Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by Funkd » 17 Jan 2012, 15:30

Ja sam i za fotelju. I za podno grejanje! Da se ne pre'ladim...

Bre, bre, nemoj da vas cuje Tiki! Po njegovim recima on "skakuce" sa 2 Peavey 4x10 boxa po bini, a vi tu kukate dal' gitara ima kilogram-dva vise... :x

On topic:
Pao taj Deluxe Jazz ili ne?

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by Cope » 17 Jan 2012, 16:41

Funkd wrote:Ja sam i za fotelju. I za podno grejanje! Da se ne pre'ladim...

Bre, bre, nemoj da vas cuje Tiki! Po njegovim recima on "skakuce" sa 2 Peavey 4x10 boxa po bini, a vi tu kukate dal' gitara ima kilogram-dva vise... :x

On topic:
Pao taj Deluxe Jazz ili ne?
Samo još da su onaj Markbass malo bolje uradili, držao bi ga mesto ikone!

micicss
Posts: 61
Joined: 03 Aug 2008, 11:52

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by micicss » 17 Jan 2012, 17:31

Kad nesto kupujem imam naviku da to malo razvucem tj. ne idem na "prvu loptu",kad god sam tako radio dobro sam prolazio,bar do sad.Sutra imam manju svirku ili jos bolje reci vecu svirku a kraci nastup od nekih 15 min. ima dosta bendova a na bini ce biti Markbass LM II + MB Standard 104 HR i promenice se najmanje dvadesetak basista sa raznim gitarama bice to lepa prilika da cujem kako radi koja gitara...za jednog znam sigurno da ima MiM JB samo petozicani sto meni prestavlja problem da isti sutra i isprobam u svojih 15 min. :roll:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by Cope » 17 Jan 2012, 19:06

micicss wrote:Kad nesto kupujem imam naviku da to malo razvucem tj. ne idem na "prvu loptu",kad god sam tako radio dobro sam prolazio,bar do sad.Sutra imam manju svirku ili jos bolje reci vecu svirku a kraci nastup od nekih 15 min. ima dosta bendova a na bini ce biti Markbass LM II + MB Standard 104 HR i promenice se najmanje dvadesetak basista sa raznim gitarama bice to lepa prilika da cujem kako radi koja gitara...za jednog znam sigurno da ima MiM JB samo petozicani sto meni prestavlja problem da isti sutra i isprobam u svojih 15 min. :roll:
Hehehe, na MB svaki bas radi isto, ko u procesor da si ga ubo, al nema veze, dobra je to kombinacija za tu svirku.

micicss
Posts: 61
Joined: 03 Aug 2008, 11:52

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by micicss » 31 Jan 2012, 08:37

Kupio sam pre nedelju dana Markbass Standard 102HF bas kabinet sa dve desetke i zadovoljan sam istim.U poredjenju sa mojim (nije vise moj prodao ga juce) Nemesis N410RS kabinetom mogu reci da je MB 102HF klasa iznad sada imam manju ,laksu a sto je najvaznije i glasniju kutiju sa dubljim basovima.Na papiru pise da je Nemesis 500w meni je vec na pola snage pojacala zvuk bio izoblicen i muljav.Jeste razlika i u ceni ali mislim da vredi svaki dinar.Cim se malo finansijski oporavim nastavljam da jurim JB.
Inace hteo sam taj dan da uzmem MiM Deluxe JB medjutim ne maju ga u Mitrosu vec nekih mesec dana ni u jednoj prodavnici,preporucili MiA Special JB za 82.000 din kazu da bolje radi od MiM Deluxe ali se nije imalo dovoljno para...
Da se vratim na poredjenje ove dve kutije rekao bih da su priblizno iste litraze sto znaci da ono sto sam gore napisao da je manja ne vazi. :roll:

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by nnkvocka » 31 Jan 2012, 10:07

E to, "sa dubljim basevima", to bih da spomenem kao bitan faktor kod MarkBass kabineta: kod Standard serije refleksi se nalaze sa prednje strane i na dnu su pojacala. Ja imam Traveler 102 i on radi super i izbacuje baseve kada mu kazes (potenciometrom na pojacalu ili kako god) da ih izbaci, ali njemu je reflex na vrhu zadnje strane kabineta sto je po meni kretenizam. Imam i Standard 104HF koji ima dva reflexa, sa prednje strane ispod i iznad zvucnika, e to je vec frka, na bini te se svi plase pogotovo kada sviras na H zici. Tako da taj Standard je definitivno bolji od Travelera, ima vecu frekvencijsku zastupljenost, masu i definiciju, sto definitivno opravdava razliku u ceni.

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by Funkd » 31 Jan 2012, 12:22

nnkvocka wrote:E to, "sa dubljim basevima", to bih da spomenem kao bitan faktor kod MarkBass kabineta: kod Standard serije refleksi se nalaze sa prednje strane i na dnu su pojacala. Ja imam Traveler 102 i on radi super i izbacuje baseve kada mu kazes (potenciometrom na pojacalu ili kako god) da ih izbaci, ali njemu je reflex na vrhu zadnje strane kabineta sto je po meni kretenizam. Imam i Standard 104HF koji ima dva reflexa, sa prednje strane ispod i iznad zvucnika, e to je vec frka, na bini te se svi plase pogotovo kada sviras na H zici. Tako da taj Standard je definitivno bolji od Travelera, ima vecu frekvencijsku zastupljenost, masu i definiciju, sto definitivno opravdava razliku u ceni.
Cekaj, komponente koje se ugradjuju u Traveler i Standard su iste? Samo drugacije spakovane? :?

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by Cope » 31 Jan 2012, 12:38

nnkvocka wrote:njemu je reflex na vrhu zadnje strane kabineta sto je po meni kretenizam.

Nije, moram da ispravim dragog nam kolezu... kabineti sa reflexom na dupetu su projektovani da se uparuju akustički sa prostorom (obavezno zatvorenim), i bitno je da budu pola metra do metar odmaknuti od zida, i da zvuk ima nesmetan tok do plafona. Kada se sabere dužina putanje basa od rupe kabineta do zida i plafona, pa do ušiju basiste i publike dobija se idealna mera 3-5 metara, te je ovakav koncept gotovo savršen za male klubske svirke (probao lično MB LM250II i 4x10 sa rupom nazad i dopalo mi se skroz kako radi). Takođe se izbegava to da kutija duva kroz noge bsisti i publici (otud fenomen da se bas čuje najbolje u WC-u).
Ovo važi za kabinete koji se koriste u zatvorenim i akustički rezonantnim prostorijama, i stoga imamo malo slabije, ali zato prijatnije decibele kada su niske frekvencije i toplina u pitanju, dok su kutije sa bas refleksom napred sve to isto - malo su "glasnije" u nekim prostornim situacijama (zavisi kome šta treba) zbog toga što je bas usmeren napred, samo nemamo taj prijatan i mekan zvučni talas koji polukružno putuje preko zidova i plafona do publike (grafički prikazano kao kroz školjku Nautilus (zlatni presek), što je u prirodi savršen tok.

Kada bi izneli kabinet sa bas reflexom pozadi na otvorenu binu ili na binu gde nam je zid ili plafon na 10 metara (ako ga uopšte ima), e to bi već bio kretenizam ili blaže rečeno ne poznavanje akustike :) :ziveli:
Last edited by Cope on 31 Jan 2012, 12:53, edited 1 time in total.

micicss
Posts: 61
Joined: 03 Aug 2008, 11:52

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by micicss » 31 Jan 2012, 12:52

Funkd wrote:
nnkvocka wrote:E to, "sa dubljim basevima", to bih da spomenem kao bitan faktor kod MarkBass kabineta: kod Standard serije refleksi se nalaze sa prednje strane i na dnu su pojacala. Ja imam Traveler 102 i on radi super i izbacuje baseve kada mu kazes (potenciometrom na pojacalu ili kako god) da ih izbaci, ali njemu je reflex na vrhu zadnje strane kabineta sto je po meni kretenizam. Imam i Standard 104HF koji ima dva reflexa, sa prednje strane ispod i iznad zvucnika, e to je vec frka, na bini te se svi plase pogotovo kada sviras na H zici. Tako da taj Standard je definitivno bolji od Travelera, ima vecu frekvencijsku zastupljenost, masu i definiciju, sto definitivno opravdava razliku u ceni.
Cekaj, komponente koje se ugradjuju u Traveler i Standard su iste? Samo drugacije spakovane? :?
Traveler je mnogo manja po litrazi kutija.

micicss
Posts: 61
Joined: 03 Aug 2008, 11:52

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by micicss » 09 Mar 2012, 18:12

U cemu je razlika izmedju ova dva modela Vintage 75 basa.Prvi je Fender 75 Jazz Bass MN-Stock i kosta 1749e (znam da je jeftiniji u Mitros-u) a drugi je Fender 75 Jazz Bass MN Natural i kosta 2075e.

http://www.thomann.de/de/fender_75_jazz ... _stock.htm

http://www.thomann.de/de/fender_75_jazz ... _natur.htm

User avatar
MrMoT
MF veteran
Posts: 190
Joined: 21 Aug 2006, 12:25
Location: Hamburg/Novi Sad/Beograd
Contact:

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by MrMoT » 09 Mar 2012, 18:16

Ovaj prvi je B-stock, prevideo si to :)
Zbog toga je niza cena..
a evo i objasnjenja ovde sta je b stock
http://reviews.ebay.com/What-are-B-Stoc ... 0008469746
:ziveli:
Last edited by MrMoT on 09 Mar 2012, 18:23, edited 1 time in total.

micicss
Posts: 61
Joined: 03 Aug 2008, 11:52

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by micicss » 09 Mar 2012, 18:22

Objasni mi u cemu je fora ...tj. razlika.

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by Trooper » 09 Mar 2012, 18:24

B stock je... Pa nesto na foru robe sa greskom. U basbas jeftinim slucajevima je to stvarno greska, dok npr u tom cenovnom rangu, ovaj jeftiniji mozda nema uopste lepa vlakna drveta koja se provide kroz finis ili tako nesto. Ono nije za izlog

User avatar
MrMoT
MF veteran
Posts: 190
Joined: 21 Aug 2006, 12:25
Location: Hamburg/Novi Sad/Beograd
Contact:

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by MrMoT » 09 Mar 2012, 18:24

micicss wrote:Objasni mi u cemu je fora ...tj. razlika.
http://reviews.ebay.com/What-are-B-Stoc ... 0008469746
Eto tu pise :)
:ziveli:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by sirac-šunka » 09 Mar 2012, 23:19

Ja sam mislio da b-stock uglavnom potiče od robe koju su vratili kupci, pošto na zapadu svi daju 30-days money back guarantee, a ovi razmaženi zapadnjaci uzmu pazare par sličnih proizvoda, npr. Fender Jazz Bass American Standard i Sandberg California, pa kao razmišljaju 20-tak dana i onda vrate onaj koji im se učini lošijim. To za naše pojmove ne mora da bude ništa gore, ali eto...
Se kaže lošije ili gore? :hmm:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest