Markbass D.I.

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Markbass D.I.

Post by Cope » 17 Nov 2011, 11:28

Probao li je neko ovo govance (žuto) i da li vredi te pare, (naravno da ne vredi, ali je jedina firma specijalizovana za basadžije, pa samim tim ima nekog smisla koristiti ga za bas, jelda) a treba mi.

http://www.markbass.it/product_detail.php?id=123

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Markbass D.I.

Post by sirac-šunka » 17 Nov 2011, 12:01

Pa pazi, ne da je super, nego je super pro, što znači i da je super i da je profi, tako da ne mož da ne valja.. :)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Markbass D.I.

Post by Cope » 17 Nov 2011, 12:10

sirac-šunka wrote:Pa pazi, ne da je super, nego je super pro, što znači i da je super i da je profi, tako da ne mož da ne valja.. :)
Pa to, kad pročitaš reklamni txt, dođe ti da pored para daš i litar krvi. :shock:

Ne znam, verovatno ću ga uzeti jer mi treba ko lebac, pa ćete znati valja li čemu. Ja sam bio očajan na kompjutersko napajanje (Markbass to zove pojačalo), te sam ga se otarasio a srećnog vlasnika vodio na ćevape, i zato mi i ova ple-Kana kutijica sa transformatorom od 3 evra deluje malo smrdljivo, ali videću, nemam nekih alternativa...

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Markbass D.I.

Post by sirac-šunka » 17 Nov 2011, 14:24

Kako nemaš, imaš. Kupi Behringera, niko iz benda neće ni primetiti, još manje neko iz publike, a za ostatak para možeš da vodiš voljenu osobu na vikend u Sokobanju. :D


/a sad ozbiljno/
Ne znam šta da kažem... Koristio sam nekoliko pasivnih i aktivnih di-box-ova, neke sam uzimao od drugara, neke su mi turali tonci, a po osnovu sticanja svojine putem državine (ovo ozbiljno postoji u privrednom pravu), postao sam vlasnik Behringer Ultra Di Boxa... I šta ja znam... ono... ultra je, mora da je tako kad na njemu jasno piše krupnim slovima...
Elem, pored toga mi je jedan tonac često metao njegov pasivni Aster di...
I bottom line, ne vidim čemu tolika buka oko di boxa - menja ti nebalansiran signal visoke impedanse u balansiran signal niže impedanse... Nisam primetio da i jedan od njih jede ili farba ton. Rekao bih da je relativno prosta sprava, pa da čak ni shit firme poput Behringera i Astera ne mogu da zaseru mnogo...

Ali, s druge strane, razumem potrebu ozbiljnog muzikanta da turi žutu super pro kutijcu pred signal za miks. I sam bih voleo da sam jedan od tiji... ;)

Ako bih pazario nešto poput skupog di-a, razmislio bih o onim pedal varijantama tipa Hartke, SansAmp, Eden ili šta beše sve već postoji...

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Markbass D.I.

Post by Cope » 17 Nov 2011, 22:40

Evo ga:

http://www.eden-electronics.com/product ... /wtdi.aspx

Mislim da ga je reklamirao Tiki svojevremeno. Probaću ga kad stignem, lepo je što ima džidžabidža za štelovanje tona, al mi je malo preko budžeta...

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Markbass D.I.

Post by Funkd » 17 Nov 2011, 23:03

140e u Artistu. Hteo sam ja da ga uzmem i u poslednjem trenutku mi iskrsne nesto i puknem novac na drugom mestu... lepa spravica! Ali sta ce ti dzidzabidza kad imas amp iste marke sa istim kontrolama na njemu?

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Markbass D.I.

Post by Cope » 17 Nov 2011, 23:11

Funkd wrote:140e u Artistu. Hteo sam ja da ga uzmem i u poslednjem trenutku mi iskrsne nesto i puknem novac na drugom mestu... lepa spravica! Ali sta ce ti dzidzabidza kad imas amp iste marke sa istim kontrolama na njemu?
Pa upravo to...

Al desi se da nekad skoknem na kućnu probu, a štekam se u hi-fi ili neki razglas, pa može da posluži, a i za stejdž je ok. Videćemo, istraživanje tržišta je u toku.

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Markbass D.I.

Post by Trooper » 17 Nov 2011, 23:33

Overi oglase za SansAmp Bass Driver DI, 100ak eura je klon, a em je DI em ima mnogo dobar drajv

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Markbass D.I.

Post by maksabass » 18 Nov 2011, 00:54

theTrooper wrote:Overi oglase za SansAmp Bass Driver DI, 100ak eura je klon, a em je DI em ima mnogo dobar drajv
Necu se reklamiram-ni da ubijam cenu drugima ,ali klon bass drivera sam prodao juce za 60 e.-trebale mi hitno pare ,jos uvek skupljam za pojacalo, :D tako da ako ti treba klon tu sam-volim da cenjenim kolegama basistima izadjem u susret.Elem ja sam ga koristio i preko line i XLR izlaza,Radi odlicno...Samo ona na kraju lanca daje svoj ton -sto je i normalno,a ton je rekao bi specifican -prepoznatljiv za njega

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest