Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by karton » 09 Feb 2012, 16:56

Ovih sam dana u prilici da se ponovim sa instrumentom, a nisam posebno upucen , pa molim iskusnije kolege da mi preporuce instrument koji bi bio "idealan" za ovu neku varijantu sviranja(mislim konkretno na moj stil, ne na ceo bend)Namerno sam izostavio budzet, jer tu ZA DIVNO CUDO nema nekih nekih velikih prepreka! Evo me na Ibanezu:[youtube]iWWjVA8vA24&feature=related[/youtube]

User avatar
PainKiller93
Posts: 116
Joined: 28 Sep 2011, 20:30
Location: Beograd/G. Milanovac

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by PainKiller93 » 09 Feb 2012, 17:43

Pa uzmes sta ti odgovara, jednostavno. Sudeci po svirci, ili neki skuplji ibanez, ili fender jazz, ili neka yamaha eventualno. Sa jazzom ne mozes da pogresis ovde, sad da vidimo sta misle ostali. Koju gitaru trenutno imas?

LoneRider
Posts: 111
Joined: 13 May 2009, 13:57

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by LoneRider » 09 Feb 2012, 17:47

Kontrabas, akustični bas ili isti ovaj sa nekim toplijim tonom, tipa samo neck magnet, bas blago pojačan, mid flat.

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by karton » 09 Feb 2012, 18:38

PainKiller93 wrote:Koju gitaru trenutno imas?
Ibanez GSR200 sa S.Duncan magnetima (pazario od kolege sa foruma)

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by karton » 09 Feb 2012, 18:44

LoneRider wrote:Kontrabas
hahahaahahhaha, pa sto kontrabas??? probao sam u Zrenjaninu 2002. u nekom kaficu (bio neki) da sviram kontrabas - PLAKAO sam posle(prsti vrisnuli!) :)...a i nisam bas za fretless varijantu (bar ne jos uvek), iako imam zavrsena 3 razreda nize muzicke na odseku Violoncelo :) (al davno bese '91-'93.)...sad bih se skroz pogubio...
znaci - bass gitaru(ne u odnosu iskljucivo na bend iz videa, to sam prosto naveo kao lep primer kako odprilike sviram...)

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by karton » 09 Feb 2012, 18:48

PainKiller93 wrote:Sa jazzom ne mozes da pogresis ovde, sad da vidimo sta misle ostali.
Mozda ovako nesto(voleo bih da je Maple fingerboard):
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/488 ... -Sunburst/

...mada za tu lovu ima i ova koje cika Tiki toliko hvali:

http://www.peavey.com/products/instrume ... index.html

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by Cope » 09 Feb 2012, 19:18

Fender biko koji, ali mislim da ti je bitnije pojačalo u celoj priči, dakle stari Roland Cube 60 Bass - made in Japan - narandžasti, nikako bilo šta slično, već baš taj.
Ultimativno pojačalo za kamerne svirke i unpluged postave, a prvo sledeće košta 3x skuplje i zove se - Gallien Kurueger 150s.
Da ja imam zadatak da vas ozvučim za svirkku, to bih uradio sa jednim od ova dva pojačala.
Dalje ne postoji ništa - bar za mene. :ziveli:

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by karton » 09 Feb 2012, 19:33

Cope wrote:Fender biko koji, ali mislim da ti je bitnije pojačalo u celoj priči, dakle stari Roland Cube 60 Bass - made in Japan - narandžasti, nikako bilo šta slično, već baš taj.
Ultimativno pojačalo za kamerne svirke i unpluged postave, a prvo sledeće košta 3x skuplje i zove se - Gallien Kurueger 150s.
Da ja imam zadatak da vas ozvučim za svirkku, to bih uradio sa jednim od ova dva pojačala.
Dalje ne postoji ništa - bar za mene. :ziveli:
Hvala za savet za amp. Sad kad smo vec suzili(privremeno) izbor na Fender, ajmo tu da izdefinisemo - koji model? J ili P, ili nesto trece? Da li uzimati novo u Mitrosu ili polovno MIA, MIJ, MIM (negde sam vec pomenuo - ogranicen sam da pazarim u Ns, ne putujem nigde)?

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by parker » 09 Feb 2012, 19:52

Ja mogu da ti donesem u ruke svoj Ibanez SR 500. Kad mu staviš nove žice biće u fabričkom stanju uz eventualni setup. Cena je sportska pa ako si zainteresovan pošalji PP


User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by karton » 09 Feb 2012, 20:04

Ijao Ijao!!! Pa znate da mi je crkla zvucna karta pre neki dan-nemojte me muciti!!! :) vidis - moram i to da pazarim :)

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by karton » 09 Feb 2012, 20:10

sirac-šunka wrote:Ja bih probo i ovaj:
Image
sirok vrat na nut-u (1.68") - to mi se djasvi - ne volem nut na Jazz-u (to me jedino nervira kod njega - taj 1.5" nut)

LoneRider
Posts: 111
Joined: 13 May 2009, 13:57

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by LoneRider » 09 Feb 2012, 20:47

karton wrote: hahahaahahhaha, pa sto kontrabas???
Nekako mi se uklapa u ovaj Unplugged koncept. :) Druže, sve zavisi kakav ton voliš i kako ti instrument leži u ruci. Reče da ne voliš JB vrat, probaj JB sa 5 žica jer bi ti JB sigurno bio odličan što se tiče tona a sa 5 žica bi imao širi vrat. Takođe, ovaj JB koji si ti pikirao je meksički (ne piše nigde ali po ceni je meksički). Nije on loš, ali je američki duplo bolji po meni. :D Ja sam pre nekoliko meseci kupio Ibanez SR505 i prezadovoljan sam raznolikošću i kvalitetom tonova koje možeš da izvučeš. Ono što se tebi ne bi svidelo kod četvorožičane verzije je još uži vrat od JB. U toj klasi imaš Cort B4, sećam se da je vrat bio, za moj ukus, bejzbol palica, a ti to voliš tako da pogledaj. Ima istu elektroniku (Bartolini MK1) kao i moj Ibro tako da verujem da poseduje i iste mogućnosti. Glavni savet, ne zaleći se.

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by Solomon » 09 Feb 2012, 20:59

:1: za kort :mrgreen:

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by Funkd » 09 Feb 2012, 21:37

MM Sting Ray :)

Image

Ako Tovirac moze da ga svira sa Vasil Hadzimanov bendom, mozes i ti... (doduse, gotovo sigurno ne mozes kao on :mrgreen: )
+ je vrat kao na prec-u, a to je ono sto ti odgovara...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest