Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Post by Cope » 01 Jul 2012, 21:00

Funkd wrote:Pa cisto sumnjam da je u pitanju obican kondenzator, ali cinjenica je da zamulja ton. U sustini, skida visoke, a poprilicno je "precizan". Znaci nije bas kao tone-pot, ipak pruza fino podesavanje. S druge strane, sustina je ista...

Pa i VPF je obican enhancer. Ma bitno je da kod MB-a te kontrole sljakaju kako treba.. :)

Ja kod slap-a ili nekog finger kopanja volim da stavim VPF na 11-12 sati, a onda samo malo odvrnem VLE. Tako dobijam neki efekat blage kompresije. Tu su i high-mid i treble, ali se izgubi onaj neprijatni previsoki punch koji se javlja kod dinamicnijeg sviranja...
Sutra idem u Mitros sa spektrometrom da vidim koje frekvencije sjebava i kako se ponaša dinamički, hehehe :mrgreen:

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Post by nnkvocka » 01 Jul 2012, 21:38

bez mudrovanja:

VPF (Variable Pre-shape Filter)
center frequency 380 Hz (cut)
VLE (Vintage Loudspeaker Emulator)
frequency range 250 Hz-20 kHz (cut)

VPF od ravnog ekvilajzera pravi srecan smajli sto je od jaja do jaja...smajli

VLE zamulja ton ko niko! nema tog Tone pota koji moze da ga uneredi kao VLE, ali to je vise predvidjeno za neki kontrabass ili vintiga bass kome jedino odgovaraju te frekvencije

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Post by Cope » 02 Jul 2012, 15:52

Super booster je sprava do jaja! Danas sam ga uzeo i vrlo mi se dopada. Pored frekvencija koje regulišu filteri, i dinamički se tu dogodila neka magija, čuje se prepoznatljiv MB - hi-fi komprimovani punch ton, a donja laga takođe mi se čini da je malo konkretnija i u prvom planu. Boost opcija je savršeno urađena, i u šta god da se ubodem, imam MB karakter tona :) Toliko za sada, idem da sviram... 8)

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Post by maksabass » 02 Jul 2012, 21:55

ja sam misljenja da su obe stvari dobre,i imaju svoju primenu,al kao neko ko je malo vise zavirivao ispod haube pedasla i predpojacala,ili se bar o tome informisao na netu,siguran sam da se u nijednoj od ovih stvari ne kriju mali crnci koji opako svirasju funk i soul.Sve je vec izmisljeno i uopste me ne bi cudilo da je u pitanju samo neki kondenzatorkoji regulise frekventni opseg(a sta bi u stvari i moglo da bude osim toga :D ) samo treba odabrati stvar koja Vama odgovara.
neko pomenu kompresor,i stojim iza toga da nijedan DI Box ga nemoze zameniti u njegovoj primeni.
Dakle u svom arsenalu opreme,doduse radjenje svojom rukom,imam modifikovani RED BOX,BASS DRIVER,PARA EQ,OPTIKAL COMPRESSOR(koji ima atacvk,resease ,ratio,treshold,gain,i dodato trostruki EQ).Savaka,ali svaka sprava zavredjuje paznju,samo je stvar kako se uzme i primenjuje.
Ja sam recimo pravio experiment gde se u sali svira na velikoj snazi,i t asnaga sama po sebi izbaci dosta basa,koja se ne moze definisati kao ciste frekvencije od recimo 60 ili 80 Hz,ve camo buka.U takvim slucajevima kompresujem samo bas frekvencije i dobijem em cvrst,em definisan bass,a da ne izgubim,te frekvencije,u vecoj meri no sto mi treba,sto recimo inace mogu da uradim sa di boksom ili eq.Ali u tom slucjau sam ih odstranio,i one vise ne sviraju.Medjutim sa kompresorom koji ima ulogu i limitera,onw su prisutne tu dok,ne dostignu,onaj limit,i nezasmetaju,feedback-om u basovima.
Tako da ako je neko zainteresovan da proba ovu moju napravu,rado cu mu poslati,pa neka sam na svojoj opremi i u toku svirke (sto je mnogo bitno) eksperimentise u pravcu dobijanja zeljenog zvuka.

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Post by faks » 02 Jul 2012, 22:29

cestitam na izboru :) nek te srecno sluzi :cao:
zakaci neki test kad budes raspolozen

a super je osecaj kad imas prizvuk neceg extra / npr volim kad stavim nove ernie ball zice i gitara mi nekoliko dana zvuci kao sting ray ;)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Post by Cope » 02 Jul 2012, 23:01

faks wrote:cestitam na izboru :) nek te srecno sluzi :cao:
zakaci neki test kad budes raspolozen

a super je osecaj kad imas prizvuk neceg extra / npr volim kad stavim nove ernie ball zice i gitara mi nekoliko dana zvuci kao sting ray ;)
Meni se sve po kući od pojačala najednom ofarbalo u žuto, čak mi i Fender bassman iz sedamdesetih zvuči ko Markbass, hahaha... :mrgreen:

Znači fasciniran sam - markbass preamp, a 135W lampi na izlazu - bruka !

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Post by Bozha » 02 Jul 2012, 23:12

Smem ja da pitam sto nisi lepo pazario LM2 ili 3? :hide:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Post by Cope » 02 Jul 2012, 23:18

Bozha wrote:Smem ja da pitam sto nisi lepo pazario LM2 ili 3? :hide:
Ne volim čopere na izlazu a i koji će mi, onda kreće beskrajna igranka u žutom - te zvučnici u stilu, te ovo, te ono, još samo da počnu da prave žute kablove... a i nemam pare... :)

Nego ima da uzmem jedan naj manji kombo na svetu - onaj tvoj kad se smiluješ da mi ga prodaš, i sve mogu lepo da stavim na motor i da idem na svirku u centar grada bez automobila. :mrgreen:

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Post by Bozha » 03 Jul 2012, 09:37

Ako imas nekog ko dolazi iz Pule, ovih dana mozemo sve da resimo! ;D http://www.njuskalo.hr/bas-pojacala/gal ... as-4750180

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Post by Cope » 03 Jul 2012, 10:34

Bozha wrote:Ako imas nekog ko dolazi iz Pule, ovih dana mozemo sve da resimo! ;D http://www.njuskalo.hr/bas-pojacala/gal ... as-4750180
Mnogo veliko... :) Fala na njuškanju... :ziveli:

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Post by Solomon » 03 Jul 2012, 11:34

jeste veliko ali 17kg :metal: :mrgreen:

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Post by Bozha » 03 Jul 2012, 16:06

Cope wrote:Mnogo veliko... :)
Ma bre, samo nek ono stigne do BGa, mi cemo se vec kolegijalno dogovoriti kome malo, kome veliko... jelda!? :ziveli: Da ne bude da samo huskam druge, pokusao sam da organizujem otkup blize granici, ali nije bilo razumevanja sa druge strane. Iz nekog razloga, koji verovatno ima veze sa zivotnim standardom i prilivom od turizma, sve sto valja u hr uglavnom je na 9h voznje, a ja vec bio namoru... ::ranting::

Solomone, ti si nase oci i usi u svetu izobilja... ne podbadaj nego dojavi kad se ovako nesto pojavi u lokalnim oglasima i vidi moze li se bezbolno dopremiti nekim zemljackim kanalima. Mi cemo se vec oduziti kako umemo i mozemo... :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest