Status energy 5

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Status energy 5

Post by maksabass » 29 Sep 2012, 22:55

Znate sta...Kad imate problem sa zvukom bas gitare...pa vam se kao ona vise i ne svidja toliko ,i mozda resite da je menjate-KAO JA


P R O M E N I T E Z I C E I sve ce biti u redu. upravo sam to uradio-i odlucio da je ne menjam ,bar ne za status energy 5.
JBG vrtis potove ,trazis ton-ma pogresno,ako zica i drvo to ne daju,a magnet ne prenese nikakav preamp ili amp nece pomoci,mozda samo prividno,al to nije to.
Drugo nadovezujem se na temu nekoga da za petaka treba dobra aktiva....ne kazem da netreba ALI,opet ako to ne izadje iz drveta,aktiva nece pomoci.Ona je tu da pogura to sto drvo i magnet da,i svako budzenje odvodi u nesto drugo,sto nije priroda instrumenta.U prilog tome ide i prica da sam mom TRB skinuo aktivnu,i svirao je tako na par probi i jednoj tezgi.Nista joj ne fali,u tom smislu da sve zice podjednako dobro sviraju i debela H i tanja G.Preamp kod nje boostuje taj isti ton,i veoma ga malo koriguje u mid range-da verovatno ne bi zvucala onako vintage -sirovo,jelte ,jer se radi o modernijem basu.Ono sto mi se kod njenog preampa nesvidja je to da se nemoze svirati i u aktivnom i u pasivnom rezimu.Zasto li su to tako napravili japanci,neznam.Dakle posebno sa svakog magneta zica vodi do OPampa,pa se tu baferuje signal koji dalje vodi do blend pota ,a zatim da dalju obradu signala.Lepo bi bilo da moze da se obicnim prekidacem bira A/P,al opte kazem ,taj ton je skoro potpuno isti,stim sto mogu da dodam da je kao i kod vecine aktivnih gitara blago ubijena i dinamika

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Status energy 5

Post by Cope » 30 Sep 2012, 01:51


User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Status energy 5

Post by Bozha » 30 Sep 2012, 12:41

hehe... prosvetljenje! :ziveli: aktuelna tema. ovim mojim ce tek godinu dana a vec su otupele i nekako kao da gube stim... :hide:

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Status energy 5

Post by michabass » 30 Sep 2012, 21:16

maksabass wrote:...Lepo bi bilo da moze da se obicnim prekidacem bira A/P,al opte kazem ,taj ton je skoro potpuno isti...
Lepo bi bilo kad bi se ti onako pomalo razumeo u te stvari a kad bi recimo dobro baratao lemilicom pa da to sam središ.... ali šteta ti ne znaš ništa o elektronici.... ili beše znaš? MAKSOOOOOOOO, nemoj to da mi radiš! da se razočaram u tebe.... :mrgreen:

:ziveli:

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Status energy 5

Post by maksabass » 01 Oct 2012, 02:09

michabass wrote:
maksabass wrote:...Lepo bi bilo da moze da se obicnim prekidacem bira A/P,al opte kazem ,taj ton je skoro potpuno isti...
Lepo bi bilo kad bi se ti onako pomalo razumeo u te stvari a kad bi recimo dobro baratao lemilicom pa da to sam središ.... ali šteta ti ne znaš ništa o elektronici.... ili beše znaš? MAKSOOOOOOOO, nemoj to da mi radiš! da se razočaram u tebe.... :mrgreen:

:ziveli:
Sta ? Da napravim A/P ,prekidac-nerazumem te Michabass...
Sto se tice ove aktivne kod TRB,jednostavno ne moze,tako kako sam ja zamislio-da bled pot ostane tu gde jeste i da sluzi za to sto sluzi ,kao i volume.Tj.da ostanu u funkciji,kad su u pasivnom rezimu-NE MOZE.
Moglo bi kada bi se izvrsili neki zahvati sa samoj plocici,ali ja to ne zelim da radim.Pricasmo cini mi se vec o ovome.Cenim da si veci strucnjak od mene u toj oblasti i verujem da bi mogao da sredis stvar...Taj prvi TL 062 je problem...meni,kako ga zaobici...kad sam video da od konektora za magnete idu 82n i 1k(cini mi se) i ulaze u opamp,nadalje nisam ni hteo da gledam vodove kako i gde :povrac: .to je cela stvar

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Status energy 5

Post by michabass » 01 Oct 2012, 10:42

Pogledaj ovu šemu iz moje arhive:
Image
Image

Da li je ovako kod tebe? Ako nije samo poveži magnete na blend ovako kao na šemi a sa blenda na A/P switch pa na ulaz aktivne C1 i to ti je to... (zanemari ostatak šeme za piezo...)

:ziveli:

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Status energy 5

Post by maksabass » 01 Oct 2012, 12:45

Hvala Michabass,cenim tvoje trud i zalaganje da se stvar resi.Ovu semu imam ,i tamo lepo stoji da je to preamp za TRB,ali kod mene nije tako,slicno je.Medjutim razlika je u tome sto je kod mene blend pot za magnete na mestu blend pizeo na ovoj semi,pa mi tu stvara problem.Reko problem nije neresiv,ali mi to stvara neke poteskoce...
recimo iz eksperimenta,kada na blen potu(tako kako je na plocici) stavim zice od magneta cuje se jedva neki slab signal koji je skroz neupotrebljiv.Verujem da kada bi stavila baterija (zaobisli smo prvi opamp) signal bi bio jaci,al to opet nije Pasiva.Mozda je sad stvar jasnija ,i mozda imas neku ideju,al sve u svemu imam utisak da je stvar malo komplikovanija ,te zahteva zahvate na plocici ,ili dogradju jos jednog pota,sto meni u principu ne odgovara.
pozdrav

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Status energy 5

Post by michabass » 01 Oct 2012, 13:26

Ako je taka stvar --- ne diraj ništa i samo sviraj! :mrgreen:

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Status energy 5

Post by maksabass » 01 Oct 2012, 13:53

michabass wrote:Ako je taka stvar --- ne diraj ništa i samo sviraj! :mrgreen:
Cenim tvoj savet :bambi:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest