PITANJE ZA BASISTE KOJI IMAJU SQUIER JAZZ BAS

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

gaston5
Posts: 18
Joined: 26 Nov 2010, 12:39

PITANJE ZA BASISTE KOJI IMAJU SQUIER JAZZ BAS

Post by gaston5 » 17 Apr 2012, 22:07

Zdravo,
Imam jedno pitanje za kolege basiste. Imam Squier jazz bas relativno nov za sada za mene podnosljiv ali me interesuje da li neko ima iskustva u vezi magneta. U Mitrosu ima da se kupi set Fender magneta za koje oni momci tvrde da su original a pasuje na moju gitaru sto bi rekli sraf na sraf kostaju negde oko 10.000 din. Da li dobijam nesto u kvalitetu zvuka? Mozda neko ima i neku drugu marku za savet? Hvala

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: PITANJE ZA BASISTE KOJI IMAJU SQUIER JAZZ BAS

Post by sirac-šunka » 18 Apr 2012, 00:02

Napisao si premalo informacija, sta sviras, koliko dugo, gde, koliko cesto...
Mada...!
Bila je potpuno ista tema pre neki dan, pogledaj malo...

Bane bass
Posts: 349
Joined: 20 Feb 2008, 08:13
Location: Beograd

Re: PITANJE ZA BASISTE KOJI IMAJU SQUIER JAZZ BAS

Post by Bane bass » 18 Apr 2012, 10:00

Ako je Classic Vibe, onda nema narocitog smisla,a ako nije,a telo je od relativno dobrog drveta, onda mozda i ima.Ali, ako nemas bas previse iskustva, bolje bi bilo da se usredsredis na tahniku sviranja i puno vise vezbanja. To tek donosi pravi rezultat.

gaston5
Posts: 18
Joined: 26 Nov 2010, 12:39

Re: PITANJE ZA BASISTE KOJI IMAJU SQUIER JAZZ BAS

Post by gaston5 » 18 Apr 2012, 12:33

Pa evo ovako,
Nisam nov u muzici dugo godina sviram kontrabas, ali kad je bas gitara u pitanju ima jedno 2 godine kako sam osnovao trio sa dve gitare i bas gitarom sa namerom da sviramo ono sto u stvari volimo Evergreen, Pop i Rok muziku.Trenutno nemamo stalnu svirku a cilj nam je neka vrsta da je tako nazovem klupska animir muzika. Probe odrzavamo relativno redovno ali ja ne dovoljno vezbam sam a svestan sam da mi najveci problem pravi tehnika sviranja, sto dovodi do toga da je Bane u pravu sto se tice vezbanja, pa cu trenutno da odustanem od eksperimentisanja jedno vreme a posle cemo da vidimo. . Hvala na odgovorima sada cu malo da pregledam teme jer mi je verovatno promakla ova za koju Sirac kaze da je ista.

User avatar
mfilip
Posts: 119
Joined: 10 Jun 2008, 14:21
Location: Nis

Re: PITANJE ZA BASISTE KOJI IMAJU SQUIER JAZZ BAS

Post by mfilip » 18 Apr 2012, 23:37

Ja licno ne bih ulagao u upgrade gitare jer mislim da je bolje stekati novac i kupiti nakon Squiera nesto sto ce te sluziti jako jako dugo i nesto cime ces biti zadovoljan godinama.
Prikljucujem se savetima da je bolje uloziti vreme,novac i energiju u casove sa ozbiljnim profesorima i vezbu jer to zaista mnogo podize kvalitet tona :)

inace imam Squier VM Jazz bass i prezadovoljan sam kako radi sa onim Duncan Designed magnetima koji su dosli uz njega. Ako imas njega samo mu nabaci neke lepe odgovarajuce zice i propusti kroz solidan preamp ili pojacalo i uzivaj :ziveli:

User avatar
Pusherman
Posts: 35
Joined: 09 Mar 2012, 11:33
Location: Beograd

Re: PITANJE ZA BASISTE KOJI IMAJU SQUIER JAZZ BAS

Post by Pusherman » 19 Apr 2012, 00:36

Bolje čuvaj tih 100 jura za magnete pa kad budeš menjao bass te parice će ti značiti da uzmeš bolji bass.

gaston5
Posts: 18
Joined: 26 Nov 2010, 12:39

Re: PITANJE ZA BASISTE KOJI IMAJU SQUIER JAZZ BAS

Post by gaston5 » 19 Apr 2012, 02:39

Svaka cast svi iste savete dajete pa cu da vas poslusam. Planirao sam da kupim druge zice da probam sa malo debljim pa da vidim sta mi je bolje. A sto se tice buducnosti Fender jazz bas mi je cilj ali otom potom. Hvala


User avatar
Pusherman
Posts: 35
Joined: 09 Mar 2012, 11:33
Location: Beograd

Re: PITANJE ZA BASISTE KOJI IMAJU SQUIER JAZZ BAS

Post by Pusherman » 19 Apr 2012, 22:33

mislim da te affinity-je ne vredi napucavati....previše stvari tu treba menjati, a osnova tj. drvo i nije baš nešto....ali za vežbu sasvim ok.

gaston5
Posts: 18
Joined: 26 Nov 2010, 12:39

Re: PITANJE ZA BASISTE KOJI IMAJU SQUIER JAZZ BAS

Post by gaston5 » 19 Apr 2012, 22:51

U svakom slucaju hvala ustedeli ste mi pare bar trenutno a posle videcemo :bravo: :ziveli:

User avatar
DJ_MY_SOUL
Posts: 324
Joined: 09 Jun 2009, 00:21
Location: Mladenovac

Re: PITANJE ZA BASISTE KOJI IMAJU SQUIER JAZZ BAS

Post by DJ_MY_SOUL » 20 Apr 2012, 00:22

gaston5 wrote:Svaka cast svi iste savete dajete pa cu da vas poslusam. Planirao sam da kupim druge zice da probam sa malo debljim pa da vidim sta mi je bolje. A sto se tice buducnosti Fender jazz bas mi je cilj ali otom potom. Hvala
Deblje zice od 105-45 ti apsolutno ne trebaju. Jedino sta mozes da dobijes je da brze pojedes pragove. Ovo ne vazi ako je u pitanju neka vrsta heavy metala :)

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: PITANJE ZA BASISTE KOJI IMAJU SQUIER JAZZ BAS

Post by Trooper » 20 Apr 2012, 00:46

da, 45-105 je otprilike gornja granica za E stim, kad se radi o bas gitarama standardne skale. Popularni su setovi npr 45-65-80-100 ili tako nest

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: PITANJE ZA BASISTE KOJI IMAJU SQUIER JAZZ BAS

Post by Bozha » 20 Apr 2012, 01:31

Proveo sam vece sa jednim skvajerom, neka najjeftinija serija, "neprobran" komad, sa matorim zicama, nikad profesionalno setapovan. Sasvim ok utisak, posteno se nasvirao! Jedina zamerka je tih izlaz iz magneta. Da li vredi menjati magnet na squieru? U nekim slucajevima definitivno da.

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: PITANJE ZA BASISTE KOJI IMAJU SQUIER JAZZ BAS

Post by Funkd » 20 Apr 2012, 04:12

To i ja kazem... zasto i ne sibnuti neku aktivu? Za real fender iskustvo ti mu treba bar jos 600e (ako bi recimo ovog affinity-a uvalio za 100), pa jos i da ga juri pola godine po oglasima. A ovako, za nekih 100-tinak evra, sa kvalitetnijim magnetima i mozda nekim EQ-om...ne moze da dobije losiji bass nego sto ima.

E sad, da li je njemu potreban "bolji" instrument obzirom da je jos pocetnik? Ne volim ja kad neko rano pocne da kuka ::ranting:: :)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: PITANJE ZA BASISTE KOJI IMAJU SQUIER JAZZ BAS

Post by Cope » 20 Apr 2012, 18:22

Što bi moja baba rekla - rđavom q. svaka dlaka smeta. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest