Novi wood guerilla

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
stevalegro
Posts: 70
Joined: 14 Oct 2009, 14:05
Location: Obrenovac

Novi wood guerilla

Post by stevalegro » 25 Apr 2012, 13:05

Evo i ja malo da se hvalim
Vucko je pre mesec dana poceo da kroji bas po mojoj meri, zajedno smo dosli do nekih (nadam se) vrlo lepih i funkcionalnih resenja. Naime-bas mora biti malih dimenzija(zbog transporta) da bude izuzetno stabilan i cvrst, mora da bude sto laksi, ipak sam ja covek u godinama, a zvuk mora da bude naravno vrhunski gde god da ga ubodem.
Hardver ce biti abm Image
Glava je hipshot Image
Kroz vrat ce ici dve karbonke sipke, i ultraprecizni rod, vrat ce biti asimetrican, tanji kod debljih zica 34 incha
Imace jedan delano DELANO MC HE na sweetspot-uImage. Nisam hteo da stavljam dva magneta jer jedan delano u toj poziciji perfektno radi moze se dobiti mnogo razilicith korisnih tonova a i zbog ustede na tezini
U bridge ide graphtech piezo sistem, Kad je rec o broadband tonu basa mnogo vise volim zvuk piezo pickup-a od neck pickup-a
Struja ce biti bartolini mpb2 piezo buffer i bartolini 5.4 preamp
Trebalo bi da izgleda otprilike ovako Image
za sada je u ovom stadijumu Image
Cekamo jos da stigne bridge, postavljacu slike kako rad bude odmicao

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Novi wood guerilla

Post by nnkvocka » 25 Apr 2012, 14:02

Da da, video sam sve :) Pravi se i meni novo gerilče, samo cekam da se finisira sve pa cu okaciti i ja novu temu. Mada, moze se videti na mom FB profilu razvoj situacije. E moj Stevo, vidim ja da ti je Tulip prirastao uz srce :) E da, jel zadrzavas starog crvenog Tulipa ili...? :D

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Novi wood guerilla

Post by Cope » 27 Apr 2012, 22:34

Gerilci :mrgreen:

User avatar
11080
Posts: 291
Joined: 03 Jun 2008, 04:48

Re: Novi wood guerilla

Post by 11080 » 30 Apr 2012, 09:07

Stevo, ti si baš načitan. Nemam pojma o većini pikanterija koje ćeš ugraditi na svoj bas ali mi deluje da će makina da bude u milimetar po tvojoj meri. Svaka čast kralju, držim ti palčeve da sve ispadne i zazavuči kako si planirao.

User avatar
stevalegro
Posts: 70
Joined: 14 Oct 2009, 14:05
Location: Obrenovac

Re: Novi wood guerilla

Post by stevalegro » 03 May 2012, 13:18

Hvala matori,ziv nisam dok ne stigne bridge, saljem fotke kako budemo napredovali. A da volim da se informisem o opremi-volim. Jos vaznije imao sam srece da sve to probam, ne postoji veca prodavnica u evropi da je nisam posetio. Kod nas je problem sto je izbor jadan, sta reci kad je najveca egzotika kod nas seymour duncan, sve drugo sto bi covek uzeo je cista lutrija, porucis, pa ako ti se ne svidi kad stigne-jbg.
Ziveli!!!!!

User avatar
stevalegro
Posts: 70
Joined: 14 Oct 2009, 14:05
Location: Obrenovac

Re: Novi wood guerilla

Post by stevalegro » 10 May 2012, 23:14

Stiglo sve
Image
Ima malih ispravki, vremenom ce ih sigurno biti jos, , glava je abm Image, fingerboard(koji ce da se nastavi sve do bridge-a) ce biti ebony 5, daklem
Image

User avatar
11080
Posts: 291
Joined: 03 Jun 2008, 04:48

Re: Novi wood guerilla

Post by 11080 » 11 May 2012, 09:58

Lepo. Čini mi se da ćeš moći da napraviš, između ostalih, ton sličan Music Man-u. Vrh

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Novi wood guerilla

Post by Funkd » 11 May 2012, 14:10

11080 wrote:Lepo. Čini mi se da ćeš moći da napraviš, između ostalih, ton sličan Music Man-u. Vrh
Koliko slican? Ipak zvuk MM-a nije samo hum na sweetspotu. A kod ovog je sve ostalo drugacije.

Interesantan bass. Nikad nisam voleo obezglavljene gitare, ali deluje prakticno.
Kontam da bi ja ipak izgledao smesno sa njim (sa svojih 2m i 100kg :mrgreen: )
Vise mi se svidja druga verzija.
Reci mi, koja je svrha karbonskih sipki u vratu? Da li se to uvek stavlja kod neck-thru konstrukcije?

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Novi wood guerilla

Post by Solomon » 11 May 2012, 15:18

karbonske sipke se stavljaju da ojacaju vrat jos vise, npr neko stavlja 2 sipke na 5-6 zicanim, neko karbonske i jednu obicnu

User avatar
stevalegro
Posts: 70
Joined: 14 Oct 2009, 14:05
Location: Obrenovac

Re: Novi wood guerilla

Post by stevalegro » 11 May 2012, 15:29

Stavlja se samo zbog dodatne stabilnosti. U normalnim uslovima nije potreban, ali meni je Nish najblize mesto gde sviram, skoro sve ostalo je let avionom. Nekad mogu da unesem bas u kabinu aviona, nekad ne, a prtljag skoro nikad ne greju,e sad zamisli da sa +30 gitaru rknes na -30 stepeni pa opet na +30,ili leti sa +40 da uneses bas u klimatizovanu prostoriju. Kad putujem kombijem cesto je bas na vrhu ali ne moze sve uvek biti na vrhu,kolko god da je kofer cvrst ne moze da se ne iskrivi pod 200 i +kilograma.
To je jedan razlog, drugi je taj sto sa njim mozes da pravis vrat kakav hoces, moze da bude ultratanak i asimetrican, a da da i dalje bude stabilan u svim situacijama.
Za ton nisam siguran kakav ce biti, koncepcija je slicna kao MM, sve ostalo je drgacije. Delano sam probao samo da povezem zice na kabal i da ga samo priblizim zicama na gitari i radi spektakularno. A sa piezom i preampom bi morao da radi samo bolje.
P.S. Kofer cu najverovatnije raditi po meri u bg model shopu od karbona

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Novi wood guerilla

Post by michabass » 12 May 2012, 12:43

Daj malo više o drvetu, vidim da je vrat laminiran i da pogadjam reko bih pao fero (ili bubinga?), orah i javor spolja. Krila su javor ili....??
Ebony za grifplatnu je pun pogodak po meni, kako estetski tako i tonski, you cant go wrong with it.... :mrgreen:

User avatar
supersonic
Posts: 262
Joined: 09 Sep 2009, 20:52
Location: Herceg Novi // Montenegro
Contact:

Re: Novi wood guerilla

Post by supersonic » 13 May 2012, 21:00

@stevalegro:

gdje ti to sviraš kad non stop letiš avionom na koncerte a imaš vremena za nas obične smrtnike sa foruma ? :)

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Novi wood guerilla

Post by Void » 14 May 2012, 00:28

supersonic wrote:@stevalegro:

gdje ti to sviraš kad non stop letiš avionom na koncerte a imaš vremena za nas obične smrtnike sa foruma ? :)
:1: :mrgreen:

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Novi wood guerilla

Post by Funkd » 14 May 2012, 16:31

@supersonic
A gde ti sviras pa imas MM Bongo i Ampeg SVT 6 Pro :XD:

User avatar
stevalegro
Posts: 70
Joined: 14 Oct 2009, 14:05
Location: Obrenovac

Re: Novi wood guerilla

Post by stevalegro » 14 May 2012, 16:45

Ne znam,Eno cime sam isprovocirao neprijateljstvo, ako jesam izvini, nisam namerno,ajd kad je tako da odgovorim
Mozda ti zvuci neverovatno,ali pistoje ljudi u ovom poslu koji puno putuju i (zamisli) zive od toga.
Svi smo mi obicni smrtnici,ako sam "zazvucao"nadmeno jer sam rekao da sam imao srecu da vidim malo vise od ove nase ucmalosti, svima se izvinjavam
Za razmenu iskustava uvek imam vremena(to mi je izmedju ostalog posao, a rekli su mi da je ovo mesto za to-ispravite me ako gresim), za gubljenje vremena i pisanje u prazno kao sto je ovo sto sad radim obicno nemam vremena.
Nego da se vratimo temi za odrasle-
@Misa, drvo je jasen, javor paduk i hrast(dobitna kombinacija, isto to imam na sadasnjem basu), ebonos na fingerbordu, nisam siguran sta da stavim na top, sta ti kazes, sta bi moglo tu da legne o'zgo

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest