Novi wood guerilla

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Novi wood guerilla

Post by michabass » 14 May 2012, 17:12

Krila od jasena? uz to bi lepo išo javor rebraš naravno, nema sa čime se javor ne pari lepo...TRB JP model ima tu kombinaciju + Jova, a ima i piezo pickup.... to radi ko klavir jasno i precizno... ma nemam pojma kakav zvuk te pali? :kokice:

User avatar
stevalegro
Posts: 70
Joined: 14 Oct 2009, 14:05
Location: Obrenovac

Re: Novi wood guerilla

Post by stevalegro » 14 May 2012, 17:28

na pr nesto izmedju te yamahe i http://www.youtube.com/watch?gl=US&hl=e ... Ox5XjEbq2o Tom Kennedy je ovde imao ooopasan ton

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Novi wood guerilla

Post by michabass » 14 May 2012, 17:51

uuuuuuu sve si blesav ne znaš šta je dobro....! :mrgreen:
"The Body, made of swamp ash, is capped with hard flame maple and is combined with a 35" scale, 24 fret Ebony Fingerboard to generate the warm yet punchy clarity that helps Tom to define his unique sound. The closely spaced Seymour Duncan dual coil pickups complete the model that proudly bears his name."
Močvarac pozadi da obezbedi zavidnu dinamiku i da peva na svim frekvencijama a napred tvrdi javor da dodatno pročisti harmonike:
Image

TomK ima nešto jove u telu čisto da malo zagreje ton koji bi inače bio klinički precizan:
Image

User avatar
supersonic
Posts: 262
Joined: 09 Sep 2009, 20:52
Location: Herceg Novi // Montenegro
Contact:

Re: Novi wood guerilla

Post by supersonic » 14 May 2012, 18:38

ebi mi sve ako ste vi normalni. Ja fino postavio pitanje a naš'o si se isprozivan . Vjerovatno da sam stavio jebeni smajli -bilo bi mnogo drugačiji kontekst. Fuck it.


Vrlo sam znatiželjan - jerbo ako si neka faca, onda bih volio da se nađemo jednom negdje, pa da i zasviramo, pa da podijelimo znanje, i iskustvo itd... Majke mi moje, nisam ništa loše mislio kada sam to pitao. Jer želim da čujem kakvo je iskustvo i na koji način čovjek može doći u situaciji da živi na Balkanu a da svira s vremena na vrijeme u drugim državama gdje se putuje avionom. Života mi moga, ovo je najobičnije pitanje sa intonacijom D 1 :) haha .


A što se prozivke za ampega tiče, ja sam pune četiri godine štekao pare da bih to kupio sebi, jer mislim da bez alata nema zanata. Samo zbog toga. Ne zbog toga što sam neki pro ili što sam umišljeni lik;-)
Iza sebe imam jedan album sa bendom, nastupa oko 250, par nekih festivalčića i to je to ;) Mislim da svako sebi može kupiti ozbiljnu opremu jer nisu sveti novci, samo je pitanje kome je šta prioritet.


I još jednom bez zajebancije, đe sviraš to preko grane ? Čisto malo da proguglam o bendu, i tebi kao liku, jer ono, ne znamo se a za malo se upoznasmo ako se dobro sjećam :) S druge strane, ako se često svira, onda si ''zajeban'' ( u dobrom smislu ) tip :)


P.S. I ne palite se ljudi ko boga vas molim. To što nema smajlića, ne znači da priča nije maksimalno kulerska i opuštena. Pa civilizovan smo narod majku mu.

ajde, adio


edit:
ova gitara o kojoj se vodi priča je baš ozbiljna igračka. volio bih je probati i uporediti sa mojom. Možda i ja dođem jednom u situaciju da sebi priuštim nešto ''custom''. Iako se i sam ne razumijem previše u hardver, koliko bi možda trebalo shodno mom stažu basiste, ali eto. Čovjek uči dok je živ

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Novi wood guerilla

Post by Solomon » 14 May 2012, 19:52

odozgo bi moglo svasta da se stavi, samo je pitanje kako ce na kraju zvucati :)
javora raznih: birdseye, curly, flamed, quilted, spalted... mislim da bi zvucno fino legao i birdseye poplar (topola) :ziveli:

e da i Cocobolo je bas lijep za top

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Novi wood guerilla

Post by nnkvocka » 14 May 2012, 21:46

Verujte mi dve stvari: prva je da niko od nas nema predstavu sta ce od njegovog basa na kraju da ispadne, a drugo je da ce 100% ispasti nesto mnogo ultra do jaja zajebano! Btw, topovi nemaju skoro nikakav uticaj na zvuk, retko koji i "zamirise" u zvuku kamoli da preovlada na bilo koji nacin, u pitanju je iskljucivo estetika

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Novi wood guerilla

Post by Solomon » 14 May 2012, 21:57

ako se stavi 7-8mm top mislim da to nije malo pa da ne utice na ton :D ne kazem da to sada mijenja karakter, ali ipak doprinosi malo kao trzalica/prst, zice, kabal, potenciometri, zvucnik.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: you know what i mean :ziveli:

User avatar
stevalegro
Posts: 70
Joined: 14 Oct 2009, 14:05
Location: Obrenovac

Re: Novi wood guerilla

Post by stevalegro » 14 May 2012, 21:58

@ supersonic
Izvini al Tita mi izgledalo mi je totalno cinicno. Ako je tako kao sto kazes onda izvini molim te. Mir mir... Ponuda za pivo stoji kao i predhodnih leta. Bicu u HN, tacnije u Toploj u "Lobeliji" od 10-og jula do 1-og avgusta
Daleko sam ja od opasnog sviraca, samo mi bend odlicno posluje
Sto se tice basa ipak ce biti 33 incha. Bojane obavezno probaj delano, eno ga kod Vucka. Vec sam napisao probali smo samo da ga prislonimo na zice i da ga povezemo. Odlepices kad budes cuo(plus jos moze da radi kao jazz singl, kao 2 jazz singla, kao P, Kao hum, serijski i paralelno, i najveca perverzija-kao dva unakrsna P magneta)
Kakav uticaj na ton ima lak? Vrsta i debljina?
Ziveli

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Novi wood guerilla

Post by Dersu Uzala » 14 May 2012, 22:28

supersonic wrote:

Vrlo sam znatiželjan...

User avatar
stevalegro
Posts: 70
Joined: 14 Oct 2009, 14:05
Location: Obrenovac

Re: Novi wood guerilla

Post by stevalegro » 14 May 2012, 22:57

U, da izvini. Evo sad se stidim
Jezivo je kolko ogranicenih ljudi ima.
Nego ajd ako je ikako moguce da se mi drzimo teme

User avatar
stevalegro
Posts: 70
Joined: 14 Oct 2009, 14:05
Location: Obrenovac

Re: Novi wood guerilla

Post by stevalegro » 19 May 2012, 13:20

gotov vrat

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Novi wood guerilla

Post by michabass » 19 May 2012, 15:08

super izgleda!!! :D

pratimo :kokice:

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Novi wood guerilla

Post by Funkd » 19 May 2012, 15:11

stevalegro wrote:U, da izvini. Evo sad se stidim
Pa tako je delovalo, obzirom da si izbegavao odgovor kada ti je supersonic zatrazio koju informaciju... Zao mi je sto se sad mozda razocarao :lol:

+1 za birdseye poplar top. Ja bih to furao. Ali ako rece kvocka (a ja kvocki i u kvocku verujem) da je to cisto estetsko pitanje, onda i nije bitno sta nama izgleda lepo...
stevalegro wrote: jos moze da radi kao jazz singl, kao 2 jazz singla, kao P, Kao hum, serijski i paralelno, i najveca perverzija-kao dva unakrsna P magneta)
Ovo mi nije najjasnije. Sta kao dva unakrsna P magneta? Kako uopste jedan magnet da radi kao 2.. Pa mislim da je to neka modulacija, to nema veze sa fizikom...

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Novi wood guerilla

Post by Solomon » 19 May 2012, 15:25

quad coil :mrgreen:

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Novi wood guerilla

Post by nnkvocka » 19 May 2012, 15:51

Kad je poplar u pitanju, mislim da nema tu birdseye poplar nego poplar burl, to su oni cvorici i ostale zaebancije. Drugo, top se stavlja estetski, a ponekad radi karaktera zvuka. Smatram da je debeli top skup iz vise razloga: za izradu, za nabavku, a pogotovo sto se iskoristi egzoticni komad za karakter zvuka koji moze da nadomesti i neko drugo "prosecno" drvo...zato se retko ko opredeljuje na taj potez. Naravno da je debljina topa bitna za sam karakter zvuka, kao sto rece Solomon 7-8mm, ali ako je 5mm, onda vec nece. Vucko obicno stavi vise od 5mm, ali se opet svede na manju cifru usled naknadnog poravnjavanja drveta i ostalih smirglanja. Posto je neck-trough, zvuk zavisi od krila, konstrukcije javora i tone blocka koji se lepi na zadnji donji deo vrata, da ne kazem na dupetu :) (jel tebi tone block neki spalted komad? javor?). Koliko mogu da vidim sa slika, Steva nije stavio nikakav top preko krila, a s obzirom da znam kako Vucko radi, onda verovatno nece u opste. Stevo, prefarbaj ga u neku smrt crnu boju i da te vidi božić!!!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest