Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
dragan88
Posts: 26
Joined: 08 Feb 2009, 19:11

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by dragan88 » 12 Dec 2011, 14:11

Ljudi,pozdrav,ovaj covek mi je spustio ovaj SWR Redhead na 800 eura http://www.kupujemprodajem.com/Swr-Redh ... -oglas.htm
Recite mi sta mislite da li je to dobra kupovina,da pazarim sa covekom? Garantuje da je u dobrom stanju i da sve radi normalno i regularno.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by Cope » 12 Dec 2011, 15:44

Može ta cena još dole, nije baš na oko "A" stanje kolko mogu vidim na slikama ...

Ali u svakom slučaju je dobra kupovina.

User avatar
dragan88
Posts: 26
Joined: 08 Feb 2009, 19:11

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by dragan88 » 12 Dec 2011, 16:08

Pa ne znam da li moze ja sam mu ponudio 750 covek je rekao 800 i da je to zadnja cena ako sam ozbiljan kupac,mrzi me sada da se godim za tih 50 eura....meni i ne izgleda lose,mada staro je oko 20 godina.
Pojavilo se nocas jos jedno http://www.kupujemprodajem.com/swr-2x10 ... -oglas.htm isto pojacalo za 700 eura,mada ne znam,meni ovo ne izgleda bas najbolje...pre bih uzeo ono za 100 eura vise.Mozda gresim?

Ako neko misli da ima nesto bolje za te pare,ili da cu pogresiti,sada je pravo vreme da mi kaze,jer sam na korak od uzimanja SWR Redheada :)

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by nemanjavelimirovic » 12 Dec 2011, 16:18

Mislim da ovaj prvi ima samo bolji fotoaparat... :) :ziveli:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by Cope » 12 Dec 2011, 16:21

To je dobro pojačalo i tu nema priče, samo što ga ja iz principa ne bih platio više od 600-700 evra. Al dobro, ja sam ja... 8)

Ima na oglasima SWR glava studio 220 za oko 400 evra, možda i manje, i za 400e da biraš kutiju kakvu oćeš sa 4x10.
Opet podsećam da je kod Marića nova SWR working pro 700W made in Mexico bila 550 evra, pa ti sad vidi prostu matematiku i princip... Aj nek je sa srećom kako god da odlučiš. :ziveli:

Evi ti za 350 evra pojačalo koje je malte ne novo, a prodaje ga Trne naš kolega, i za ostatak para da nazidaš kuću od zvučnika. Ja sam hteo da ga uzmem pa mi je iskrsao neki razglas. topla preporuka:
http://www.kupujemprodajem.com/Nemesis- ... id=6353119

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by Cope » 12 Dec 2011, 17:07

I uvek zaboravim ponešto da dodam. Dakle kod nas vrlo često dolazi do zamene teza. Gitara je muzički instrument, i njena cena može da ide na gore shodno vremenskim pokazateljima kvaliteta, dakle nešto poput starog vina, dok su pojačala, zvučnici i razglasi jednostavno potrošna roba, i van svake zdrave logike je da imaju visoku cenu, naročito posle dvadesetinu godina upotrebe.

evo dokaza:
http://www.ebay.com/itm/Early-SWR-Redhe ... 41600a1833
Last edited by Cope on 12 Dec 2011, 17:13, edited 1 time in total.

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by Funkd » 12 Dec 2011, 17:10

Cope wrote: Pa decibeli, znoj, sex, droga, RnR... :metal:
Cope pokusava da ti objasni da treba da postanes Trace Eliot sensei da bi izvuk'o to sto on moze izvuc' iz tih zelenih i crvenih potova. E sad, uzmi u obzir da je on potrosio dane, mesece i godine na dostizanje tog stadijuma u kojem je on meditacijom i konzumacijom halucinogenih gljiva postao deo svog pojacala, te ne znam da li bi bas hteo da menjas citavu zivotnu filozofiju ili jednostavno da uzmes ono sto ti se svidja i na prvo, a i na 1001-vo okidanje zice... :XD:

P.S. Taj Nemesis, thats the thing! A jos imas i to sexy plavo svetlo na koje ce sisate plavuse na tim tezgama da balave iz svojih silikonskih usta... 8)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by Cope » 12 Dec 2011, 17:15

Funkd wrote:
Cope wrote: Pa decibeli, znoj, sex, droga, RnR... :metal:
Cope pokusava da ti objasni da treba da postanes Trace Eliot sensei da bi izvuk'o to sto on moze izvuc' iz tih zelenih i crvenih potova. E sad, uzmi u obzir da je on potrosio dane, mesece i godine na dostizanje tog stadijuma u kojem je on meditacijom i konzumacijom halucinogenih gljiva postao deo svog pojacala, te ne znam da li bi bas hteo da menjas citavu zivotnu filozofiju ili jednostavno da uzmes ono sto ti se svidja i na prvo, a i na 1001-vo okidanje zice... :XD:

P.S. Taj Nemesis, thats the thing! A jos imas i to sexy plavo svetlo na koje ce sisate plavuse na tim tezgama da balave iz svojih silikonskih usta... 8)
Nemesisiov zaštitni znak - isterajmo oči vlasniku plavim svetlom i diodama svaki put kada pogleda u tonske kontrole. Počeo sam žmureći da podešavam potove na svirci, a u zadnjem redu publika nosi naočare da ne oslepi 8) 8) 8)
Ne bez zezanja, ovo pojačalo je bilo jako skupo pre neku godinu, i ja kada sam ga probao moga sam samo da sanjam da ga kupim, eto ti ga sad, za 350 evra sprava ko lutka. Ako već nije prodato....

ps. Jedan Trace Elliot i šporet "Smederevac" svaka kuća mora da ima :lol:

User avatar
dragan88
Posts: 26
Joined: 08 Feb 2009, 19:11

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by dragan88 » 12 Dec 2011, 17:27

E pa ne znam,opet ste me bacili u razmisljanje,ponudio sam coveku 750 ako pristane uzimam,necu valjda mnogo pogresiti,a cene Redhead-a u inostranstvu,stvarno razocaravajuce deluju na mene...Mada se krecu prosecno oko 550 dolara.
Nemesus,sta znam i za njega su misljenja podejena,svako zvuk posmatra na neki svoj nacin,na zalost ja zbog potpunog neiskustva nemam pojma kako sta zvuci pa da sam imam neku predstavu,pa moram da citam puno misljenja drugih,a 100 ljudi 100 misljenja....Hvala.Ako ne pristane ovaj covek na 750 razmisljacu dalje o Nemesus-u.Pozz.

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by Funkd » 12 Dec 2011, 20:42

Muke tvoje kad imas da das 750e za pojacalo :wallbash_2:
Cope wrote:Nemesisiov zaštitni znak - isterajmo oči vlasniku plavim svetlom i diodama svaki put kada pogleda u tonske kontrole. Počeo sam žmureći da podešavam potove na svirci, a u zadnjem redu publika nosi naočare da ne oslepi
I posle kad stavis cvike za sunce na svirci ispadnes pozer ::ranting::
Ja mislim da Nemesis pokusava da stavi culo sluha ispred cula vida, te se stoga trudi da ubije ovo drugo... Svi cemo biti Stevie Wonder! Hell yeah! 8)
Spoiler:
Postoji i tezga-varijanta u vidu Sase Matica :hide:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by Cope » 12 Dec 2011, 20:49

Pa pazi, SWR svira Stenli Klark, Markus Miler, i još gomila jebekevaca, a Eden Nemesis sviram ja i još poneko iz našeg kraja, i verovatno je zato SWR na ceni :)

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by faks » 12 Dec 2011, 21:50

@Cope nisam zna da je taj swr toliko los... sinoc sam bio pospan.. a sad tek vidim da covek ima ozbiljnije namere :cao:

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by michabass » 12 Dec 2011, 23:11

dragan88 wrote:E pa ne znam,opet ste me bacili u razmisljanje,ponudio sam coveku 750 ako pristane uzimam,necu valjda mnogo pogresiti,a cene Redhead-a u inostranstvu,stvarno razocaravajuce deluju na mene...Mada se krecu prosecno oko 550 dolara.
Nemesus,sta znam i za njega su misljenja podejena,svako zvuk posmatra na neki svoj nacin,na zalost ja zbog potpunog neiskustva nemam pojma kako sta zvuci pa da sam imam neku predstavu,pa moram da citam puno misljenja drugih,a 100 ljudi 100 misljenja....Hvala.Ako ne pristane ovaj covek na 750 razmisljacu dalje o Nemesus-u.Pozz.
neću ništa da te ubedjujem samo pogledaj moj avatar... 8)
Nemesis je novija sprava lošije komponente unutra...SWR je sebe dokazao puno puta - naročito ovaj pre-fender džomba...
sa SWRom možeš svaki zvuk da namestiš koji poželiš, ima lampu u preampu koja boji srednje tonove naročito prijatno za uvce

jesi zvao ovog ? :
http://www.kupujemprodajem.com/SWR-supe ... id=5875299

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by Cope » 12 Dec 2011, 23:34

Stenli, Marcus,.... pa da, i Mića, znao sam da sam nekog izostavio 8)
faks wrote:@Cope nisam zna da je taj swr toliko los... sinoc sam bio pospan.. a sad tek vidim da covek ima ozbiljnije namere :cao:
Nema veze, nije ni taj na odmet, taman ima raspon sprava od 100-1000 evra, pa nek se muči malo, mlad je :D

User avatar
dragan88
Posts: 26
Joined: 08 Feb 2009, 19:11

Re: Koju opremu za bass gitaru da kupim ???

Post by dragan88 » 13 Dec 2011, 02:48

michabass wrote: jesi zvao ovog ? :
http://www.kupujemprodajem.com/SWR-supe ... id=5875299
Zvao sam tog coveka,nije mi se javljao,tj nedostupan je bio na onaj broj sto stoji u oglasu,sutra cu opet da ga zovem.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest