Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
dragan88
Posts: 26
Joined: 08 Feb 2009, 19:11

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by dragan88 » 13 Dec 2011, 15:37

Javio mi se je ovaj covek,njegova cena za swr super redhead je kaze oko 1000 eura,kaze ako imam zive pare mozemo da se dogovorimo.ja imam osecaj da bi on to dao za 800-850,za gotovinu :)
E sada,opet se dvoumim,ovaj covek sto prodaje me je opet malo bacio u razmisljanje.On kaze da prodaje to pojacalo,i da hoce da uzme Warwick umesto njega sa kupujem prodajem,kupuje i Jazz Fender bass,jer zeli da dobije sa basom neku vintage cigansku boju (to je upravo ono sto ja zelim) Kaze za Trance elliot i Warvick da daju dosta tvrdji ton,malo hladniji,i da su dobra za to,a za Redhead kaze da ima meksi i topliji ton ali isto dosta kvalitetan,ali mu nije bas za to...Ja sam iskreno mislio da se na Redhedu moze dosta nastelovati ton za svaku vrstu sviranja,ali cim ga on prodaje znaci da bas i nemoze.Pozdrav...
Opet sam u j**noj dilemi.

User avatar
mfilip
Posts: 119
Joined: 10 Jun 2008, 14:21
Location: Nis

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by mfilip » 13 Dec 2011, 17:11

Svako od nas ima razliciti viziju tona kakav zeli. Sa druge strane svi imamo manje vise razlicite gitare, setup na njima, zice a ono sto je najvaznije svi imamo razlicit nacin sviranja.
Ono sto hocu da kazem da na istoj opremi (gitara i amp) 2 coveka nece imati identican ton. Cini mi se da nemas mnogo iskustva sa celom tom pricom i jako je pohvalno sto si spreman da saslusas predloge ljudi koji su godinama u ovim vodama. Pravo je osvezenje nakon svih onih klinaca koji dodju ovde prosipaju pamet i posvadjaju se sa svima :)
Najbolje je da uzmes bas u ruke i krenes da isprobavas po radnjama sva pojacala koja ti padnu na pamet (ukoliko imas vremena i mogucnosti i ova sa oglasa) i vidis sta ti najvise prija.
Znam da nisam bio od neke velike pomoci ali pratim temu i stvarno bih voleo da kupis nesto sto neces nikada zeleti da menjas :ziveli:

edit. Jos jedna stvar za polovne stvari...mnogo tesko ide prodaja u zadnje vreme sudeci po mojim nekim licnim iskustvima... probaj da spustis cenu maksimalno jer ce posle nove godine da krenu cene gore kad mi ubogi tezgarosi pokupimo honorare od novogodisnjih svirki i krenemo da kupujemo opremu na vagone :)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by Cope » 14 Dec 2011, 03:14

dragan88 wrote:On kaze da prodaje to pojacalo,i da hoce da uzme Warwick umesto njega sa kupujem prodajem,kupuje i Jazz Fender bass,jer zeli da dobije sa basom neku vintage cigansku boju (to je upravo ono sto ja zelim) Kaze za Trance elliot i Warvick da daju dosta tvrdji ton,malo hladniji.
Kakav seljak, daje SWR za kineski Warwick, mada ako ga zavali za te pare za koje fantazira, kupiće i Fender gitaru i pojačalo pride :lol: ...
A ton, pa jeste malo praćkastiji odnosno "Punchy" na Trace-u, i ja to volim, mada siguran sam da on nije probao Trace koji takođe ima lampu u preampu pa zato kenja...

Opet kažem, to je sumanuta cifra po meni, ej 1000 evra... :shock:

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by Bozha » 14 Dec 2011, 09:06

dragan88 wrote:Ja sam iskreno mislio da se na Redhedu moze dosta nastelovati ton za svaku vrstu sviranja,ali cim ga on prodaje znaci da bas i nemoze.Pozdrav...Opet sam u j**noj dilemi.
Obrati paznju na sustinu, u kakvom je stanju i koja je cena, sve ostalo je lajanje u vetar, tradicionalno trgovacko laprdanje koje ignorises. Taj kombo je jedan od najboljih u kategoriji i sa made in usa etiketom uvek ce biti na ceni. Moja jedina dilema bi bila da za iste pare uzmem nesto sto ne moraju dva jaka da nose. Ako ti to ne smeta, imas jednog koji bi dao za ispod 700, dvojcu oko 800, odaberi ono koje je u najboljem stanju i snimaj da cujemo kako to zvuci sa roadwornom! :ziveli:

User avatar
dragan88
Posts: 26
Joined: 08 Feb 2009, 19:11

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by dragan88 » 14 Dec 2011, 17:17

Definitivno odustajem od Swr Redhed-a....Ovakav ton bih zeleo da dobijem....

http://www.youtube.com/watch?v=gA6OhPL6e40

Da kazem samo,nisam stavio ovaj snimak da pokazujem kako covek svira,niti da ga favorizujem nesto,nije tema za to,nego ovde svira sam i lepo se cuje taj"prackasti"ton,kakav ja volim,zbog toga bas ovaj snimak... inace covek svira sa trzalicom uvek.
Cuo sam se malopre sa njim,glupo mi je bilo malo da mu se obratim,ali covek mi je stvarno lepo kulturno i strpljivo sve odgovorio kao da se znamo sto godina,znaci mogu samo da kazem svaka mu cast na tome....
Rekao mi je pod jedan da ton daje najvise prst,pa tek onda bass i pojacalo itd...druga stvar kada sam ga pitao za redhead,rekao mi je odmah da mu se njemu licno ne svidja to pojacalo,nije rekao da je lose vec jednostavno da nema taj karakter koji on i uopste slicni bassisti preferiraju...On svira na Trejs...To je klasika kod njih kako sam skontao,kaze da nije los Markbass mada ga on licno nije probao(verovatno je slusao negde) i da su dobra Swr pojacala...ali ne Redhead.
Tako da sada razmisljam o Trejsu :) Smorih i ja sa ovom temom vise...ali moram sta cu,700 - 800 eura nije mali novac nebih da ga bacim bzvz. Znam sta hocu da dobijem,ali ne znam sa cim...zato sam spreman da saslusam svako misljenje,i da ga dobro razmotrim.Hvala,pozz

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by Cope » 14 Dec 2011, 18:01

Ja ti rekoh...

Može da se nađe komplet Trace za normalne pare, ne sekiraj se...

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by Bozha » 14 Dec 2011, 19:44

Puni oglasi Trejsa, uglavnom jeftiji od SWR-a! Svojevremeno sam imao ponudu za ovakvog u savrsenom stanju sa sve tapaciranom navlakom za 500e! http://www.kupujemprodajem.com/JEFTINO- ... id=5923593 Al to je za nosenje u rangu sa termoakumulacionom... ili klavirom.

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by Funkd » 14 Dec 2011, 21:01

Cope wrote:Ja ti rekoh...
Hahahah, pobedio si! :lol:

A ovaj TE iznad je od naseg kolege sa foruma... viewtopic.php?f=21&t=2557&start=407

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by Cope » 14 Dec 2011, 21:12

Funkd wrote:
Cope wrote:Ja ti rekoh...
Hahahah, pobedio si! :lol:

A ovaj TE iznad je od naseg kolege sa foruma... viewtopic.php?f=21&t=2557&start=407
Nisam ja, lepo mu je objasnio čika Mrle 8)

User avatar
dragan88
Posts: 26
Joined: 08 Feb 2009, 19:11

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by dragan88 » 14 Dec 2011, 23:23

I sta mislite o ovom Trejsu? http://www.kupujemprodajem.com/JEFTINO- ... -oglas.htm Da li je dobra kupovina? Meni ok izgleda.I ovi Srednji i visokotonci na vrhu,kako oni uticu na zvuk,mislim da li je dobro sto su tu? Posto vidim da su naknadno dodati.I recite mi kako bi radila klavijatura kada bi se povezala na ovaj trance??? Posto u slobodno vreme sviram klavijaturu,bass kontru uglavnom,manje solo.Hvala...

User avatar
dragan88
Posts: 26
Joined: 08 Feb 2009, 19:11

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by dragan88 » 16 Dec 2011, 00:04

Drugovi samo da se pohvalim,kupujem Trejsa,nakon svih iscrpnih razgovora, sa raznoraznim basistima shvatio sam da je to prava stvar za mene :) Danas sam pricao sa Trickom basistom,setice te ga se svirao je sa Luisom,on svira inace neki jazz,rock i tako svasta uporedo svira i narodnjacke tezge,rekao mi je"sine uzmi Elliota i da te ne boli glava".Poslusao sam coveka,Elliota sam vec nasao,stanje dobro cena mi odgovara,ukoliko sve bude po planu bice moj za par dana :))) Hvala vam svima malo sam smorio znam ovih par dana ali necete zameriti,morao sam,pozdrav.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest