Ukraden Bass

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Ukraden Bass

Post by karton » 12 Jan 2012, 11:31


User avatar
11080
Posts: 291
Joined: 03 Jun 2008, 04:48

Re: Ukraden Bass

Post by 11080 » 12 Jan 2012, 12:29

Pričamo o ukradenom basu našeg kolege a ti koristiš priliku da reklamiraš studio ?

Na TV-u moramo da gledamo i slušamo licemere, ali zar i ovde ? Da li bio voleo da neko tako zloupotrebljava temu da si ti na mestu našeg kolege Sixstring-a ?

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Ukraden Bass

Post by Bozha » 12 Jan 2012, 12:45

i na ovom forumu su sve kraci fitilji... :grummel_2: udahni duboko, izbroj do 10... studio je u tom kraju, moguce da im je neko nudio dobru sesticu za sto eura

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Ukraden Bass

Post by sixstring » 12 Jan 2012, 12:49

@karton hoću, sad ću da pojurim fb stranu i telefon i sve to, zvao sam onog lika što je vlasnik studija, i dogovorili smo se za javljanje ako naleti na taj bass

@božo mislim da pravi foru za ovo sa kartonom 11080 :) nije uvreda samo predlog dobar, jel to bi onaj Djemba? kontaktirao sam ga sinoć

Uh, sad sam pričao sa jednim čovekom iz Raške, stari trgovac svom mogućom muzičkom robom, javiće mi i on ako naleti na isti bass, zanimljivo je to što mi je za 5 min našao umalo istu gitaru u italiji sa oglasom objavljenim 9.1.2012. ja sam se prepao, ipak ispostavilo se da nije moj instrument, (drugi inlays'i, druga kobilica, i elektronika nije ista)

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Ukraden Bass

Post by karton » 12 Jan 2012, 13:57

11080 wrote:Pričamo o ukradenom basu našeg kolege a ti koristiš priliku da reklamiraš studio ?

Na TV-u moramo da gledamo i slušamo licemere, ali zar i ovde ? Da li bio voleo da neko tako zloupotrebljava temu da si ti na mestu našeg kolege Sixstring-a ?
nisam imao nameru da reklamiram studio, nit je moj, nit sam u njega krocio-ima 10 godina, nit bih ikakve koristi od toga imao, samo sam se setio da je taj studio u tom reonu.

ako sam prekrsio neko pravilo, izvinjavam se. stvarno nisam na taj nacin razmisljao. moja greska. trebao sam na pp.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Ukraden Bass

Post by Tiki the Boyler » 12 Jan 2012, 14:08

karton i 11080

SPUSTITE LOPTU !!!

User avatar
ac10
Posts: 669
Joined: 29 May 2008, 23:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Ukraden Bass

Post by ac10 » 12 Jan 2012, 14:08

u subotu idem na buvljak u bubanj potoku...pa cu obratiti paznju... vidjao sam tamo takve stvari kod gansera. baseve, gitare, pojacala, miksete, klavijature... moz se desi...
inace sto se tice policije i kradje... pre par godina cale, njegov radnik i ja u kombiju punom panasonic telefona stajemo na nbgd kod buvljaka da uzmemo nesto, vracamo se i kombi otvoren fali 50ak telefona... vidimo dvojcu kako trce punih ruku. potrcimo za njima, uvatimo ih, ubijemo boga u njima... ponesemo ih sa nama, ubacimo ih u kombi, odvedemo u policiju, pre toga pozovemo neke prijatelje u policiji. tamo oni ih prepoznaju po ko zna koji put, puknu im par samara i puste ih.. kaze tako svakih nedelju, dve... ne mogu im nista,uhvate ih umlate ih, narkomani opet drpe nesto i tako ispocetka...a telefoni koje su izneli pre nego sto smo stigli su bukvalno u zemlju propali. dok smo ih cuvali u kombiju, cale je obisao radnje okolo i zbunje i cuda, nigde nista...

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Ukraden Bass

Post by sixstring » 12 Jan 2012, 15:09

Nama je pandur prvi što je došao rekao da imaju veliki problem sa lopovima, jer nemaju ih gde i tuku ih do slanja na urgentno, kaže čovek, navikli su, dobiju batine oporave se i sve opet isto rade, meni je i dalje baš krivo zašto nisam trčao za njima, a to su bili oni, dva neka karaktera, verovatno lika, ne verujem da bi žensko onako kralo i odnosilo...

Hvala ac10! Za pomoć oko jurenja ove bass gitare!

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Ukraden Bass

Post by doyle777 » 12 Jan 2012, 17:23

karton wrote:jeste cekirali http://www.myspace.com/positivefamily
Zoli ti radi u Positive Family-ju, pa se čuj i sa njim, velika je verovatnoća da će negde videti taj bas. :ziveli:

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Ukraden Bass

Post by sixstring » 14 Jan 2012, 16:25

Čuo sam se sa Aleksandrom iz Positive Family, pa ono, javiće i oni. Hvala za ideju da pitam i za taj studio! :)

User avatar
Six9siX
Posts: 23
Joined: 12 Aug 2011, 16:05
Location: N.S.

Re: Ukraden Bass

Post by Six9siX » 15 Jan 2012, 13:43

Posto si iz ns-a nebi bilo lose posetiti najlon pijacu nedeljom.
Nama su obili prostoriju i digli moj bass i gitaru.
Drugar mi je javio da je pronasao moj bas na najlonu (prodaje ga neki obojeni)
Na neku spiku mu je izvukao adresu da ce doci kod njega kuci da ga plati.
Sa adresom pravo u policiju i dan posle bas je vracen. (stanje srednje zalosno)
Gitara "Vintage" (konkord vrat kao kramer) jos nije nadjena.
Zelim ti da pronadjes svoj bass.

User avatar
supersonic
Posts: 262
Joined: 09 Sep 2009, 20:52
Location: Herceg Novi // Montenegro
Contact:

Re: Ukraden Bass

Post by supersonic » 15 Jan 2012, 14:48

Ja sam svoje ''ljude'' u Novom Sadu obavjestio povodom ove situacije. Nadam se da ukoliko vide ili cuju nesto, da ce me obavjestiti. Zelim ti svu srecu i ako mogu biti pametan, pa reci, da se ne ustrucavas nista pod milim bogom da pitas, uradis i sl. Jer stari ljudi su svakako govorili dobar = jeben ! Tako da, ne budi dobar, vec itekako pronicljiv i lukav. I samo naprijed. To je ozbiljna stvar. Bas gitara nije igracka.



Svu srecu zelim ! ! !

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Ukraden Bass

Post by sixstring » 16 Jan 2012, 00:02

@Six9Six prečešljao sam najlon prošli vikend i ovaj sad što je prošao, nije bilo ičega mada, ako budem tu, a valjda biću i sledeći vikend gledaću

@supersonic Hvala čoveče! :) Tako i jeste dobar = jeben, ja sam to osetio na svojoj koži, da sam trčao kao volina za onima što su mi se učinili sumnjivim ono veče možda do svega ovoga ne bi i došlo... sad šta je tu je.

Inače, uz pomoć Baba Slim sam došao po preporuci do groove, pa mi je prodao baš baš lep primerak Sqier Jazz Bass Standard koji mi leči rane od tuge za šesticom, i stvar je u tome što mi se jazz bass sviđa, nisam nikada razmišljao o istom, a sad, pošto sam video kako mi ovo leži... Uglavnom sam svirao Prec pa posle prec'a na šestaka koga sam isto tako dugo svirao pre svega kao šesticu precisiona i kako sam više učio muzičke teorije i slušao više jazz-a prelazio na bridge, i sad ovaj jazz bass me totalno zalepio za pod, Jezzus dobar je! I nazvao sam ga Pannonia Rescue Plan :ziveli:

User avatar
11080
Posts: 291
Joined: 03 Jun 2008, 04:48

Re: Ukraden Bass

Post by 11080 » 20 Jan 2012, 07:50

Ima li vesti o Cort-u ?

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Ukraden Bass

Post by sixstring » 21 Jan 2012, 12:23

Nope, baš dosta pratim oglase, ali ništa nema... Ali, ako ništa sad sam naučio se trgovinom i pregovaranjem za instrumente, tako da ako vam treba posrednik ili savet :) slobodno se javite pa da razmenimo iskustva u trgovini sa instrumentima i pregovaranju oko cena, koga sam sve zvao i sa kim pričao i ko je šta nudio... auh... Jeste li znali da postoji Conklin bass sedmožičani u Srbiji i da može da se kupi za fino ispod 2000eur? :) ja sad znam XD i to i da ima i fodera Emperor, Marleux'a, svega i svačega... joj srbijo... E da, u Hrvatskoj da vidite oglase i šta se tamo prodaje... Ajoj majko, gledao sam i plakao, a kad ih pitate šta sve ima još, a da nisu objavili...

Ontopic, nadam se da će se negde pojaviti samo gubim ideju šta da radim ako naletim na moj bass, da li zvati policiju, putovati do tamo i otimati, odkupiti... Kad sam pričao sa policajcem on je rekao da se to prvo prijavi njima pa da oni to konfiskuju pa šta već...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest