Fender American Special Jazz bass

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
Pusherman
Posts: 35
Joined: 09 Mar 2012, 11:33
Location: Beograd

Re: Fender American Special Jazz bass

Post by Pusherman » 28 Jul 2012, 00:36

Sad da li sam ja dobro skontao? Po kvalitetu dakle idu (pričam o Ameru) Highway One (i ispred njega: modernplayer, blacktop, ***** palac), Specijal, Standard pa Deluxe. Ok. Kontam razliku između Deluxe i Standarda, ali koja je razlika između Specijala i Standarda? Osim kofera???
Po toj logici ispada da je american specijal u suštini kvalitativno na nivou standardnog MIM-a? :mrgreen: šalim se

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Fender American Special Jazz bass

Post by Bozha » 28 Jul 2012, 01:31

Cena ce ti sve reci... 8) Ili bar razjasniti kako je zamisljeno da bude...

Vesti pojedinci umeju da otkriju kako najjeftiniji u stvari najbolje radi, dok onaj najskuplji ni za potpalu ne valja, ali to je vec neka druga tema...

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Fender American Special Jazz bass

Post by Cope » 28 Jul 2012, 09:32

Bozha wrote:Cena ce ti sve reci... 8) Ili bar razjasniti kako je zamisljeno da bude...

Vesti pojedinci umeju da otkriju kako najjeftiniji u stvari najbolje radi, dok onaj najskuplji ni za potpalu ne valja, ali to je vec neka druga tema...
Pa naravno! Svako u određenom periodu života dođe do takvog saznanja :mrgreen: Što je skuplji (kvalitetniji) instrument - to grđe radi na jeftinom hardveru i malim snagama.

User avatar
Pusherman
Posts: 35
Joined: 09 Mar 2012, 11:33
Location: Beograd

Re: Fender American Special Jazz bass

Post by Pusherman » 28 Jul 2012, 13:49

Ma znam, ali....
mada meni neko moje iskustvo dokazuje da.... banalizovaću: na malim snagama svaki bas radi/zvuči dobro (soba, probe, male svirke), međutim problem je kad sa jeftinim instrumentom pokušaš da sviraš na većim snagama... Jedini izuzetak u mom životu je bio ubogi mali Ibanez GSR200 koji je zvučao onako bezveznjikavo (sigurno i zbog toga što su mu bili počupani pragovi :mrgreen: ) međutim ne nekim jakim i velikim pojačalima i kutijama je baš zvučao dobro.
U svakom slučaju nisam siguran za te neke Fenderove momente, po toj logici ispada da je recimo Deluxe MIMna nivou američke special varijante.... ako oduzmemo tu aktivnu elektroniku nisam baš ubeđen da je na njima drvo mnogo različitije kao i finiš.... (ili recimo Reggie Hamiltonov sig. koji je meni bar kao koncept nešto odlično, mada nisam imao priliku da ga sviram, ali po toj logici skuplji je od special/highway modela). Doduše ne mogu praviti poređenje na osnovu gitara koje se nalaze u Mitrosu....
***** li ga nije ni bitno toliko....

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Fender American Special Jazz bass

Post by Cope » 29 Jul 2012, 14:15

Ja sam svoj Highway 2002 god. USA, sa custom shop magnetima prodao za 550 eur. Radio je skoro kao i svaki Fender u cenovnom rangu od 500-1000 i kusur eur. koji sam imao priliku da probam, a prodao sam ga jer ga Maja od 200 eur. prebiva gotovo u svim pogledima i svakakvim uslovima svirke :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest