Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
LoneRider
Posts: 111
Joined: 13 May 2009, 13:57

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by LoneRider » 08 Jan 2012, 20:51

Pitanjce za autora, pošto imam bas sa istom elektronikom, da li si probao da staviš mid i treble na max i bass na 3-4, balans magneta na sredinu i da upališ onaj mid boost switch (položaj na dole)? Takođe, desna ruka na neck magnetu? Meni je taj ton veoma interesantan a i rekao bih da obiluje srednjim tonovima i punchom (nije ono pedersko piće).

micicss
Posts: 61
Joined: 03 Aug 2008, 11:52

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by micicss » 08 Jan 2012, 23:30

LoneRider wrote:Pitanjce za autora, pošto imam bas sa istom elektronikom, da li si probao da staviš mid i treble na max i bass na 3-4, balans magneta na sredinu i da upališ onaj mid boost switch (položaj na dole)? Takođe, desna ruka na neck magnetu? Meni je taj ton veoma interesantan a i rekao bih da obiluje srednjim tonovima i punchom (nije ono pedersko piće).
Evo moje gitare,na koji mid boost switch mislis?
http://profile.ultimate-guitar.com/Zeph ... 172/475173

LoneRider
Posts: 111
Joined: 13 May 2009, 13:57

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by LoneRider » 09 Jan 2012, 02:27

Ti imaš stariji model, na nemu nema taj switch. :? Ovo je slika najnovijeg, nalazi se između džeka za kabl i balansera magneta Image Verovatno su iz razloga zbog kojeg ti hoćeš da menjaš gitaru dodali taj switch i makar na mom sr500 veoma dobro radi posao.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by MetalFunk » 09 Jan 2012, 02:33

Funkd wrote:Eh, sto nisu svi kao ti, svet bi bio jedno prelepo mesto.. preobrazili bismo se u crnce, pusili dobar shit, slusali pravi gruv i vodili ljubav sa 5 zena dnevno. A ja bi bio apsolutni vladar svega! :mrgreen:
Samo bejzisti te razumeju. Jbg, ima nas šačica al se bar kontamo bolje nego gitaristi. I imamo žena ko žica na bejzu, u najmanju ruku. :mrgreen:

Btw, ja sam za ovo što funkd predlaže. Ne znam šta je predložio, al mu verujem na sAm appearance u temi!

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by michabass » 09 Jan 2012, 07:52

Da ne znate možda nekog baju koji se bavi izradom i prepravkama svih vrsta aktivnih i pasivnih elektronika za bas gitare? Možda tako neka osoba može da prepravi postojeću elektroniku i da ubaci takav prekidač u šemu? Možda tako neko postoji čak i ovde na ovom forumu pa ne treba daleko tražiti? :bambi:
Ali sve je to možda... :mrgreen: ipak je mnogo lakše zameniti celu gitaru... :ma bravo:

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by Funkd » 09 Jan 2012, 11:01

MetalFunk wrote: Btw, ja sam za ovo što funkd predlaže. Ne znam šta je predložio, al mu verujem na sAm appearance u temi!
Eto sta ti je bezuslovna podrska! Hocu zenu kao ti, samo da je mnogo lepsa i da ima vaginu! :mrgreen:
michabass wrote:Da ne znate možda nekog baju koji se bavi izradom i prepravkama svih vrsta aktivnih i pasivnih elektronika za bas gitare? Možda tako neka osoba može da prepravi postojeću elektroniku i da ubaci takav prekidač u šemu? Možda tako neko postoji čak i ovde na ovom forumu pa ne treba daleko tražiti? :bambi:
Ali sve je to možda... :mrgreen: ipak je mnogo lakše zameniti celu gitaru... :ma bravo:
Ama bre covek hoce pravi bass i hoce AURU. Vidi se da nisi citao Pecove postove. Odbij :mrgreen:

On topic:
Ne daj da te ovi mrzitelji Fendera pokolebaju. Morao je doci trenutak da zamenis Sabanjeza, jos sa lepim americkim veslom, do jaja! Jos jednom: pravac Mitros, ali beogradski, probaj sve (sa stavom ozbiljnog kupca koji ce gitaru kupiti kod njih :mrgreen: ) a kad skontas sta ti se najvise svidja (drvo, elektronika), onda kampuj na oglasima svaki dan...

User avatar
supersonic
Posts: 262
Joined: 09 Sep 2009, 20:52
Location: Herceg Novi // Montenegro
Contact:

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by supersonic » 09 Jan 2012, 11:28

upravo tako. Kakvo prepravljanje ibaneza, kakvi bakraci i cuda. Zajebi to. em sto se ne isplati em sto ta gitara nije vrijedna toga :P sorry al' nije ;)

Isprobaj sve u prodavnici i na kraju visi po oglasima i to je to :)

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by michabass » 09 Jan 2012, 16:17

Funkd wrote:Ne daj da te ovi mrzitelji Fendera pokolebaju. Morao je doci trenutak da zamenis Sabanjeza, jos sa lepim americkim veslom, do jaja! Jos jednom: pravac Mitros, ali beogradski, probaj sve (sa stavom ozbiljnog kupca koji ce gitaru kupiti kod njih :mrgreen: ) a kad skontas sta ti se najvise svidja (drvo, elektronika), onda kampuj na oglasima svaki dan...
E Kraljevo... nismo mi mrzitelji Fendera već je stvar u tome da dobrog Fendera nećeš naći u radnji, bar ne za neke normalne pare...
Šta mu vredi da kupi loš komad? Za dobar treba genge da spremi u malo povećim količinama...jel tako?

aj pa tako :kokice:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by sirac-šunka » 09 Jan 2012, 16:24

michabass wrote:Da ne znate možda nekog baju koji se bavi izradom i prepravkama svih vrsta aktivnih i pasivnih elektronika za bas gitare? Možda tako neka osoba može da prepravi postojeću elektroniku i da ubaci takav prekidač u šemu? Možda tako neko postoji čak i ovde na ovom forumu pa ne treba daleko tražiti? :bambi:
Vii ga Mića pokušava tezgu da ugovori... :bambi:
:mrgreen:

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by Funkd » 09 Jan 2012, 16:38

michabass wrote:
Funkd wrote:Ne daj da te ovi mrzitelji Fendera pokolebaju. Morao je doci trenutak da zamenis Sabanjeza, jos sa lepim americkim veslom, do jaja! Jos jednom: pravac Mitros, ali beogradski, probaj sve (sa stavom ozbiljnog kupca koji ce gitaru kupiti kod njih :mrgreen: ) a kad skontas sta ti se najvise svidja (drvo, elektronika), onda kampuj na oglasima svaki dan...
E Kraljevo... nismo mi mrzitelji Fendera već je stvar u tome da dobrog Fendera nećeš naći u radnji, bar ne za neke normalne pare...
Šta mu vredi da kupi loš komad? Za dobar treba genge da spremi u malo povećim količinama...jel tako?

aj pa tako :kokice:
A ti Smederevo, znaci bas nista ne procitas od prethodne diskusije kad ostavljas komentare?
U kojoj sam inace par puta naglasio da NE KUPUjE u radnji... jel da?
I predlog da sredjuje Ibanez, koji isto tako (vec) moze biti los komad.. jel da?

E sad, nista ja tebe ne prozivam ovde, covek ocigledno ima novac za instrument (obzirom da recimo merka MM) te smo tu samo da mu pomognemo da izabere... :ziveli:

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by michabass » 09 Jan 2012, 22:06

Pročitao sam svaku reč i baš zato mi smeta kad neko malo malo pa oplete po Ibanezu i naziva ga "šabanez" kao da je najgore đubre, a čoveku je samo možda dosadio taj ton koji SR700 može da da, i ja sam mu predložio da porazmisli o eventualnom upgradeu ili što da ne - da nadje bolji Ibanez od toga SR700, kod Ibaneza kvalitet počinje tek posle 1000-rke.
Poenta koju sam probao da prenesem je da su generalno jači Ibanezi dosta versatilniji i da s njima može dobiti dosta bolji ton od tog koji sad ima a JB u bilo kojoj varijanti je to što jeste, i on se nešto ne može mnogo prilagoditi svirci. Dečko reče da je u poprock sastavu - obrade i slično te stoga smatram da bi samo jedan bas i to JB bio malo ograničavajući faktor... jedan te isti zvuk... JB pije vodu za funky-jazzy-groovy sastav i ne mora da znači da će i za šareni poprock da radi tako dobar posao; drugim rečima za pare koje bi dao na j---eno dobar Ibanez (tipa 1000eur) neće naći j---eno dobar Jazz bass. Za to mu treba dosta preko1500 pa čak i preko 2000eur. A to su već cifre gde ima drugih dosta boljih alternativa od JB... neko reče Music Man...

Nego aj lepo od početka, čovek je stavio link ka klipu sa zvukom koji želi da postigne - Fender American Deluxe Jazz V bas + MArkbass DI šema:
http://www.youtube.com/watch?v=r7i12rEl ... re=related
A tu je i ovaj klip i bass (neki ručni rad? nisam siguran šta je, ako zna neko nek napiše) ali sigurno nije Jazz Bass...:
http://www.youtube.com/watch?v=edAoiSzM ... re=related

Znači li ovo da čovek ne zna ni sam šta hoće?

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by Bozha » 09 Jan 2012, 22:30

michabass wrote:JB pije vodu za funky-jazzy-groovy sastav i ne mora da znači da će i za šareni poprock da radi tako dobar posao
ma daaj... :P

Image
michabass wrote:Nego aj lepo od početka, čovek je stavio link ka klipu sa zvukom koji želi da postigne - Fender American Deluxe Jazz V bas + MArkbass DI šema:http://www.youtube.com/watch?v=r7i12rEl ... re=related
Meni je ovo toliko namunjeno strujom da vise lici na nekog mjuzikmena...

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by michabass » 09 Jan 2012, 22:34

PA da. :mrgreen: tipičan JB zvuk je Jaco, ovo na klipu koji je micicss stavio nije baš tipičan JB zvuk zato i pitam:
@micicss: da li si siguran da baš juriš tipičan JB zvuk? Tema tako kaže al ono što si postavio ne ide baš u tom smeru...

micicss
Posts: 61
Joined: 03 Aug 2008, 11:52

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by micicss » 09 Jan 2012, 23:56

http://www.youtube.com/watch?v=r7i12rEl ... re=related

Ajde neka mi neko pojasni na koji nacin je ovaj lik dosao do ovog tona.
Moze li neki klip na kom je tipican JB ton ako vvaj to nije?

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Ibanez SR700 vs Fender Jazz Bass

Post by michabass » 10 Jan 2012, 00:23

micicss wrote:http://www.youtube.com/watch?v=r7i12rEl ... re=related

Ajde neka mi neko pojasni na koji nacin je ovaj lik dosao do ovog tona.
Moze li neki klip na kom je tipican JB ton ako vvaj to nije?
Ovo je odličan ton i ja sam, moram priznati pomalo ljubomoran na to kako to sve zvuči zajedno. Ako ti se svidja taj ton slobodno kupi isti takav bas, nećeš pogrešiti. Rekao bih da je išao iz Markbass preampa u mix direktno tj bez mikrofona pa dosta i to doprinosi tome da se na YT čuje ovako kako se čuje... neko je to već rekao ovde u temi...
Ima tu dosta sličnosti sa onim vintage jazzbass zvukom ali obrati pažnju do kraja klipa i naročita kad ide solo, tonovi na A i E žici su konkretni, zaokrugljeni i moćni, nemaju onaj mid punch i onu prijatnu srednjačku njakavost koja je karakteristična za stari dobri komad Jazzbassa... nešto poput ovoga:
http://www.youtube.com/watch?v=3M2yib3e ... re=related
obrati pažnju koliko se razlikuje zvuk u nižim registrima tj na "debljim" žicama izmedju ova dva klipa...

pozdrav! :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest