Koji bass uzeti?

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
chucktamo
Posts: 57
Joined: 23 Jul 2012, 14:18

Koji bass uzeti?

Post by chucktamo » 09 Aug 2012, 01:41

Pozdrav svim basistima na forumu,zanimame posto sam skoro prodao takodje prastaru elektricnu gitaru i hteo bih da uzmem bass a budzet mi je veoma ogranicen,na oglasima za te pare sam naso 2 zanimljive gitare 1.Eko bass iz b seria negde iz zadnjih godina proizvodnje ove firme i 2.Jolana iris.Jolanu mogu da isprobam a Eko ne posto mi nije blizu,sad neznam od kog je drveta Eko a Jolana mi se cini da je bukva ili tako nesto.Sta vi mislite? :kokice:

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Koji bass uzeti?

Post by parker » 09 Aug 2012, 03:39

To i nije tako bitno, obzirom da uzimaš nešto najjeftinije moguće. Ne znam od čega je ali Jolana ima kraću skalu i tanak vrat.
Možda ipak da prištediš još malo, cene neće otići uvis sigurno, ionako sve stoji mesecima na oglasima

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Koji bass uzeti?

Post by sirac-šunka » 09 Aug 2012, 08:20

Eko je sto puta bolja varijanta od Jolane!
Eko i ne razmisljaj. Je l to onaj iz Prokuplja?

Edit> Sad sam malo prelistao oglase, imas i ovaj Ltd/Esp B-50, odlicna gitara za neki metal i sl. Ima je jedan od decaka koji dolaze kod mene na probe, nisam mogao da verujem kako fino rezi gitara u miksu pored tri tone distorzija...

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Koji bass uzeti?

Post by sirac-šunka » 09 Aug 2012, 08:52

U ostalom i Bane Bumbar se razume u instrumente:
http://www.youtube.com/watch?v=2QSsOIWaXv8&t=33m48s

Fender, pa Eko! :)

chucktamo
Posts: 57
Joined: 23 Jul 2012, 14:18

Re: Koji bass uzeti?

Post by chucktamo » 09 Aug 2012, 09:01

Pa i ja sam mislio da se vise isplati Eko ali reko da vidim sta kazu iskusni forumasi,jeste to je onaj oglas iz Prokuplja.Jer znas mozda od kog je drvete da nije sperka,mada nebi trebalo ja sam goglao ali nema nikakvih posebnih podataka o njemu?

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Koji bass uzeti?

Post by michabass » 09 Aug 2012, 13:23

taj Eko iz Prokuplja je 150eur....

Imaš ovo:
http://www.kupujemprodajem.com/Bass-git ... id=5826403
samo schaller hardver košta duplo više...

i ovo:
http://www.kupujemprodajem.com/Bass-git ... id=5826403

za manje pare...

poz

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Koji bass uzeti?

Post by Cope » 09 Aug 2012, 13:39

chucktamo wrote:Pa i ja sam mislio da se vise isplati Eko ali reko da vidim sta kazu iskusni forumasi,jeste to je onaj oglas iz Prokuplja.Jer znas mozda od kog je drvete da nije sperka,mada nebi trebalo ja sam goglao ali nema nikakvih posebnih podataka o njemu?
Šta god da je, sigurno je dobro za potpalu - roštilj, kotlić, itd... a Miću da vodiš na ćevape :ziveli:

User avatar
Lt_Columbo
Posts: 19
Joined: 13 May 2012, 21:15

Re: Koji bass uzeti?

Post by Lt_Columbo » 09 Aug 2012, 14:20

Moja prva bass gitara je bila Jolana. Nemoj je kupovati jer veze sa bass gitarom nema. Kraca skala,pa kad uzmes pravi bass u ruke izgubices se. Na mojoj je zvuk bio ocajan,zuji kad se ukljuci u pojacalo.A sad mozda je ta bolja ,ne znam,ali sacekaj malo i skupi para za iole ozbiljniji bass. Srecno :ziveli:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Koji bass uzeti?

Post by sirac-šunka » 09 Aug 2012, 14:46

Imao sam Eko bass, kopiju jazz-a i prilično mi se dopadao. Bilo je puno drvo, ne znam koje, ali drvo. I imao je taj neki vintidž šmek koji sam voleo. Jeftino, ali precizno urađena gitara, sa svojevrsnim mojo-om, tako bih ja to definisao... :)

E sad imao sam i dve Melodije u životu. Moguće da je na ovoj što je postavio Mića DiMarzzio-ov pickup, na jednoj mojoj je bio. I stvarno kad skineš hardver i magnet zaradiš više para nego kada prodaješ komplet bass. I svaki bas ili gitaru koju sam uzeo u ruke bili su od pravog punog drveta, jova i sl... Ali useru ga sa nekim sitnicama, npr, poneka rupa za čiviju im pobegne levo-desno, vrat hoće da im se iskrivi pre nego na drugim gitarama i sl... Jedan lik odavde imao je preca koji super zvuči, ali kad ga sviraš skroz ružan trip...

Ne znam... ako ti da Eko za 100 jura, ja bih pre njega...


User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Koji bass uzeti?

Post by Trooper » 09 Aug 2012, 19:20



Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest