Ibanez jazz bass silver series

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
vakatt
Posts: 49
Joined: 16 Mar 2011, 14:08

Ibanez jazz bass silver series

Post by vakatt » 12 Aug 2012, 14:10

Pozdrav ekipa,

jel imao neko iskustva sa ovim ?

povremeno iskoce po oglasima, trenutno mi je za oko zapao ovaj komad :

http://www.kupujemprodajem.com/Ibanez-j ... -oglas.htm

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Ibanez jazz bass silver series

Post by Cope » 12 Aug 2012, 15:28

Standardni Jasen (nije močvarni) ili Brest, dobro uklopljen, sa javor-rouzvud vratom.
Ume da bude malo je poteža, ali za realnu cenu od 150-200 eura je ok, pod uslovom da je sve ispravno i da ti se dopada ton.. Mada već vidim ulaganje od jedno 100-200 eur, za novi bridž i eventualno magnete, a pitanje je i kakvi su vrat i pragovi... :ziveli:
E sad, ako Stingu ne smeta ovakav vintejž bridž, ne mora da znači da će i tebi, dok bi ga ja poslao direktno u kantu za đubre... :mrgreen:

I još da dodam da je prodavac pogrešio kada je napisao da "radi fantastično za svaku vrstu svirke", već je to model sa malo pomerenim bridž magnetom u odnosu na standard-JB, oštrijeg praćkastog tona savršenim za slapp.

User avatar
vakatt
Posts: 49
Joined: 16 Mar 2011, 14:08

Re: Ibanez jazz bass silver series

Post by vakatt » 12 Aug 2012, 15:41

Znači skresati za 150ak evrica pa razmisliti :) Tnx.
Inače raspon cena za koje se kreću ovi japanci je stvarno velik, od 200 do 500 (slična stvar je i vani na ebay itd) , pa pretpostavljam da kvalitet varira od komada do komada? ili je možda stvar očuvanosti, ipak su to instrumenti stari i do 40godina :)

btw. ton za slap mi definitivno nije presudan. :hide:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Ibanez jazz bass silver series

Post by Cope » 12 Aug 2012, 15:47

vakatt wrote:Znači skresati za 150ak evrica pa razmisliti :) Tnx.
Inače raspon cena za koje se kreću ovi japanci je stvarno velik, od 200 do 500 (slična stvar je i vani na ebay itd) , pa pretpostavljam da kvalitet varira od komada do komada? ili je možda stvar očuvanosti, ipak su to instrumenti stari i do 40godina :)

btw. ton za slap mi definitivno nije presudan. :hide:
Pazi, možda taj bas svira kao 2000$, ali razne druge stvari utiču na to da ovaj bas ne može da se proda za više od 200 eur, bar ne na KP.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest