Najjeftiniji pristojni Precision?

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Najjeftiniji pristojni Precision?

Post by Rocket Roll » 20 Feb 2012, 17:34

Među kopijama Fenderovih baseva dominiraju Jazz bass varijante, ali šta je sa jeftinim klonovima Precisiona?

Pretpostavljam da će mnogi reći kako ispod Squierovih CV i VM serija ne treba ići, ali šta je sa jeftinijim klonovima drugih proizvođača - Apollo DPB-100? Aria? Jay Turser?

Činjenica da je u pitanju Precision trebala bi da olakša stvar - njega valjda nije tako teško uspešno klonirati za male pare?

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Najjeftiniji pristojni Precision?

Post by Trooper » 20 Feb 2012, 18:37

Po talkbassu, u toj ultrajeftinoj kategoriji, SX (Essex) je definitivni pobednik

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Najjeftiniji pristojni Precision?

Post by sirac-šunka » 20 Feb 2012, 20:13

...inače ja bih razmotrio i Ariu...

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Najjeftiniji pristojni Precision?

Post by Cope » 20 Feb 2012, 20:14

theTrooper wrote:Po talkbassu, u toj ultrajeftinoj kategoriji, SX (Essex) je definitivni pobednik
Da, ali modeli koji se rade za USA tržište, i koji po kvalitetu nemaju veze sa panjevima koji se prodaju ovde. Imao sam jedan SX-JB koji sam dobio iz USA, osim što je par milimetra tanja daska tela u odnosu na Fenderov standar, ostalo ništa nije manje dobro nego na gomili Fendera iz Mitrosa, čak sam nulti servis i prvi setup uradio iznenađujuće brzo, i dobio sve što mi treba.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Najjeftiniji pristojni Precision?

Post by nebojsak » 20 Feb 2012, 20:17

Squier Affinity.

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Najjeftiniji pristojni Precision?

Post by Trooper » 20 Feb 2012, 20:31

E, da, mene je odusevio Squier Mike Drnt Signature, jako fin '50 style Preca, odlican bas, mislim da je oko 20k

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Najjeftiniji pristojni Precision?

Post by nemanjavelimirovic » 20 Feb 2012, 23:12

Arija.

Najjeftinije a radi do jaja. :ziveli:

Ovaj lik iz Shtutgart Onlajn svira svo vremen Ariju, i ima zvuk. Mozda kompresor i drajv i neki lampash i ta bas gitara i to zvuci ko milion evra. :)

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Najjeftiniji pristojni Precision?

Post by Rocket Roll » 20 Feb 2012, 23:24

nemanjavelimirovic wrote: Ovaj lik iz Shtutgart Onlajn svira svo vremen Ariju, i ima zvuk.
Ovo je ozbiljan :1: argument. Simpatičan bend, Stuttgart Online. Uživo zvuče sjajno.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Najjeftiniji pristojni Precision?

Post by Cope » 21 Feb 2012, 01:26

Ne bih da komentarišem kućne snimke i "one man test" rivjue baseva, jer smatram da je to besmisleno. Čak i ako neki bas probamo u radnji, sasvim drugačije će zvučati na svirci i na snazi, odnosno u bendu, tako da su YT testovi instrumenata po meni potpuna budalaština...

Jaka filozofija napraviti Prec koji je po difoltu projektovan za rokačinu i buku, odnosno trzalicu...

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Najjeftiniji pristojni Precision?

Post by Funkd » 21 Feb 2012, 02:08

Cope wrote: Jaka filozofija napraviti Prec koji je po difoltu projektovan za rokačinu i buku, odnosno trzalicu...
I kako to moze zvucati kao milion evra? :?

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Najjeftiniji pristojni Precision?

Post by nemanjavelimirovic » 21 Feb 2012, 02:12

Funkd wrote:
Cope wrote: Jaka filozofija napraviti Prec koji je po difoltu projektovan za rokačinu i buku, odnosno trzalicu...
I kako to moze zvucati kao milion evra? :?
'Vako...

Ovi prave milion bez problema ikakvih :-)
Zvuk je taj. :ziveli:

LoneRider
Posts: 111
Joined: 13 May 2009, 13:57

Re: Najjeftiniji pristojni Precision?

Post by LoneRider » 21 Feb 2012, 04:32

Probaj onaj signature squier sa kosturskom glavom, JP je ali to J ne može da škodi. :D

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Najjeftiniji pristojni Precision?

Post by sirac-šunka » 21 Feb 2012, 09:05

Cope wrote:Ne bih da komentarišem kućne snimke i "one man test" rivjue baseva, jer smatram da je to besmisleno. Čak i ako neki bas probamo u radnji, sasvim drugačije će zvučati na svirci i na snazi, odnosno u bendu, tako da su YT testovi instrumenata po meni potpuna budalaština...
Nije...
Ako je jutjub snimak kvalitetan, može se čuti karakter tona koji bas daje. Npr...




itd...
Problem je što jutjub snimci uglavnom nisu kvalitetni i muzičari koji ih prave su hobisti...
A što se tiče probavanja bejseva u radnji, pa meni uglavnom ne daju da ih isprobam van radnje. Pitao sam par puta, ali prilično su bili izričiti. A kad probaš više njih za redom, pa štekneš neki u još neko pojačalce, slika lagano počinje da se razbistruje...
Cope wrote:Jaka filozofija napraviti Prec koji je po difoltu projektovan za rokačinu i buku, odnosno trzalicu...
Nije...
Svi znamo da je prec funk mašina namenjena za sviranje prstima:




i naravno...


... i zbog toga bih ja volo da imam jedan fin prec kada porastem... :bambi:

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Najjeftiniji pristojni Precision?

Post by Bozha » 21 Feb 2012, 09:42

Doduse pre ce biti da je koreanac, ali ako je sve ok, to je to... http://www.kupujemprodajem.com/Fender-S ... id=5770048

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Najjeftiniji pristojni Precision?

Post by Kristijan » 21 Feb 2012, 11:17

Ја више не свирам бас, одавно сам га продао, али док сам свирао, искључиво сам користио свакојаке копије Precision баса, и углавном сам свирао прстима. Мислим да је то врло, врло употребљив бас за свакојаку свирку, мало ме збуњује кад читам ове коментаре где се тај инструмент претставља као машина за р-џ-џ-џ крљање трзалицом. Извињавам се, надам се да сте имали прилике да слушате и нешто музике из педесетих. Нисам експерт за бас, али нисам баш ни глув, и дефинитивно сам доста времена провео с тим инструментом у рукама, деведесетих сам и тезгарио углавом као басиста. Не тврдим да је то бас који ће да покрије ама баш све, али уопште није инструмент тако суженог дејства како овде често бива приказан. Видим да је Jazz Bass овде много на цени, и не спорим да је то добар инструмент, али се никако не слажем да је то толико свестран инструмент. Не замерите што вам кварим атмосферу, није ми циљ да се прегањам око оваквих ствари, просто мислим да није рђаво да се мало чује и неко другачије мишљење.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest