Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by Bozha » 11 Dec 2011, 17:18

Funkd wrote:Dok sam ja sa gore pomenutim kabinetom na jednom gigu imao jako pozitivno iskustvo.
I meni je Worwick 15ca iz tog kombo-a, prevezana na GK pojacalce, bila dobitna kombinacija. 4x10 mora biti jos bolji, ali glavu bih zaobisao...

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by Cope » 11 Dec 2011, 17:24

Četiri desetke jebu kevu, ali vrlo često umeju da muljaju gore od dve desetke kada su kineski poluproizvodi u pitanju. Imajte to na umu...

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by Funkd » 11 Dec 2011, 17:51

Bozha wrote: I meni je Worwick 15ca iz tog kombo-a, prevezana na GK pojacalce, bila dobitna kombinacija. 4x10 mora biti jos bolji, ali glavu bih zaobisao...
E jbg, u mom slucaju je bio posadjen Eden Nemesis rs400 na njega...

A ovaj Hartke? On je valjda sklepan u Koreji :)

User avatar
dragan88
Posts: 26
Joined: 08 Feb 2009, 19:11

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by dragan88 » 11 Dec 2011, 19:01

Ok drugovi,a sta mislite o ovom pojacalu? I koja mu je realna vrednost?

http://www.kupujemprodajem.com/Swr-Redh ... -oglas.htm

Jeste mi skupo,ali sam citao jako pozitivne stvari o njemu,sto se tice zvuka.

User avatar
dragan88
Posts: 26
Joined: 08 Feb 2009, 19:11

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by dragan88 » 11 Dec 2011, 19:35

Evo i ovaj Trance elliot

http://www.kupujemprodajem.com/trace-el ... id=5878228

Prodaju se i Marshall pojacala dosta po oglasima,u svetu se popularnja primetio sam.Samo ja nisam nesto vidjao po tezgama kod nas nesto puno koriste niti se pominju cesto,osim po oglasima :?: :?: :?:
I eto,i alje mi je interesantan http://www.kupujemprodajem.com/Warwick- ... id=5843484 Mada ni njih nesto ne preferiraju neki naronjacki basisti.
Neko je pomenuo i Hrtke ovaj http://www.kupujemprodajem.com/Bass-amp ... id=5843484 Made in Corea :?
Eto,Gallien Krueger kontam da su ekstra isto ali nisam ih nesto nalazio po oglasima na zalost osim onog jednog koji je pomenut.

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by Funkd » 11 Dec 2011, 21:43

Taj SWR gazi jedan stariji kolega sto svira sa Dzenanom (znaci tvoje vode). Tesko je reci kolika mu je realna vrednost, zato sto se retko pojavljuje kod nas. Nov je 1400e, tako da bi se reklo da je ova cena primerena. Opet, ovaj combo stoji na oglasima vec dugo dugo, pa kontam da mozda mozes da mu malo ubijes cenu. Ili to, ili se liku uopste ne zuri, a sasvim sam siguran da zna sta ima i koliko to vredi. U svakom slucaju, vrhunski amp za dosta novca.

Taj Trace mi ne deluje kao dobro resenje za tebe. Jes' da je on pouzdana rasna masina, ali nema to meni dovoljno definicije i... iiiii ovog trenutka prestajem sa losim komentarima na njegov racun, posto nisam siguran da Cope nije neki lik od 150kg misicne mase koji nosi ove zelene ampudze ispod miske :XD:

U svakom slucaju, imas dobru gitaru u koferu, pa put pod noge i sve to isprobaj i proceni koliko sta vredi po tebi... :ziveli:

User avatar
dragan88
Posts: 26
Joined: 08 Feb 2009, 19:11

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by dragan88 » 11 Dec 2011, 23:09

Ne znam,taj nov od 1400 eura je nova serija koja se sada proizvodi i ima 400 w,a ova serija sa oglasa se proizvodila od 1988 od 1996.Ne stoji ovaj oglas dugo,7 dana je tu,ti si ga mozda pomesao sa drugim Redhead-om na kupujem prodajem,ovaj drugi je dosta duze tu,i ovaj drugi je Redhead novija super seria,ona se proizvodila od 1996 do 2008,bili su modeli od 350 i 450 w,ne znam koliko w ima ovaj na oglasima,kontaktiracu ovog sto prodaje pa ce mi on reci to i cenu.Mada mislim da su sva tri ova Redhead-a dosta slicni,prvi model je ekstra ispao i nije bilo potrebe da se nesto puno menja kroz buduce 2 serije...
Ono sto me je malo zbunio jeste da kada sam ga potrazio po stranim oglasima,ovaj model sto je na oglasu ovde 900 eura tamo moze da se nadje za oko 500 dolara!!! Mislim znam da su cene tamo dosta nize,i da oni cesto daju stare stvari posto zasto i traze uvek novije ali razlika je previse velika,ne znam koliko je realno da bude 900 eura ovde a tamo 500 dolara.
Pa sad...Dzenan i "Pozarevac tezga picking bass style" bas i nemaju neke slicnosti" Sta znam,dosta tezgarosa te vrste koristi Tranceove,to nije dzaba sigurno...Ali mislim da su ova redhead pojacala ekstra stvar,uglavnom su za njih dosta pozitivni komentari,procitao sam i da su ekstra za slap,a trance elliot nikakav za slap.I slap cu sigurno dosta vezbati,volim funky muziku...

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by Funkd » 12 Dec 2011, 00:00

Vidim da ti znas mnogo vise od mene o SWR-u, tako da tu zavrsavam sa komentarisanjem ove cene. Zvuk je svakako vrhunski.
evo ti link http://www.youtube.com/user/neskobass?feature=watch na njegovom kanalu imas dosta snimaka gde svira na SWR-u. E sad, ti ne sviras aktivnu gitaru vec tamburas kroz dobru i skupu pasivu (sto se meni licno svidja), pa je moguce da ti se nece svideti zvuk na ovim snimcima... Zato je NAJBOLJE da isprobas sve ove ampudze sa svojom gitarom.

Ne reci da je odredjena marka pojacala losa za "slap" tehniku, bas i zbog toga sto svako od nas voli u neku ruku drugaciji ton pri slepovanju. Znaci ono sto se nekome svidja, meni moze zvucati bezveze... Sve ovo sto gledas je kvalitetno i uz dobru gitaru (a imas i vise nego dobru) i dobre prste, slepovaces kao po guzari Dzej Lo.
Trace obicno srecem po festivalskim binama, sto se tice tezgarosa, slabo prisustvujem svirkama narodne muzike te ne znam u kolikoj meri se pojavljuje TE na njima.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by Cope » 12 Dec 2011, 00:51

Kod nas tezgaroši, narodnjaci naročito, već duže vreme ne tegle natkasne i blokove. Ili je to neki mali kombo + line out, ili naj minimalnija varijanta što vrlo često viđam na takvim svirkama - Aktivan Ibanez GSR600 - ikona narodnjaka, zatim D.I. box sa eventualnom nekim ton presetom, pa direktno u Dinakord od 1000W, i udri po bas binovima i monitorima.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by Cope » 12 Dec 2011, 01:21

I još nešto da dodam - tebi kao početniku u istraživanu tona, sigurno se neće dopasti TE, jer nije instant pojačalo, već mašina koja zahteva radni režim, i tek tada lepo zapliva kroz matricu.
I ja sam prošao kroz tu fazu eksperimentisanja, pa sam ga čak i prodao u jednom trenutku zaveden opštom pomamom i naletom nove konfekcije, da bih ga posle nekog vremena na sreću opet kupio, doduše malo jaču seriju, i sada mi je deo standardne opreme koju uvek rado ponesem na svirku ako imam mesta u gepeku, na bini, i sviram repertoar koji volim.

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by faks » 12 Dec 2011, 01:34

ima na k/p jedan swr kombo '12 za malo vise od 100e

User avatar
dragan88
Posts: 26
Joined: 08 Feb 2009, 19:11

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by dragan88 » 12 Dec 2011, 01:48

Funkd-Hvala lepo na odgovorima,daleko od toga da vise znam o bilo cemu,nego sam samo malo citao i raspitao se o ovom pojacalu.
Cope-Pa sta znam,sto se tice bass gitare jesam pocetnik jako malo znam,ali muzikom se bavim duze vreme,naslusao sam se i raznih basista,znam otprilike kakav zvuk zelim i ne verujem da cu nesto mnogo da eksperimentisem.
kako mislis zahteva radni rezim,nisam to bas razumeo?
Trenutno pregovaram u sa covekom vezi Swr-a iz oglasa,pa ako se dogovorimo mislim da necu pogresiti ako njega uzmem,jer svuda su pozitivne kritike za njega,ali 900 eura mislim da je malo previse,ipak je staro 20 godina.
A to sto je tesko meni ne smeta jer cu da sviram kod kuce uglavnom,slabo ce to da se pomera...:) A i kada bih tezgario,ako iz njega izlazi dobar sound,nebih zalio sto je tesko.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by Cope » 12 Dec 2011, 01:54

faks wrote:ima na k/p jedan swr kombo '12 za malo vise od 100e
Taj kineski SWR je bio nov u Mitrosu malo više od 100e, tako da želje su jedno, a realnost nešto drugo. E sad, tonski, ima papirni i relativno osetljiv drajver 12" koji radi toplo, nešto nalik starim Roland Cubovima, osim što ovaj SWR nema snage da muški prdne, odnosno vrlo brzo proprdi, a kada se okrene volume do kraja, postavi se pitanje - šta, zar je to sve od snage :( ?!?

Možda je cena od 100 evra prihvatljiva, mada ne vidim neku naročitu upotrebnu vrednost ove kockice, osim za skidanje i probanje repertaora kod kuće na uvce, ili recimo kao doozvuka akustičnog basa u nežnoj kamernoj postavi.
dragan88 wrote: kako mislis zahteva radni rezim,nisam to bas razumeo?
Pa decibeli, znoj, sex, droga, RnR... :metal:

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by Bozha » 12 Dec 2011, 02:25

dragan88 wrote:Trenutno pregovaram u sa covekom vezi Swr-a iz oglasa,pa ako se dogovorimo mislim da necu pogresiti ako njega uzmem,jer svuda su pozitivne kritike za njega,ali 900 eura mislim da je malo previse,ipak je staro 20 godina.
Mali doprinos temi, pa odo da spavam... http://www.kupujemprodajem.com/swr-2x10 ... id=7380335

User avatar
dragan88
Posts: 26
Joined: 08 Feb 2009, 19:11

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by dragan88 » 12 Dec 2011, 03:19

Bozha wrote:
dragan88 wrote:Trenutno pregovaram u sa covekom vezi Swr-a iz oglasa,pa ako se dogovorimo mislim da necu pogresiti ako njega uzmem,jer svuda su pozitivne kritike za njega,ali 900 eura mislim da je malo previse,ipak je staro 20 godina.
Mali doprinos temi, pa odo da spavam... http://www.kupujemprodajem.com/swr-2x10 ... id=7380335
Bravo,ovaj doprinos mi se bas svideo :D Hvala lepo.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest