re: Sta od jeftinijih baseva kupiti???

Post by 11080 » 04 May 2012, 08:06

Ako se dobro sećam, Cope ima (ili je imao) SX Jazz i mislim da je ekstremno zadovoljan.

User avatar
Pusherman
Posts: 35
Joined: 09 Mar 2012, 11:33
Location: Beograd

Re: Sta od jeftinijih baseva kupiti???

Post by Pusherman » 04 May 2012, 11:30

Hvala!
Cope, šta ti kažeš? :mrgreen:
Gitara stvarno deluje fino, gledao sam po You Tube-u razne review i testove onih jeftinijih modela i stvarno zvuče više nego ok. Tako da pretpostavljam da ova nabudženija varijanta zvuči verovatno još bolje. Sad mene intresuje kakva je u odnosu na Squier CV/VM? Jurim da uzmem onog VM 70 sa maple vratom, ovaj SX mi je kao izbor br. 2....

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Sta od jeftinijih baseva kupiti???

Post by Funkd » 04 May 2012, 12:20

Meni taj SX deluje kao da je mnogo bolje finisiran od VM 70's. Sta vise, na ovim novim su uspeli jos da ustede na finish-u. Mislim, ako mene pitas, uz taj SX dobijas i kofer i tu vise nema sta da razmisljas. Naravno, pod uslovom da probas i da to radi kako valja.

VM ti je full maple kombinacija, ali zna se kakvog kvaliteta treba da bude javor (posebno soft maple u telu) da bi svirao kako treba. A zna se i kako se pravi Squier. Ja imam VM 70's i kazem da bih ipak dao sansu tom SX-u. Tu bi moglo svasta nesto lepo da se desi.

I Classic Vibe probaj, svakako.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Sta od jeftinijih baseva kupiti???

Post by Cope » 04 May 2012, 13:33

Pusherman wrote:Ljudi, nemam vremena da kopam, jer imao neko od vas iskustva sa SX basevima. Treba mi neki backup bas na kome bih svirao slap i pomalo vežbao, sad ložio sam se da uzmem Squier VM ili CB, međutim trenutno nema kod nas ništa od toga u ponudi, 2 ili tri komada su mi prodata ispred nosa. U međuvremenu sam naleteo na ovo : http://www.kupujemprodajem.com/SX-Jazz- ... id=5770048. Delu je mi ok. na oko, ali nije mi baš da se kockam sa 250, 300 evra. Vidim na netu ih hvale kao jako dobre instrumente za tu cenu, ali htedoh da proverim ovde :metal:
Pozdrav!
Ako se ne varam, taj isti bas se prodavao u Liri kod Sava Centra za nešto malo više od 200 eur, a manje od 300, mogu da se kladim. Prepoznajem ga po tigrastoj šari na vratu, baš sam zagledao pod kojim je uglom sečeno drvo.

Kod SX-a je fora (i kod jeftinijih instrumenata te klase) da se uglavnom radi od ostataka vrlo kvalitetnog drveta, a i dosta je dobro finiširan instrument na globalu. Jedina mana je što debljina daske nije u Fender standardu, već je tanja - jeftinija izrada i transport... E sad, ima pozitivnih stvari kada je daska tanka, odnosno više svira drvo, ali opet ima i neželjenih pojava iz istog razloga na večim snagama, i jakom sviranju, rezonira-tandrče i malo guta ton...
Čak su i fabrički magneti dosta solidni.
U odnosu na Squier nema neke drastične razlike, osim te tanje daske, čak SX po meni ima bolji finiš, i čini mi se kao pokušaj da se napravi kvalitetniji instrument. Probaj, vidi...

Ja sam hteo da ga kupim kada sam ga ugledao, bez obzira što imam dosta sličan bas...

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Sta od jeftinijih baseva kupiti???

Post by Solomon » 04 May 2012, 15:41

na sajtu brothers music (oni uvoze valjda SX-ove) je taj isti bass sa istim tim koferom (to je komplet) 285€ :ziveli:

User avatar
Pusherman
Posts: 35
Joined: 09 Mar 2012, 11:33
Location: Beograd

Re: Sta od jeftinijih baseva kupiti???

Post by Pusherman » 05 May 2012, 02:49

Hvala svima!!! :ziveli:
Ma i meni se čini da je lik nagruvao cenu... Uz to mi i ne odgovara na poruku :O.o: a na fotkama mi deluje da je finiš baš lepo odrađen (bolje nego na MIM-u :mrgreen: ). jedino mi je onaj gold hardware stvarno odvratan. Na tjubu sam slušao one jeftinije modele i stvarno fino zvuče...
Doduše iskreno se nadam da imam kombinaciju za VM 70 maple, pa ako ništa ne bude od toga videću da spazarim SX...

@ solomon- našao sam sajt, e sad jel misliš da taj bas može da se nabavi preko Lire?

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Sta od jeftinijih baseva kupiti???

Post by Solomon » 05 May 2012, 03:42

neam pojma :mrgreen: nazoves i pitas :ziveli:

User avatar
Pusherman
Posts: 35
Joined: 09 Mar 2012, 11:33
Location: Beograd

Re: Sta od jeftinijih baseva kupiti???

Post by Pusherman » 21 May 2012, 17:20

Evo mene opet... izduvao sam za Squier VM :cry: U međuvremenu sam jurio Squier Precision V, međutim izgleda da i od te kombinacija nema ništa..... pri tom sam i na Mitrosovom sajtu našao isti bas za 19.000, međutim em mi je nešto tu jako sumnjivo :O.o: (baš jedan komad baš po toj ceni), em se bas ne pojavljuje u radnji duže od 2 nedelje (kao čekaju da stigne tralalala)... prso sam .... toliko sam se smorio da sam sad u fazonu da kupim nešto što jeftinije (a iole normalno)čisto da imam da slepujem da ne bih uništavao fretless bespotrebno.... (i da onda lepo uzmem i štekam lovu za nekog poštenog MIM-a ili ako baš budem imao love da zabodem polovnog Marcusa). Kao za inat ne mogu ništa pametno da nađem... osim Squiera Standarda (četvorka koja bi mi najviše i odgovarala, 200 jura), Arije STB JB DX 5 (neka varijanta u crnoj boji, 180 jura) i nekog Affinity jazz bass V (170 jura). Već sam se skoro odlučio da odem da probam Ariu, ali sam ovde na forumu iskopao sempl (https://www.box.com/shared/ptiyjh7vo1) te affinity V-ice i bio prilično pozitivno iznenađen. Mada mislim da je ovde više do svirača nego do basa, te da je dobar ton posledica dobrog sviranja, a ne dobrog (?) basa. Sad opet nešto sam čitao po netu i mnogi tvrde da između Affinitya i Standarda i nema neke velike razlike po pitanju zvuka (vidim da ima razlike u čivijama, finishu i pickguardu :lol:)
Probao sam tu Ariju i zvuči lepo, ali imam taj problem da od kada imam Fendera podsvesno upoređujem svaki bas sa njim, tako da mi svaki jeftiniji bas zvuči kao kanta, uopšte nemam realnu sliku. E sad taj komad koji sam ja probao mi ne zvuči baš fascinantno verovatno jer su žice iz bronzanog doba. Znam da te Arije sviraju neki naši profesionalni basisti ali kontam da su njihovi basevi verovatno extra komadi. Verovatno ću uzeti Ariju ali reko' da podelim svoje misli sa vama drage kolege i da čujem vaše mišljenje....
izvinjavam se na ovolikom postu (tipa Dragi dnevniče)....
Pozdrav i živi bili! :ziveli:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Sta od jeftinijih baseva kupiti???

Post by sirac-šunka » 21 May 2012, 23:12


User avatar
DJ_MY_SOUL
Posts: 324
Joined: 09 Jun 2009, 00:21
Location: Mladenovac

Re: Sta od jeftinijih baseva kupiti???

Post by DJ_MY_SOUL » 22 May 2012, 02:01

Svako ko je imao priliku da proba dovoljno bass gitara sposoban je da zakljuci da je marcus miller obican balvan kome su putem elektronike nasminakli ton i koji zvuci jedino kada je u aktivnoj. Dok na bridge bez aktivne zvuci toliko tanko da je to zbrinjavajuce. Kada vidim cene koliko kostaju nove (a tek polovne) dodje mi da se preispitam da li sam ja to probao (a probao sam 2,3 ) mm-a ili neki drugi. Po mom misljenju jedini ok fender danas je American Vintage serija koji je daleko ispred MM-a. A sto se tice izbora jedan savet koji uvek cujem i znam dosta primera, na kraju se svaki basista vrati na jazz bass i shvati da je to najbolji odnos svega tako da je to moj savet nego neka matora aria koja zvuci ko iz bureta. I ja sam jedno vreme bio vise nego zagrejan za ariu pro ii posto sam veliki duran duran fan ali nije to to.

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Sta od jeftinijih baseva kupiti???

Post by Bozha » 29 May 2012, 12:32

majku im staru, mora da ga syncuju na snimcima nekim vintidjom, jer ovo meni ne zvuci kao balvan... a mozda stvarno ima nesto i u prstima! http://youtu.be/MH6ZTqiEkyQ

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Sta od jeftinijih baseva kupiti???

Post by Cope » 29 May 2012, 13:55

Molim da se uzdržite komentara instrumenata afirmisanih proizvođača, koje niste imali prilike da probate na velikim snagama... Zvuči neozbiljno...

Zasigurno je MM veslo... :hide:

User avatar
Lt_Columbo
Posts: 19
Joined: 13 May 2012, 21:15

Re: Sta od jeftinijih baseva kupiti???

Post by Lt_Columbo » 29 May 2012, 22:32

Kao prvo pozdrav svima.
Kao drugo,interesuje me ova gitara http://www.pik.ba/artikal/1402417/aria- ... ss-gitara/ da li ona vrijedi da se u nju dalje ulaze,npr neki drugi magnet staviti i tako to. I da li je ovo aktivna elektronika?
Hocu da kupim svoju prvu (maltene) bass gitaru pa sam malo razgledao po netu i naisao na ovu Ariu.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Sta od jeftinijih baseva kupiti???

Post by MetalFunk » 29 May 2012, 23:07

Cenu moš spustit na 200 drkema bez problema, ali ne vredi u nju ulagat. Imaš varijante tipa : zbudži je, pa kad kupiš nešto bolje(bass, jel) samo prebaci hardver. Al ne radi to poso. Ako oćeš nešto kvalitetno da kupiš, razmišljaj u evrima. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest