Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by karton » 01 Sep 2012, 15:10

malo(vise) "otegao"/kontra od skazaljke na satu i sad ne zveci, tj. minimalno(podnosljivo) zvecka...mada je to mozda i do SS tipa zica - one same po sebi imaju taj buzzzz...
e da, da Vas obavestim: baterija stavljena... :kokice:
:ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by Baba Slim » 01 Sep 2012, 15:19

Kad je svirka danas?

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by karton » 01 Sep 2012, 15:36

Baba Slim wrote:Kad je svirka danas?
koja svirka??? :)

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by Baba Slim » 01 Sep 2012, 18:38

Jbg, za Festival uličnih svirača... To tek treba da bude? Ja se istripovao da si pominjao da imaš neku svirku danas...

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by karton » 01 Sep 2012, 19:07

Baba Slim wrote:Jbg, za Festival uličnih svirača... To tek treba da bude? Ja se istripovao da si pominjao da imaš neku svirku danas...
pa da, to je od 6.-9., mi sviramo u subotu, 8. u 20.45h, na bini u Miletcevoj...(dakle, za nedelju dana)
:ziveli:

Mixer
Posts: 95
Joined: 03 Jan 2012, 17:47
Location: Novi Sad

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by Mixer » 01 Sep 2012, 19:40

Ajd,pa doću da čujem :)

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by karton » 03 Sep 2012, 15:54

Izvinjavam se za offtopic (neka moderatori prebace ovaj post ako znaju gde tacno spada).
Jos jedna stvar u vezi sa ovim basom:
Sad sam ga posle 100 godina steknuo u komp (preko zvucne karte) i setio se da imam sledeci problem sa noise-om koji ne znam kako bih imenovao i jos vaznije resio. U pitanju je "zujanje" koje imam ako npr. sedim sa basom (naravno) okrenut prema racunaru, tj. monitoru. Dakle, ovo je narocito (a vidi se i na slikama) izrazeno (na sluskama se BASH CHUJE) kada radi samo bridge pickup, dok oba magneta i samo neck magnet daju manje zujanje (skoro da ga i nema, ne cuje se ni na sluskama). Moram da napomenem da se taj NOJZ umanjuje kako se okrecem od monitora i recimo potpuno nestaje ako sam pod uglom od cca 90 stepeni u odnosu na monitor, ali ako nastavim luk (pocnem da mu "okrecem ledja" zajedno sa basom) ponovo se pojacava.
Da li ovo neko moze strucno da objasni i kaze kako se taj problem resava (naravno, osim moje alternativne metode "snimanje pod uglom od 90stepeni :mrgreen: )
Hvala

Evo kako Adobe Audition-ov analajzer to registruje(dakle, bas je samo prikljucen, nista se ne svira, ovo je cist noise):

Bridge Pickup:
Image

Bridge & Neck Pickups:
Image

Neck Pickup:
Image

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by karton » 03 Sep 2012, 16:39

karton wrote:
Baba Slim wrote:Jbg, za Festival uličnih svirača... To tek treba da bude? Ja se istripovao da si pominjao da imaš neku svirku danas...
pa da, to je od 6.-9., mi sviramo u subotu, 8. u 20.45h, na bini u Miletcevoj...(dakle, za nedelju dana)
:ziveli:
mala izmena, u 19.45h :)

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by karton » 03 Sep 2012, 16:40

Mixer wrote:Ajd,pa doću da čujem :)
see ya :ziveli:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by Cope » 03 Sep 2012, 21:19

Uuu matori, pa to ti je crkao specijalni "anti noise electrostatic generic shield" na pikapu, to je boljka kod te Jamahe, baš sam gledao po forumima preko, uglavnom se žale ljudi... a sigurno ga je Mića nestručnim rukovanjem pokvario :XD: :lol: :mrgreen: :XD: ::ranting::



A noise te muči... Ako se pitaš kada uđeš u neki ozbiljan tonski studio - zbog čega je soba sa napajanjima odvojena od tonskog dela - e pa zato :)

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by karton » 03 Sep 2012, 21:31

Cope wrote:Uuu matori, pa to ti je crkao specijalni "anti noise electrostatic generic shield" na pikapu, to je boljka kod te Jamahe, baš sam gledao po forumima preko, uglavnom se žale ljudi... a sigurno ga je Mića nestručnim rukovanjem pokvario :XD: :lol: :mrgreen: :XD: ::ranting::
ne kapiram zasto samo na bridzu zuji

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by Funkd » 03 Sep 2012, 21:45

Snimaj pod uglom od 270 stepeni! :ziveli:

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by michabass » 03 Sep 2012, 22:32

Funkd wrote:Snimaj pod uglom od 270 stepeni! :ziveli:
...ili još bolje pod uglom od 360stepeni! :lol:

Sam dizajn humbuckera omogućuje efektivno poništavanja brujanja koje generišu razni izvori elektromagnetnog zračenja oko nas, ali kao i svaka druga stvar koja je izmišljena od strane čoveka, ni ovaj princip nije savršen. Moguća je eliminacija smetnji do izvesne mere, preko neke mere sistem nije dovoljno efikasan. Radi se o tome da kad je izvor zračenja (u tvom slučaju monitor) preblizu, faza signala koje generišu dve polovine humbuckera tj namotaji tvog pickupa je različita. Razlika u fazi signala se smanjuje što je izvor smetnji udaljeniji jer je efektivno ugao izmedju jednog i drugog namotaja i izvora smetnji manji. Idealno bi bilo kad bi izvor bio toliko daleko da signal smetnje koji namotaji generišu bude suprotan od onog drugog tj okrenut za tačno 180stepeni. To ne može biti tako kad je izvor smetnji preblizu već tih 180 stepeni postaje 180+ recimo 5 ili 10 ili -5 tj -10 stepeni. Ta fazna razlika će se čuti kao brujanje.... koje manje više može da se eliminiše zakretanje "prijemnika" smetnji tj namotaja na pickup-u. Zato ti se brujanje smanjuje kad se malko okreneš u stranu i nadješ neki sweet spot.... To je tako i mi tu ništa ne možemo...fizika je neumoljiva! :mrgreen:
http://en.wikipedia.org/wiki/Humbucker
Najbolje što možemo je da postavimo magnet tj gitaru u položaj gde je brujanje najmanje...

A zašto samo na bridžu zuji.... pa nemoguće je da samo na bridžu zuji već je u konkretnoj situaciji sigurno bridž u "povoljnijoj" situaciji u pogledu udaljenosti i fazne zakrenutosti u odnosu na izvor smetnji. Da se kladimo u 100eur da u nekom drugom položaju će samo na necku da bruji a bridge da bude čist ko suza?! 8)
Prebaci na bridž magnet i okreni bas dok se ne smanji brujanje pa onda prebaci na neck i javi šta se onda čuje.... :bambi:

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by karton » 07 Sep 2012, 00:15

Danas sam bio do stejdza u Mileticevoj da se raspitam sta su nam od ozvuke za svirku u subotu namenili organizatori. Pitao sam tonca sta je planirano za bass, a on mi je u zurbi rekao "imaces pojacalo..." i pruzio spisak na kom sam izmedju ostalog procitao: "....bass - Trace Elliot...."
Samo to pise, a i mi smo zurili na probu, tako da nemam pojma, ali sta je-da je to ne bi trebalo da bude nesto lose, zar ne? :)

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Koji bass pazariti za ovu vrstu svirke?

Post by Funkd » 07 Sep 2012, 00:36

Ja samo cekam kada ces pitati "Zna li neko kako da otvorim konzervu?"

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest