Aktivna/pasivna elektronika

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Bane bass
Posts: 349
Joined: 20 Feb 2008, 08:13
Location: Beograd

Re: Aktivna/pasivna elektronika

Post by Bane bass » 07 Jun 2012, 17:17

LM4250 ima izuzetno malu potrosnju, svega 40uA i moze da radi sa malim naponima.Ali po svemu drugom je zastareo.Odlicna zamena je OPA704.Trosi vise, oko 160uA, sto je jos uvek sjajno,ali neuporedivo bolje zvuci.
Texas Instruments free samples i nista ne boli.

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Aktivna/pasivna elektronika

Post by maksabass » 07 Jun 2012, 18:15

michabass wrote:Promakao mi je taj podatak sorry.... 29.5koma :shock: ??? jesi li siguran?
bice ono kao u filmu MARATONCI i sam sam se cudio koliko je dugacak. :D
Vidi micha...sad sam merio ponovo.
Dakle moz sam se malo i zajebo...nisam siguran.Ovako ...Iz magneta idu tri zice.BELA CRVENA I MASA(oklopljen)Izmedju crvene i mase pokazuje 8,4K,izmedju bele i mase 20,1K,a izmedju bele i crvene 29,5 K.Eto ,tako.pa ti sad meni kazi sta je ti prava vrednost.

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Aktivna/pasivna elektronika

Post by michabass » 07 Jun 2012, 20:31

Uh tek sad si me zbunio! Obično kad je humbucker u pitanju dve polovine su maltene identične omaže tipa 8.5koma i 8.5koma... ovo su velike razlike. Kako meriš ti to druže? Da li si otkačio magnete od ostatka kola? tj od potova, pločice...gde su već vezani izvodi magneta... ? Kojim instrumentom? Jel neki brend ili kopija s pijace?

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Aktivna/pasivna elektronika

Post by maksabass » 07 Jun 2012, 22:02

Otkacim pa merim,Vidi magnet radi kad su prikljucene bela i crvena,nezavisno od mase.Ona ga samo stabolizuje da nema suma.pa po meni je to merodabna omaza,sto znaci da na krajevima tih zica daje otpor od 29,5.Ostalo nisam probao dal radi ovako ili onako,s obzirom na to da te dve zice idu na pcb,masa se spaja u jednoj tacki pa tek onda na pcb .

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Aktivna/pasivna elektronika

Post by michabass » 08 Jun 2012, 14:39

To mi je jako sumnjivo druže..... jedan od tih namotaja je onda "phantom coil". Pickup u tom slučaju nije pravi hum-bucker (gde se oba namotaja nalaze u magnetnom polju, tj imaju svoj magnet) već jedan samo poništava brum kontrafazno povezan onom drugom. Moguće je da grešim ali ....sumnjam.
To samo po sebi nije ništa loše, ali nisu pravi hum-buckeri i verujem da je proizvodjač prilagodio elektroniku onome što su ugradili, tj magnetima. Kažeš da si je probao pasivno i da si zadovoljan? :kokice:

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Aktivna/pasivna elektronika

Post by maksabass » 08 Jun 2012, 17:39

Apsolutno,zadovoljava.Osim sto ima za 20-ak% slabiji signal,al se to moze nadomestiti ,naravno.sama boja tona nije mnogo razlicita,al kad su pasivni po meni rade prirodnije i dinamicnije.
Lek za aktivnu ,posto nema poseban pot za miidlove,moze da se ressi ako se isti dodaju na preampu a zatim redukuju na recimo pojacalu.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest