Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by parker » 07 Sep 2012, 00:41

Funkd wrote:Ja samo cekam kada ces pitati "Zna li neko kako da otvorim konzervu?"
epic

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by karton » 07 Sep 2012, 00:42

ok, posto smaram i postavljam glupa pitanja - zakljucavajte temu, odoh sa foruma (u aktivnom smislu, ali ostajem da citam tudje postove).
pozdrav svima i hvala na pomoci.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by MetalFunk » 07 Sep 2012, 01:32

Posto vidim da postavljaš sva ova pitanja vezana oko bejza daću sebi slobode da pretpostavim da voliš svirati isti, ne? E sad, meni nije jasno, ako voliš svirati i ako si toliko uporan da saznaš nešto novo svaki dan vezano oko tog instrumenta, a mrsko ti da proguglaš neke stvari ko pravi gear nerd, što se ljutiš na ljude dobre volje koji su oduzeli svoje dragoceno vreme da tebi objasne par stvari? Ako ti auto zastane i ja ga poguram, ja sam učinio šta sam mogao. Ako neće da upali - neće, jbg. Konkluzija, ti si il budala il si ultimate troll. Živio ti meni još 100 godina, u znanju il neznanju :ziveli:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by Cope » 07 Sep 2012, 01:58

karton wrote:Danas sam bio do stejdza u Mileticevoj da se raspitam sta su nam od ozvuke za svirku u subotu namenili organizatori. Pitao sam tonca sta je planirano za bass, a on mi je u zurbi rekao "imaces pojacalo..." i pruzio spisak na kom sam izmedju ostalog procitao: "....bass - Trace Elliot...."
Samo to pise, a i mi smo zurili na probu, tako da nemam pojma, ali sta je-da je to ne bi trebalo da bude nesto lose, zar ne? :)
Nije - šta je da je, već je - Trace :) E sad, ima gi razni, jel znaš koji je model i šta sve ima od pripadajućeg hardvera?

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by karton » 07 Sep 2012, 07:06

MetalFunk wrote:Posto vidim da postavljaš sva ova pitanja vezana oko bejza daću sebi slobode da pretpostavim da voliš svirati isti, ne? E sad, meni nije jasno, ako voliš svirati i ako si toliko uporan da saznaš nešto novo svaki dan vezano oko tog instrumenta, a mrsko ti da proguglaš neke stvari ko pravi gear nerd, što se ljutiš na ljude dobre volje koji su oduzeli svoje dragoceno vreme da tebi objasne par stvari? Ako ti auto zastane i ja ga poguram, ja sam učinio šta sam mogao. Ako neće da upali - neće, jbg. Konkluzija, ti si il budala il si ultimate troll. Živio ti meni još 100 godina, u znanju il neznanju :ziveli:
a ne znam bate, uvek mi nekako lepse kad mi ga ti proguglaš, nego sam da to radim... :ziveli:

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by karton » 07 Sep 2012, 07:19

Cope wrote:
karton wrote:Danas sam bio do stejdza u Mileticevoj da se raspitam sta su nam od ozvuke za svirku u subotu namenili organizatori. Pitao sam tonca sta je planirano za bass, a on mi je u zurbi rekao "imaces pojacalo..." i pruzio spisak na kom sam izmedju ostalog procitao: "....bass - Trace Elliot...."
Samo to pise, a i mi smo zurili na probu, tako da nemam pojma, ali sta je-da je to ne bi trebalo da bude nesto lose, zar ne? :)
Nije - šta je da je, već je - Trace :) E sad, ima gi razni, jel znaš koji je model i šta sve ima od pripadajućeg hardvera?
ne znam. ne bitno, videcu vec... - "pojacalo je u prstima" ;)

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by Bozha » 07 Sep 2012, 08:20

jasno ti je da ce u publici biti gomila upucenih i zahtevnih likova... ukljucujuci nadam se i mene... ako nesto ne bude kako treba izvizdacemo vas i gadjati budjavim paradajzom! bolje vidi nadji neku bekap varijantu pojacala, za svaki slucaj...

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by Cope » 07 Sep 2012, 09:21

Jbt, Karton, stvarno se trudiš iz jajnih žila da slovo "a" u svom imenu pretvoruš u "u" i postaneš Durex ili još gore Romed, Trojan.. itd.. Sve sam ih probao - ni sa jednim nema zadovoljstva, pa ni sa onim svetlećim sa ukusom maline... Koji ti bre qrac...?

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by Trooper » 07 Sep 2012, 11:06

Iskreno karton, posle ovoliko pomoci koju su ti neki sa foruma pruzili, mislim da tvoj stav uopste nije u redu. Ok je traziti misljenje ponekad, ali ti si ga preterao. Ono, na dosta tvojih pitanja je vec neko odgovorio, nije toliko komplikovan gugl za koriscenje. A ovo sto si napisao Metalfanku necu ni da komentarisem, poruka je nedostojna dvanaestogodisnjeg deteta, a ne odraslog coveka

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by Kill surf city » 07 Sep 2012, 12:19

Ne, ja bih zamolio kartona da nastavi :lolcity: :mrgreen: , vidimo se na strani 50.

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by karton » 07 Sep 2012, 12:41

alo bre! ja sam u "poslednjoj" poruci napisao da necu vise da smaram, predlozio da se tema zakljuca i zahvalio se (iskreno), a ne "zahvalio" svima koji su mi pomogli (da ne nabrajam ponaosob, jer mnogo je takvih), ali naravno to nije dovoljno - nasao se Metalfunk da se shali sa mnom, pa sam uzvratio poshalicom(kontam-nashi smo?)...nije mi jasno odkud tolika mrznja u nekima od vas, deluje kao da mnogi samo cekaju na neku pogresnu rec, pa da se uhvate u raspravu. zaista, da li me neko od vas mrzi i zbog cega?
ako sam nekoga uvredio, izvinjavam se.
zaista nisam hteo da pisem vise na ovu temu (bar ne offtopic-e), ali ne bi bilo u redu da sam sad zanemeo posle ovoga.
pozdravljam vas sve. od sad cu vise koristiti gugl.
sve u redu?

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by Bozha » 07 Sep 2012, 13:13

Cemu tenzija? U najboljem slucaju svaka stota poruka je nova tema, od toga bar pola nimalo interesantno... ostalo je sprdacina, prebijanje vremena, iz supljeg u prazno... Kome je prioritet racionalisanje dragocenim vremenom ne posecuje ovakve stranice, a ako te pitanje smara, ignorises ga. Internet forum bez glupih pitanja kao pivo bez alkohola, kafa bez kofeina, svadba bez narodnjaka...

Trace je super pojacalo dok ne trebas sam da ga setas unaokolo. Najglasniji wath koji sam ikad cuo iz bas opreme. Cesto ga stavljaju na bine po NS trgovima, ako su standardne 4x10 samo umereno sa ekvilejzerom i nema da brines...

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by karton » 07 Sep 2012, 13:39

Bozha wrote: Trace je super pojacalo dok ne trebas sam da ga setas unaokolo. Najglasniji wath koji sam ikad cuo iz bas opreme. Cesto ga stavljaju na bine po NS trgovima, ako su standardne 4x10 samo umereno sa ekvilejzerom i nema da brines...
Hvala Bozo. Pa i ja sam nesto to kontao(obzirom da sam zaista neupucen-juce mi je Micha otkrio ameriku-potenciometar nije isto sto i kapica za potenciometar!ne salim se da ovo nisam znao!), koliko sam po forumu uspeo da upratim da je T.E. prva liga(ili gresim?) i na neki nacin hteo da pricmetim kako cu eto imati priliku da Yamu probam na "pravom" ampu....ali kao sto Cope kaze-ima tu jos bitnih stavki, propratni hardver,...tako da je tu radost morala da zastane i saceka.

p.s. ako se neko od ekipe sa MF(a da nije iz NS)zadesi na 'certu, a ne ide mu se kuci, slobodno nek mi se javi u inbox za br.tel. - moze da prespava kod mene... :ziveli:
Metalfunk, izvini brate - nisam smeo tako da odreagujem, sorry jbg.

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by Funkd » 07 Sep 2012, 13:48

Ma kakva tenzija, to bi znacilo da se neko iznervirao, a mislim da nije. Stvar je u tome sto Karton zeli da "ćaska", svi mi to radimo ponekad, ali on je za 2-3 meseca napunio 447 postova na svom thread-u. Postoji deo foruma koji je namenjen za caskanje, a misljenja sam da na ostalim moramo koliko toliko da vodimo racuna o kvalitetu sadrzaja. Sasvim je normalno da ga ljudi upute na "search", obzirom da se pisalo bezbroj puta o tome (setup, koje zice, Trace Eliott...) ali on opet postavlja ta pitanja i spamuje u svojoj temi. Lik koji radi ozvucenje ga verovatno poznaje pa ga je momentalno iskulirao, znajuci da moze da ocekuje tiradu pitanja vezanih za TE, pocevsi od istorijata pojacala, do toga sta treba pojesti pre koriscenja istog..
Mislim, vidite li vi koliko je to preglupo pitanje
karton wrote:Danas sam bio do stejdza u Mileticevoj da se raspitam sta su nam od ozvuke za svirku u subotu namenili organizatori. Pitao sam tonca sta je planirano za bass, a on mi je u zurbi rekao "imaces pojacalo..." i pruzio spisak na kom sam izmedju ostalog procitao: "....bass - Trace Elliot...."
Samo to pise, a i mi smo zurili na probu, tako da nemam pojma, ali sta je-da je to ne bi trebalo da bude nesto lose, zar ne? :)
Sedis za racunarom i ukucas "Trace Eliott" u Google search i izbaci ti sta ja znam, da to kosta 500, 1000, 1500 dolara. Skupa sprava, nemam pojma o cemu se radi, pa u 'cku materinu nije ni losa. Ali daj da pitam na forumu (na kom sam vec obavestavao ljude kad sam stavio novu bateriju, kad sam stavio zice, kad sam prdnuo), sigurno ima neko ko voli TE, a i neko ko ga ne mirise nesto, mozda pokrenem diskusiju i posle stavljam "ziveli" svima.

A na kraju ovaj stav uvredjene devojcice koji na dve-tri opaske rezultira "idem ja sa foruma, zbogom". Idi druze, nije da ces nedostajati nekome, niti ce bilo ko. Ne najavljuje se odlazak sa foruma ko selidba na Novi Zeland.
karton wrote:.nije mi jasno odkud tolika mrznja u nekima od vas, deluje kao da mnogi samo cekaju na neku pogresnu rec, pa da se uhvate u raspravu. zaista, da li me neko od vas mrzi i zbog cega?
Lol, ne mrzi te niko i ti to vrlo dobro znas. Niko ti nije napisao nista lose kada si poceo da postujes ovde, stavise docekan si veoma fino. Nekome si simpatican, nekome i nisi bas, a samim tim sto si napisao ovo oko "mrznje" me tera da se prema tebi odnosim kao prema nedovoljno zrelom i ozbiljnom sagovorniku... aj zdravo, ne mogu vise ovako rano ujutru

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by parker » 07 Sep 2012, 13:49

evo moze metalfank da prenoci, taman da dobro sve proguglate :rlol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest