Aktivna/pasivna elektronika

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Aktivna/pasivna elektronika

Post by Solomon » 02 Jun 2012, 18:16

bolje uzmi neki externi preamp, ako ces vec posle mijenjati magnete :ziveli:

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Aktivna/pasivna elektronika

Post by maksabass » 03 Jun 2012, 01:48

michabass wrote:Skini šemu pošalji mi i daću ti neko rešenje.

:ziveli:

vidi ovo možda pomogne:
http://static.electro-tech-online.com/i ... a1ab_b.jpg
Nema seme za ovaj model.ubih se od trazenja.A ovaj link,ne pomaze ni on.To bi bili neko standardno povezivanje aktive i pasive ,medjutim u mom slucaju nije tako.Ja sam hteo da nista ne dodajem oim prekidaca(push pull).Al kod mene kondenzatori na pocetku blokiraju vezu sa blend potom,ili tako nesto ,nisam siguran,al u svakom slucaju hvala,trazicu jos malo.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Aktivna/pasivna elektronika

Post by Cope » 03 Jun 2012, 04:03

Aj malo svirajte :mrgreen:

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Aktivna/pasivna elektronika

Post by maksabass » 04 Jun 2012, 21:16

pa mislim,fino si nas zaskocio-nema sta

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Aktivna/pasivna elektronika

Post by michabass » 05 Jun 2012, 00:10

maksabass wrote:
michabass wrote:Skini šemu pošalji mi i daću ti neko rešenje.
:ziveli:
vidi ovo možda pomogne:
http://static.electro-tech-online.com/i ... a1ab_b.jpg
Nema seme za ovaj model.ubih se od trazenja.
Mislio sam da skineš šemu ti lično sa gitare a ne sa interneta. Znaš valjda da skineš šemu i da je zabeležiš gledajući u sklop i pažljivo ga analizirajući? Ameri to zovu "reverse engineering"...

:ziveli:

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Aktivna/pasivna elektronika

Post by maksabass » 05 Jun 2012, 12:14

Znam,Kada bi mogao to da uradim bilo bi dobrao ali...plocica je dvostrana i sa jedne strane gde su elementi,vodovi se nevide,mogu samo da naslutim otprilike gde vode ili da skinem neke delove sa pcb-a da bi jasno video.Pokusacu :ziveli:

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Aktivna/pasivna elektronika

Post by michabass » 05 Jun 2012, 13:40

OK da si bliže ja bi ti to sredio za sat vremena ali ovako.... :bambi:

:ziveli:

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Aktivna/pasivna elektronika

Post by maksabass » 05 Jun 2012, 22:11

ok.Pokusacu i ja,ali mi se ne dira plocica.Ja sam mislio da blend pot upotrebim samo u pasivnom rezimu,da sve drugo ostane tako kako je ,ali malo tesko...videcemo

IGGY
Posts: 8
Joined: 12 Jan 2012, 15:07

Re: Aktivna/pasivna elektronika

Post by IGGY » 05 Jun 2012, 22:45

Citam sve ove komentare oko aktive/pasive elektronike i TRB5.
SLazem se da postoji ogromna razlika izmedju pasivnih i aktivnih gitara. Svirao sam 2 god pasivnu, neki true neck 4 zice, ali nikako nisam mogao da osetim zvuk ii da izvucem ono sto zelim,odnosno cak i kad bih silovao gitaru, ne bih mogao da izvucem zvuk, sto naravno moze da zavisi od gitare. :roll: Za sad mislim da je aktivna elektronika bolja, sve dok se ne isprazni baterija, a nedelja i nemas gde da kupis alkalnu :XD:
Pte godinu dana sam jedva skupio novac i kupio Jamahu TRB5 :D , ali pravu, donesenu iz Francuske, u originalnom pakovanju.
Ne znam sta imate protiv ovog andjela od gitare. Znaci ljudi, ovaj bas razvaljuje. Od H zice, pa do G druge oktave (24 praga ima) razbija. Ja sam odusevljen. Fender, kakav god bio, ima samo taj Fender prepoznatljivi zvuk, a sa mojom Yamahom, napravim zvuk kakav zelim, bez procesora, pedala...za snimanje, ukljucim u mixetu, bez pojacala i ostalih gluposti, i to je to. Potenciometri, i zvuk kakav hocu, inace vise praktikujem ostriji zvuk.
Kad bih nesto kupio, to je mozda Fender Victor Bailey.

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Aktivna/pasivna elektronika

Post by maksabass » 07 Jun 2012, 00:21

[quote="IGGY"]Pte godinu dana sam jedva skupio novac i kupio Jamahu TRB5 , ali pravu, donesenu iz Francuske, u originalnom pakovanju.
Sto mislis da je tvoja originalnija od moje? Ima i moja serijskibroj,i pise made in Japan.I po broju znam da je prozvedena 1996,sto bi znacilo da je jedna od ranijih modela TRB5 II.
E sad sto ja bas nisam potpuno zadovoljan to je vec druga prica.Necu da kazem da sam pametniji od japanaca,ali cinjenica je da ovakva aktivna elektronika malo trpi bilo sta posle nje.U prilog ide prica i tvoja i moja i jos ekih da ona stvarno dobro zvuci sama direktno u mikser.Dodavanje bilo kakvih preampova ,eq,i slicno ima uticaja na ton,ali ne toliko kao kod nekih drugih gitara.Jednostavno,njen ton je vec isproduciran,i malo se moze uticati na njega u smislu pobojsavanja,pre ce se pokvariti nego pobojsati
Paz ovako,u mojoj TRB je smesten preamp koji ima 4 TL062 ,tri neka tranzistora i jedan SMD quad chip.Pa malo li je majku mu .I kad kroz sve to prodje zvuk,pa ode u pojacalo ,pa iz pojacala u mikser....jeb.li ga,sto je mnogo - mnogo je.Zbog toga sam je hteo uraditi u pasivnom rezimu,ne bi li cuo zvuk ovog plemenito drveta od koga je izradjena ,a ne samo stuju iz nje.

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Aktivna/pasivna elektronika

Post by michabass » 07 Jun 2012, 09:12

Makso ne vidim gde je on rekao da tvoja nije original....

Nego aj konkretno nešto da uradimo: izmeri koliko kiloma ti pokazuju magneti da vidimo dal su hot ili ne, tj dal bi mogli da rade samo kao pasvini, makar da naslutimo koliki izlazni signal imaju. Ako imaš merač induktivnosti izmeri i to pa da idemo dalje.... što kaže Cope, aj da sviramo malo! :D

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Aktivna/pasivna elektronika

Post by maksabass » 07 Jun 2012, 10:03

Ma nema veze ...ako sam zvucao grubo,izvinjavam se ,l nisam jedini koji tako zvuci ponekad.citirao sam ono sto me je navelo da napisem ovako nesto.
Da se vratimo temi.Dakle michabass,moras lepse procitati moje postove.Ja sam lepo naveo da su magneti pasivni i da mogu da sviraju bez strije.probao sam i uverio se .Sto se tice merenja i to sam naveo.Dakle izmerio i oba imaju po 29.5 Kohm.Sto smatram da je dob\ra snaga i polazna osnova da se bilo sta uradi sa zvukom.Mozda malo zvuci onako,al je to tacan p[odatak.
Slikacu aktivnu onako da se lepo vidi i jedna i druga strana,pa da vidis dal se nesto moze uraditi.U svakom slucaju hvala . :ziveli:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Aktivna/pasivna elektronika

Post by Cope » 07 Jun 2012, 10:19

maksabass wrote:Necu da kazem da sam pametniji od japanaca,ali cinjenica je da ovakva aktivna elektronika malo trpi bilo sta posle nje.
-Nije ponetna uopšte ko je pametniji, nego ko kako čuje, a japanska (žuta) rasa po svim naučnim istraživanjima čuje svet oko sebe drugačije od ostalih...
-A ni alkohol ne smeju mnogo da piju, jer im organizam ne luči enzim koji razgrađuje isti, pa posle jednog piva izgledaju kao ja posle 5 piva puta 3 marokanska mixa.
-John Patitucci i Nathan East su amateri sa gej sklonostima :mrgreen:

Dakle Makso, kada budeš razvijao pločicu, obavezno u ćošku mesto Yamaha da stoji mala slika šajkače i da piše - custom made. :ziveli: :mrgreen:

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Aktivna/pasivna elektronika

Post by maksabass » 07 Jun 2012, 12:59

Necu ja da razvijam ,niti pravim plocicu za TRB-to su vec strucnjaci uradili.Ja cu samo da pokusam a je prilagodim,meni,a verujem i drugima,koji slicno razmisljaju kao ja.Mozda ce mi michabass malo pomoci...
A ja cu najverovatnije kupiti nekog squier-q i na njemu isprobati CEO SREDNJI VEK :D

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Aktivna/pasivna elektronika

Post by michabass » 07 Jun 2012, 16:22

Promakao mi je taj podatak sorry.... 29.5koma :shock: ??? jesi li siguran?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest