solton bass crack 200 professional line

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
produzni_kabal
Posts: 136
Joined: 01 Dec 2010, 00:54
Location: Kragujevac

solton bass crack 200 professional line

Post by produzni_kabal » 18 Dec 2011, 16:43

Jel moze neko da mi kaze bilo sta o ovom modelu pojacala, jurim po netu ali nista ne nalazim? Mogu da ga kupim za neke male pare + 2 kaba sa po dve 15ice za 250eu

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: solton bass crack 200 professional line

Post by sirac-šunka » 18 Dec 2011, 17:46

Solton otprilike može da šljaka bez problema i da završava pos'o, ali nikada nisam sreo nekoga ko bi bio oduševljen zvukom istog. To je jedan od onih brendova čije smo proizvode morali da koristimo nekada jer nismo ni znali za bolje...

Ako je to staro, a pretostavljam da jeste, jer nisam video nijednu Solton spravu noviju od 25 godina, 250 evra će još biti i mnogo.
Ako ga kupiš, budi spreman da to dugo ostane kod tebe, a verujem da ćeš ga zamrzeti posle prvog bola u leđima nakon druge svirke sa tom spravom.


Edit: Ako malo pretražiš forum, često puta smo pominjali zajedno Melodiju Mengeš, Čajavca, Jolanu, Solton... To je dovoljno indikativno :) Mada, ako je za neku utehu, Solton je uvek bio favorit u gornjoj gomili...

Ako ćeš baš Solton-a, ja bih radije ovo: http://www.kupujemprodajem.com/Solton-H ... -oglas.htm ako uspeš da oboriš cenu na 70-80 evra, plus pazariš neki dodatni zvučnik za novi box, nešto tipa ovako: http://www.kupindo.com/Oprema-i-delovi/ ... -delta-12A, i tu probaš malo da spustiš bar na 4000, i u najboljem slučaju to ispazariš za 110 evra. Onda uložiš još 20-tak evra za materijal za kabinet, našminkaš ga da se slaže sa ovim pojačalcetom (to nije problem, samo uzmeš jutu za mrežicu (prejeftina je) i tražiš skaj kaki boje) i tako za 130 evra imaš portabilan 2x12" rig koji bi bio čak i nekako simpatičan. I dalje ružan, ali nekako simpatičan :D Video sam taj bass crack, njemu pa tek estetika nije jača strana... :lol:

U ostalom, mani se od svega toga i iskoristi popust na Laney-a u mixu :cao:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: solton bass crack 200 professional line

Post by Cope » 22 Dec 2011, 23:57

Solton je imao celu paletu muzičkih priozvoda, nije tako hrđava firma - stara evropska, samo što je filozofija tona - prošli milenium. Ja takve stvari zovem "dvaput srećan" prvi put kad je kupiš, a drugi put kad je prodaš :lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest