Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Post by Cope » 29 Jun 2012, 22:48

Dakle ovo: http://www.mitrosmusic.com/proizvod/777 ... R-BOOSTER/

ili

ovo: http://www.artistsystems.net/mex/artikal.php?art=7293#

Pošto sam odlučio da pazarim DI box, skapirao sam da uz malo para preko mogu da ućarim i i neki preamp... Ima li neko iskustva sa ovim spravama, probao sam Eden u artistu zanimljivo radi, ali ovaj MB mi je nekako primamljiv, obzirom da je jako uprošćen i ima bajpasove za sve funkcije?

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Post by banjacNT » 30 Jun 2012, 01:10

Mozes i da vidis da ti neko napravi kopiju necega. Kontaktiraj Maksu s foruma, covek pravi takve i slicne stvari, a i jako je povoljan, sigurno ce te izaci jeftinije...

:ziveli:

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Post by Funkd » 30 Jun 2012, 01:47

Pa mislim da si imao priliku da cujes kako radi taj MB.. :) doduse, i meni je jedan od navedenih prva sledeca kupovina, pa me svakako zanimaju misljenja. Ako je Mirkov izbor MB, tu nema mnogo filozofije. Mada, i Tiki (koga takodje cenim na osnovu onog sound-a sto sam cuo) mi jednom prilikom nahvali taj Eden i to poprilicno.. sada sam i ja u dilemi :)

P.S. Ja na MB-u skoro da i ne pipam EQ, malo cacnem VPF kad mi zatreba i to je to... e sad, pitanje je koliko je to upotrebljivo kad ides direktno u mix. Ipak na Edenu postoji i sasvim upotrebljiv EQ...
banjacNT wrote:Mozes i da vidis da ti neko napravi kopiju necega. Kontaktiraj Maksu s foruma, covek pravi takve i slicne stvari, a i jako je povoljan, sigurno ce te izaci jeftinije...

:ziveli:
Uz duzno postovanje prema navedenom, misljenja sam da ne moze napraviti D.I. u ovom rangu... Kontam da se ovde ne tezi sto jeftinijem resenju. Ovo su ipak high-end bass D.I. pedale.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Post by Cope » 30 Jun 2012, 03:58

Pa pazi, Eden se stvarno otvorio za gomilu stvari na pedali, ja sam je probao i zaista nije loženje kao berindžer - sto sranja u jednom... Misim imao sam i nekoliko eden proizvoda i stvarno sam bio zadovoljan, ali ovde nalazim da mi pored aktivnog basa sa parametričkim srednjim, i ostalim sranjima, nije toliko neophodan EQ. U artistu sam ga probao sa nekim pasivnim basom, i stvarno sve dobro radi i uklapa se. Opet ovaj MB mi nekako deluje "skuplje" a što je skuplje u narodu važi za bolje, a i nema EQ sekciju i ostale zavrzlame, a samim tim mi je i privlačniji.. a na kraju i Mirko ga fura :mrgreen: ...
Probaću ga od nedelje pa ću da se odlučim... :ziveli:

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Post by Bozha » 30 Jun 2012, 10:29

A kompresor? Po meni bitnije od EQa... Pogotovu kad ides direkt, bez ozvucavanja kutije.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Post by Cope » 30 Jun 2012, 11:21

Bozha wrote:A kompresor? Po meni bitnije od EQa... Pogotovu kad ides direkt, bez ozvucavanja kutije.
Slažem se da je koristan, ali kompresor bez regulacije attack, treshold, release i ratio opcije je prilično ni za šta.

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Post by faks » 30 Jun 2012, 17:04

uhh ja cu ti sad samo uvecati problematiku :lol:
sta mislis o ovakvoj stvarcici,jes malo skuplja al zavrsio si pos'o ;)
[youtube]XDG8ByotkQE&feature=related[/youtube]

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Post by Cope » 30 Jun 2012, 17:34

Hehe, ma nemoj mi reći :mrgreen:

Pa to sam prvo imao ideju da uzmem... Videću sa burazerom da mi donese iz Švedske ako bude svraćao ovo leto, gore može da se nađe polovnjak oko 200 Eur.... :ziveli:

Mada opet ne ložim se toliko na ton modeling opcije pošto na sadašnjem basu imam predrkan EQ, a ove sve sprave su relativno usmerene na pasivne gitare.. Meni više treba veran DI. out. Idem u ponedeljak da probam MB, i verovatno ću da ga paznem...

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Post by Bozha » 01 Jul 2012, 11:56

Cope wrote:na sadašnjem basu imam predrkan EQ
Nisam video da si se hvalio... sta je u pitanju, ako nije kakva tajna?

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Post by Cope » 01 Jul 2012, 12:02

Bozha wrote:
Cope wrote:na sadašnjem basu imam predrkan EQ
Nisam video da si se hvalio... sta je u pitanju, ako nije kakva tajna?
Carvin LB70P custom :mrgreen:

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Post by Bozha » 01 Jul 2012, 16:59

Cope wrote:Carvin LB70P custom :mrgreen:
Uh... mladalacki i moderno! :ziveli:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Post by Cope » 01 Jul 2012, 18:02

Bozha wrote:
Cope wrote:Carvin LB70P custom :mrgreen:
Uh... mladalacki i moderno! :ziveli:
Pa to - ultra sega mega modernaja, i zato me neviđeno interesuje kako radi VLE potenciometar na onom MB boosteru 8)

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Post by Funkd » 01 Jul 2012, 18:22

Meni taj VLE radi isto sto i "tone blend" na Jazz-u... :?

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Post by Cope » 01 Jul 2012, 18:53

Funkd wrote:Meni taj VLE radi isto sto i "tone blend" na Jazz-u... :?
Aj ne rise da ga valjaju kao parče kosmosa u žutoj kutiji, a ono kondenzator od 68 nano farada, za ove što imaju sega mega ekvilajzer na mjuzik menovima i sličnim sranjima, hahaha... Ne verujem, ali ću ipak probati :ziveli:

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Markbass super booster VS Eden WTDI ?

Post by Funkd » 01 Jul 2012, 19:51

Pa cisto sumnjam da je u pitanju obican kondenzator, ali cinjenica je da zamulja ton. U sustini, skida visoke, a poprilicno je "precizan". Znaci nije bas kao tone-pot, ipak pruza fino podesavanje. S druge strane, sustina je ista...

Pa i VPF je obican enhancer. Ma bitno je da kod MB-a te kontrole sljakaju kako treba.. :)

Ja kod slap-a ili nekog finger kopanja volim da stavim VPF na 11-12 sati, a onda samo malo odvrnem VLE. Tako dobijam neki efekat blage kompresije. Tu su i high-mid i treble, ali se izgubi onaj neprijatni previsoki punch koji se javlja kod dinamicnijeg sviranja...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest