Akusticni fretless?

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

MilicaJazz
Posts: 4
Joined: 06 Aug 2012, 12:50
Location: Leskovac

Akusticni fretless?

Post by MilicaJazz » 06 Aug 2012, 13:12

Nova sam na forumu,ali sam ponesto procitala i nasla sam jednu temu u kojoj se spominje akusticni fretless bass i ne bih da ponavljam temu,nego,to je bilo nesto prilicno davno,pa rekoh da vidim da li neko zna da li se nesto promenilo od tad. Jeste li?

Ja sviram e-bass nesto vise od godinu dana,i bilo bi mi zgodno da se prebacim na akusticni (najbolje ozvuceni) jer sviram sa bendom i nezgodno mi je da ga teglim svaki put kad idem na probu.Zvuci glupo,znam,al' sem toga,svidja mi se kako akusticni zvuci,a htela bih fretless jer sam vise za te stvari - jesam probala kontrabas i svidja mi se,ali ne mogu sad da ga priustim,pa sam ostala pri basu.
Zna li neko gde,kako mogu da nabavim neki pristojan fretless bass? :?:

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Akusticni fretless?

Post by Trooper » 06 Aug 2012, 14:03

Kod nas tesko. Tj i akusticnih baseva sto se tice, znam da je bio jedan Dean u Music trade i neki Fender u Mitrosu, ali ni jedan ni drugi nisu bili nesto zanimljivi. A generalno akusticni fretles... zvuci kao losa ideja. Akusticni bas generalno nije toliko prakticna stvar, sem malo karakteristicnog zvuka nema nikakvu drugu prednost nad elektricnim (na suvo je previse tih, iako je laksi dosta je fizicki veci) Ipak je za te namene kontrabas keva, pa je mozda bolje stedeti za tako nesto

MilicaJazz
Posts: 4
Joined: 06 Aug 2012, 12:50
Location: Leskovac

Re: Akusticni fretless?

Post by MilicaJazz » 06 Aug 2012, 16:11

Pa,hvala u svakom slucaju. :)

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Akusticni fretless?

Post by Bozha » 06 Aug 2012, 16:26

Slusao sam jednom Godin A5, jedan od najboljih bas zvukova/tonova koje sam cuo, ali mu je i cena adekvatna... Ako bi isla na ove jeftinije varijante, pretpostavljam da je obican elektricni fretles pouzdanija varijanta, a vuku se cesto po oglasima za sitne pare.

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Akusticni fretless?

Post by Funkd » 06 Aug 2012, 16:47

Sta? Jel to samo kad ja udjem u Mitros onaj Branimir uvek kolje akusticni fretless? :mrgreen:

Naravno da ih ima u Srbiji. http://www.mitrosmusic.com/proizvod/135 ... -Fretless/
Eto taj sa sajta, a bio je i jos jedan u radnji. Ne znam tacno koji proizvodjac, ali siguran sam da je bio manjih dimenzija i malo jace (tamnije) boje od ovog prvog.

Znaci ako je pitanje da li ih ima - Ima ih. Gde da ih nadjem? - U Mitrosu.
Da li treba da sviram akusticni fretless? - Ne treba

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Akusticni fretless?

Post by Kristijan » 06 Aug 2012, 18:19

Био је и овај код Марића:

http://www.maric.rs/srp/proizvodi/?coni ... 629&l3=651

Сад, да ли је само на сајту, или има и у продавници, не бих знао. Дуго нисам био тамо, а последњи пут кад сам био у продавници, и даље су имали овај бас.

Уопште се не разумем у то шта ту ваља, а шта не ваља, само могу да кажем да мени акустични басови изгледају много готивно :)

User avatar
DJ_MY_SOUL
Posts: 324
Joined: 09 Jun 2009, 00:21
Location: Mladenovac

Re: Akusticni fretless?

Post by DJ_MY_SOUL » 06 Aug 2012, 18:21

Ali opet sve je vrlo diskutabilno. Dobar fretless kosta kao i vrhunski fretted bass. Probao sam dosta fretless-a i fabrickih i konvertovanih i kupio glanc novog MIM Jazz Bass u mitrosu i ubrzo ga prodao jer nisam bio uopste zadovoljan. Sto se tice fendera novi su nikakvi. Jedino sta sam probao da je ok je jedan americki jazz bass kome je vrat preradjen jos malo i zamenjen fretboard dosta kvalitetnijim taj jedini je imao pravi fretless zvuk ovo ostalo je sve sper ploca i iverica. A sto se tice akusticnih bass gitara i jos kad je fretless u pitanju ni slucajno. Na suvo se uopste ne cuju a pogotovo tek fretless kad se nakacis na pojacalo ili mixer cuje se kao elektricni. Jedino imidz i nesto drugaciji zvuk. Resenje kao sto je neko manje pojacalo je po meni najbolje.

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Akusticni fretless?

Post by Funkd » 06 Aug 2012, 19:24

:krstise:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Akusticni fretless?

Post by MetalFunk » 06 Aug 2012, 19:29

Naterao si Funk'd-a da se prekrsti... :hide:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Akusticni fretless?

Post by Cope » 06 Aug 2012, 20:37

Od svega što sam probao a to su basevi nekog srednjeg ranga, dopao mi se Ibanez (za te pare) kako svira, Marić je imao neke Dakapo za oko 200+ eur - onako, srednje žalosno...
Akustik fretles je super trip, samo što treba dooosta para odvojiti za dobar komad. Generalno kod akustik baseva treba obratiti pažnju na vrat i posebno na piezo ozvuku, i bez jako kvalitetnog pojačala ne izlazi na svirku jer akustični istrumenti po difoltu imaju šire harmonike i dinamiku od električnih, a to treba verno da se reprodukuje, a to opet košta. GK MB150 je sprava koja faking dobro radi u kombinaciji sa akustarama, a vidim da je prodaje naš drug Boža...

Srećno sa kupovinom :ziveli:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Akusticni fretless?

Post by sirac-šunka » 06 Aug 2012, 22:07

theTrooper wrote:A generalno akusticni fretles... zvuci kao losa ideja.
Meni zvuči ok :D


ako imaš nekog u inozemstvu: http://www.thomann.de/gb/harley_benton_ ... ikbass.htm super...

Inače se slažem da je kupovina akustičnog basa kao zamena za električni zbog neneophodnosti pojačalo za isti, loš razlog... osim ako nije u pitanju takav stil svirke koji vapi za fretles akustičnim zvukom. :wink:

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Akusticni fretless?

Post by Bozha » 06 Aug 2012, 22:24

Ma kontra je keva! 8)

User avatar
DJ_MY_SOUL
Posts: 324
Joined: 09 Jun 2009, 00:21
Location: Mladenovac

Re: Akusticni fretless?

Post by DJ_MY_SOUL » 07 Aug 2012, 00:47

U mitrosu stoji neki yamahin fretless petozicani i jos aktivni crni koji kosta katastrofa dosta a 20x je losiji od MIM Fendera.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Akusticni fretless?

Post by sirac-šunka » 07 Aug 2012, 13:24


MilicaJazz
Posts: 4
Joined: 06 Aug 2012, 12:50
Location: Leskovac

Re: Akusticni fretless?

Post by MilicaJazz » 07 Aug 2012, 16:41

A elektricni fretles?Ima li ko iskustva s tim?I koliko to valja za jazz?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest