Peavey zvučnik

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
LoneRider
Posts: 111
Joined: 13 May 2009, 13:57

Peavey zvučnik

Post by LoneRider » 17 Nov 2011, 10:41

Prodajem stari bas za 70€ i dobio sam ponudu da ga menjam za http://www.kupujemprodajem.com/Skorpion ... -oglas.htm , što je pojačalo za klavijature po Guglu, + neki mali box od Čajaveca. Skeptičan sam po pitanju budžene elektronike, ali šta znam. Jel može to da radi za bas i da mi bude lepo? :D Na šta da obratim pažnju prilikom pregleda pre zamene ako se odlučim na taj korak?

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Peavey zvučnik

Post by Cope » 17 Nov 2011, 11:18

Imam sličan Black Widow iz novijeg KB300 i koristim ga za bass.
Moj zvučnik je na 4 oma, malo je lenj i traži dosta struje, ima izražene srednjake i definiciju za razliku od većine petnaestica, i vrlo je prodoran na bini kada je buka u pitanju, a ubacio sam ga u Nemesis kombo RS320 umesto fabričkog koji je jako slabašan po pitanju batina. Povećao mi je već kritičnu težinu pojačala pošto ima ogroman magnet i livenu korpu, tonski radi malo "seljački" i nije "štofan" kao ovi Hi-Fi moderni Eminensi i sl, ali bole me uvo, neuništiv je pre svega i odrađuje posao u situacijama kada su mi potrebni decibeli, a za sabove i toplinu basa na bini me tada baš briga, jer idem dalje na d.i. out, pa neka tonac namešta pijanoj publici audiofilski ugođaj...

ps. ako ti neko ponudi 50 evra za njega, odma ga vodi na ćevape.

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Peavey zvučnik

Post by michabass » 17 Nov 2011, 16:26

LoneRider wrote:Prodajem stari bas za 70€ i dobio sam ponudu da ga menjam za http://www.kupujemprodajem.com/Skorpion ... -oglas.htm , što je pojačalo za klavijature po Guglu, + neki mali box od Čajaveca. Skeptičan sam po pitanju budžene elektronike, ali šta znam. Jel može to da radi za bas i da mi bude lepo? :D Na šta da obratim pažnju prilikom pregleda pre zamene ako se odlučim na taj korak?
UH UH to su dobri instrumentalni zvučnici... ako rade... :mrgreen:
Na šta da obratiš pažnju? Pa obrati pažnju na to da ga probaš u situaciji u kojoj ćeš ga inače koristiti ako ga budeš kupio! Dakle u kutiju, povežite na neko pojačalo i uštekaj se da čuješ kako zvuči u radu. Nema drugog načina da proveriš ako si laik za zvučnike (pretpostavljam da jesi - čim postavljaš takvo pitanje... :bambi: ) A čajku izbegavaj ako baš ne moraš da je kupiš. Ta pojačala su nekad možda još i vredela nešto, danas... teško...

LoneRider
Posts: 111
Joined: 13 May 2009, 13:57

Re: Peavey zvučnik

Post by LoneRider » 17 Nov 2011, 16:55

michabass wrote: UH UH to su dobri instrumentalni zvučnici... ako rade... :mrgreen:
Na šta da obratiš pažnju? Pa obrati pažnju na to da ga probaš u situaciji u kojoj ćeš ga inače koristiti ako ga budeš kupio! Dakle u kutiju, povežite na neko pojačalo i uštekaj se da čuješ kako zvuči u radu. Nema drugog načina da proveriš ako si laik za zvučnike (pretpostavljam da jesi - čim postavljaš takvo pitanje... :bambi: ) A čajku izbegavaj ako baš ne moraš da je kupiš. Ta pojačala su nekad možda još i vredela nešto, danas... teško...
Probanje se podrazumeva, mislio sam na neke detaljčiće koji mogu reći da će zvučnik umreti u nekom kratkom roku, ako to uopšte postoji? Taj box dolazi u obzir čisto jer nemam drugi. Možda jednog dana napravim svoj neki box pa da bude to sve kako treba.

LoneRider
Posts: 111
Joined: 13 May 2009, 13:57

Re: Peavey zvučnik

Post by LoneRider » 17 Nov 2011, 17:06

Cope wrote: ps. ako ti neko ponudi 50 evra za njega, odma ga vodi na ćevape.
Tražim 70 i ima iteresovanja. A taj bas uopšte nije loš kao što možda deluje. :)

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Peavey zvučnik

Post by Dersu Uzala » 19 Nov 2011, 05:03

Imam ja jedan taj Peavey Scorpion na gajbi. 12", Mesa kutija, Mesa pojacala. Zakiva malisa, al' to ocito nije tvoj od 15" (ne verujem da je 15 Vata, to su mrcine od dvesta vata minimum, dibidus). Sad, ako te zanima vise informacija, mogu da pogledam u nalisku. :bambi:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Peavey zvučnik

Post by Cope » 19 Nov 2011, 12:38

Moj je 350W RMS - 700W peak. Kevlar impregnacija, gusana korpa, ne mogu da ga podignem jednom rukom... iiideeemoo!!! :metal: :metal: :metal:

ps. Čuo sam da je BW opet pokrenuo proizvodnju zvučnika. Vrlo radosna vest.

LoneRider
Posts: 111
Joined: 13 May 2009, 13:57

Re: Peavey zvučnik

Post by LoneRider » 20 Nov 2011, 13:54

Zamenio sam stari bas za ovo čudo, još mi je lik nešto prespojio na starom kombo pojačalu pa mi ono sad radi kao glava za Pivija. :krstise: Izuva zaista. Po Pivijevom sajtu zvučnik ima 155W. Dobar trejd. :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest