Dilema!

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Dilema!

Post by Solomon » 01 Aug 2012, 22:58

pa jesi li ti ikada izmjerio koliko je to veoma tesko? pricas o njemu kao da ima 10kg :mrgreen:

parmezans
Posts: 10
Joined: 27 Feb 2012, 01:45

Re: Dilema!

Post by parmezans » 02 Aug 2012, 00:42

parker wrote:Stvarno ću sutra da izmerim bas i da obnarodujem koliko to teži, sviram Pivi T-40 koji je poznat kao težak al ne verujem da ima 6 kila. Tebe su ošacovali da si gabaritan pa ti dali najteži koji su imali.
Kaiš bi stvarno mogao da malo rasporedi tu težinu pa neka ti to bude prvi korak. Najbolje da odeš sa svojim basom kroz par radnji i kažeš koji ti je problem i tražiš šta ima od širokih kaiševa pa probaj i vidi da li to rešava problem. Vidi ovaj PW kaiš što sam stavio link gore, on je i širok i tapaciran i stvarno pomaže. Ili da kupiš/napraviš kožni kaiš od jedno 8-10cm, i to valja.
Treće bi bilo da nam kažeš sa koliko para raspolažeš pa da ti nešto predložimo. Ja rekoh već Ibanez SR 500, ako to možeš da priuštiš to je bas koji može da te služi mnogo idućih godina i da si zadovoljan. Malo telo, lagan, zgodan vrat, sa druge strane ima Bartolini magnete i mnogo dobrog zvuka je u njemu.. Ima ih polovnih za 350-400€ pa ako možeš to nema šta dalje da tražiš. A ima i SR 300, i to nije loše mada je ovaj prvi dosta ozbiljniji i zadovoljava dugoročno..
Eto, napisah roman, nadam se da je bilo od pomoći :ziveli:
Raspolazem sa 200E i svojim Squierom. :|
Evo sad pokusavam da sklopim dogovor da isprobam Ray34 (fretted), u zameni za moj Squier+300E. (Da, tih 100E cu da zajmim ako dodje do najgoreg :grummel_2: )
Ja volim malo veca tela na bassu, ti Ibanezi su mi nekako majusni sa onim malim headstock-ovima. :hide: SR300 izgleda bas jeftino, ne volim taj tip uopste, a SR500 stvarno izgleda odlicno i cini mi se da sam i probao negde (na suvo), vrat je neverovatno udoban ako se dobro secam. Ali opet, odlicno za manje ljude, taj se bass izgubi u mojim sapama. :|
Dakle, mislite li da je dobra prica za taj Ray34? Kontam da cu uzeti bass koji ce mi trajati duuuugo. Godinama.
Solomon wrote:pa jesi li ti ikada izmjerio koliko je to veoma tesko? pricas o njemu kao da ima 10kg :mrgreen:
Ispade k'o da hvalim svog palamurka, a ne da pljujem bass! :lol:
Da, napisah- 6kg.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Dilema!

Post by parker » 02 Aug 2012, 01:25

Lako moze da se desi da je taj MM slicno tezak kao to sto vec imas..

Ako oces nesto lagano ipak probaj jos jednom SR500, lako ces se navici.
Nije on tako mali, dug je vrat i tako.. Mocan bas, imao sam pa znam..
Ili recimo, Ibanez ATK300, mada tesko ces naci da se menjas, ko ga ima ne da. Taj nije sitan kao SR
(mada je i on potezak, al mozda ti bolje legne u ruke)

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Dilema!

Post by Bozha » 02 Aug 2012, 01:30

E vidi... uzmes tog fretlesa, sviras neko vreme, dok ne probas - ne znas, a kad ti dosadi, oglasis ga ovde na forumu... Znam jednog (195/125, vidim da je bitno za temu) koji bi uzeo bas tog fretlesa samo da prvo resi pitanje pojacala.

parmezans
Posts: 10
Joined: 27 Feb 2012, 01:45

Re: Dilema!

Post by parmezans » 02 Aug 2012, 02:02

Mnogo mi pomazete ljudi, hvala na odgovorima.
Nisam znao da su bassisti ovde aktivni. :D
Nista, ne mogu da uzmem Ray34 posto covek i dalje stoji iza ponude koja glasi Squier+400E, sto je za mene previse para, sviram tek godinu dana i jos eksperimentisem sa onime sto mi se dopada.
Bozho, mislim da je tvoj savet dobar.... a i poslao sam ti PP.
Haha, postade tema o visini, tezini i tezini bassa ovo. :)
Ko bi rekao da ima toliko dzinova koji sviraju bass.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Dilema!

Post by parker » 02 Aug 2012, 02:30

185cm/0,1t :metal:

parmezans
Posts: 10
Joined: 27 Feb 2012, 01:45

Re: Dilema!

Post by parmezans » 02 Aug 2012, 03:00

Jebote, ljudi, ne znam da li organizujete neka forumska bass okupljanja ili nesto. Ali ako organizujete, siguran sam da niko ne sme da vas dira. :D

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Dilema!

Post by Funkd » 02 Aug 2012, 03:51

Ja i dalje ne verujem da taj Squier standard ima 6kg...

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Dilema!

Post by parker » 02 Aug 2012, 04:14

ako je sve ok - verovatno penal :ziveli:
http://www.kupujemprodajem.com/Washburn ... id=5770061

edit:
civija se zameni bez problema, mislio sam ako je vrat ok, elektronika i sl.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Dilema!

Post by Cope » 02 Aug 2012, 10:38

Ne Bogohulite! Čovek svira JB koncept, a vi ga gađate i vređate sa SR-ovima... Stvarno ne znam šta vam je danas, zašto mora svaki početnik po difoltu da svira SR seriju... Mlad je, ojačaće... Na kraju, kako će mladu da prenese preko praga ako mu je Squier težak... :ziveli:

ps. Industrijske sušare za drvo su kriminal !!!!

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Dilema!

Post by maksabass » 03 Aug 2012, 00:23

Nisam bas detaljno citao...ali...da li ti se nekad desilo da ti na pola teze krene da lije krv sa jagodica, naravno kicmu ne osecas od 20 pesme... :D
E onda si prosao jos jednu stepenicu u sviranju bas gitare...nebrini ima ih jos mnogo-polako sticices tamo gde si krenuo
Da ne pricam o kafanskom sviranju kontrabasa...
Ajde ,sta je tu tesko-nista nije tesko kda se nesto voli :bambi:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest