Ja bih hteo al' se ne da...

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Ja bih hteo al' se ne da...

Post by Bozha » 28 Oct 2012, 10:16

Nadji neki Vladin... pardon, neki klip od tog profesora i vidi sta on radi sa palcem i eto... zaradio 30e! 8) Ako ti je cilj da menjas zanat i da u buducnosti racune i kredit otplacujes od tezge, nije steta uloziti u vrhunske casove. Za ostale hobi i vikend varijante sam svoj majstor je razumno resenje. Takodje, ako dodjes do dileme, mislim da je bolje pare davati na majstorske casove nego na instrument. Bolje biti nego imati, jelda? Probaj celu saku preko zica, nikakvo lepljenje palca tamo ili ovamo nego da seta gore-dole sa ostalim prstima i celom duzinom lezi preko zica koje ne sviras i mutira ih. A od ovih razumnih varijanti za 250-300:
http://www.kupujemprodajem.com/Ibanez-R ... id=5770811 (... opet Copetov ortak?)
http://www.kupujemprodajem.com/Yamaha-b ... id=5771960 (... ako si u fazonu petaka)
http://www.kupujemprodajem.com/Yamaha-B ... id=5771960 (... covek sa foruma)
http://www.kupujemprodajem.com/OLP-Fret ... id=5770971 (... ako si u fazonu ekstremnih sportova ;D)
I batali Wootena, za pocetak neki studybass.com, Ed Friedland Bass Method, Chuck Sher Improviser's Bass Method i sl... Nego, koliko si vremena proveo zatocen u sklonistu? ;DD Da nije tamo u fruskogorskoj pored teretane?

fskpzns
Posts: 12
Joined: 28 Oct 2012, 01:30
Location: Novi Sad

Re: Ja bih hteo al' se ne da...

Post by fskpzns » 28 Oct 2012, 11:46

Hvala ljudi na miljenjima i odgovorima.

@Hotstepper: Imacu te u vidu a vidim i da si iz NS-a sto ce stvari jos uciniti laksim oko dogovora.

@Bozha: Vidim da znas o kome je rec :-) Moja poenta je da istrazim instrument sto vise mogu pa samim tim i naucim sto vise mogu. Nek zapocetak to i nazovemo hobijem ali mozda se na kraju zavrsi kao zamena profesije. Ne znam. Znam pravac kojim zelim da idem. Tako da ne mogu da kazem trenutno ni ovako ni onako. Krenucu sam a evo ovde vec imal judi koji su radi pomoci i LIVE (sto bi se reklo) a svakako tamo kasnije, u nekom bolje trenutku, rad sam i investirati u znanje i informacije. Pa cak i uloziti u vrhunske casove kad put kojim krenem bude mnogo jasniji moze se i kasnije.

Nije Fruskogorska. Postojalo je jedno uredjeno skloniste u okvire jedne zgrade u Kraljevica Marka. Ljudi su sve pokrili azmafonima i ostalim potrepstinama. Tu je prakticno ceo jedan bend vezbao. Brdo instrumenata. Izmedju ostalog i moj drugar je tu drzao jedan Gretsch. Mesecima smo tu vezbali dok jednom prilikom nismo odlucili da napravimo push pauzu ali izaci nismo mogli. Jedva smo nahvatali signal na mojoj nokiji i to pentrajacu se na pomocni izlaz a da pritom merdevine nisu bile definisane nego nam je za to posluila armatura koja je virila iz zida.... pri tome je bio potpuni mrak.

Jos jednom hvala.

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Ja bih hteo al' se ne da...

Post by Bozha » 28 Oct 2012, 12:35

Mozda da kontaktiras coveka i napravite neki individualni plan, u skladu sa tvojim zahtevima i mogucnostima. Sretao sam ljude koji su sa njim prolazili krace kurseve za dosta manje kesa. Ja sam ga upoznao na radionici u okviru jazzfesta i verujem da vredi... Do tada evo ti jos jedan diy internet resurs... http://www.activebass.com/v509--Right-H ... ott-Devine . (vidi palac!)
fskpzns wrote:Mesecima smo tu vezbali dok jednom prilikom nismo odlucili da napravimo push pauzu ali izaci nismo mogli. Jedva smo nahvatali signal na mojoj nokiji i to pentrajacu se na pomocni izlaz a da pritom merdevine nisu bile definisane nego nam je za to posluila armatura koja je virila iz zida.... pri tome je bio potpuni mrak.
... kao otrcana horor uvertira! ;D

Aleksej79ns
Posts: 467
Joined: 09 Apr 2011, 12:13

Re: Ja bih hteo al' se ne da...

Post by Aleksej79ns » 28 Oct 2012, 13:32

Imas toliko besplatnih skola za gitare preko neta, tako da sam siguran da se i za bas moze to isto naci... Sada bar imamo internet, za razliku od vremena pre 10 ili 15 godina... MOzes sve da nadjes sta ti treba, i picis sam :) Samo od tebe zavisi, a kesh ti dakle nije problem. ;)

fskpzns
Posts: 12
Joined: 28 Oct 2012, 01:30
Location: Novi Sad

Re: Ja bih hteo al' se ne da...

Post by fskpzns » 28 Oct 2012, 14:19

@Bozha: Da zvuci kao film produkcije tipa Cabin Fever :-)

@Aleksej79ns: Na zalost kesh mi je SADA problem. Plasim se da cu na kraju zavrsiti sa nekim Flight basom iz Mitrosa. Bas gledam sve te gitare koje su ljudi linkovali ovde. Dolazi mi veceras drugar koji, ne znam kolko se konkretno razume bas u basove, ali momak je u muzici vec preko 20 godina. Mozda skoknem i po neki kesh kredit :-) Onaj quick :-) A onda... plaza, sator, cvet u kosi, bas pa da zavijemo po jednu.

Salu na stranu... nekako cu se snaci.

Aleksej79ns
Posts: 467
Joined: 09 Apr 2011, 12:13

Re: Ja bih hteo al' se ne da...

Post by Aleksej79ns » 28 Oct 2012, 15:48

Ne, nisi me razumeo, mislio sam, nadjes neke free lekcije iz sviranja basa na netu, i onda nema frke sa keshom (za casove). :)

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Ja bih hteo al' se ne da...

Post by Funkd » 28 Oct 2012, 17:23

Ne znam koliko si bio ozbiljan sa namerom da krenes na te casove... ekvivalent tebi bi bio lik koji je kupio svoj prvi klavir, a placa Vasilu da ga uci isti. To je potpuni nonsens, pa recimo da ne treba trositi reci ubedjivanjem koliko ti je to nepotrebno.
Obzirom da danas postoji gomila tutorijala na net-u, ubedjen sam da ti nikakvi casovi nisu potrebni barem dok ne savladas vecinu toga okacenog. Recimo http://www.youtube.com/user/MarloweDK Lik, jako lepo objasnjava i lako je pratiti ga.

Sto se tice opreme, ja bih ti predlozio da kupis Squier jazz bass, koji god... Sve su to pristojni pocetnicki instrumenti. + neko malo pojacalce i voila, svet kucnog vezbanja je tvoj.

Ni ovo nije losa ponuda http://www.kupujemprodajem.com/Bas-gita ... id=5781419

Za poziciju palca desne ruke nemoj da se sekiras (u sustini, nemoj ni za sta toliko da se cimas). Ja sam prvo drzao palac na neck magnetu, zatim sam se vremenom navikao i da ga drzim na bridge magnetu, a sada mi palac "seta" od E do A zice. Nista od navedenog nije pogresno, sve zavisi od toga kako ti je udobnije, kakav zvuk zelis da proizvedes i koliko brzo treba odsvirati tonove.

fskpzns
Posts: 12
Joined: 28 Oct 2012, 01:30
Location: Novi Sad

Re: Ja bih hteo al' se ne da...

Post by fskpzns » 29 Oct 2012, 00:00

Pa znas kako... ozbiljan... sa jedne strane sam itekako svestan koliko bih odmah na startu dobio vrednih, korisnik informacija.... na pravi nacin. Sa druge strane je problematika koju sam vec ranije izlozio. Ali svakako sam sad vec javio da sam odustao tako da za pocetak plivam sam.

Hvala za link za Ibanez. Zainteresovao sam se jer dobijam prakticno sve sto mi treba.

vertigo_beat
Posts: 303
Joined: 23 Sep 2008, 22:52
Contact:

Re: Ja bih hteo al' se ne da...

Post by vertigo_beat » 29 Oct 2012, 08:46

Reverse wrote:Svirao si bubnjeve, i zavrsio srednju muzicku teoretski odsek. Mislim da ti je ovo sasvim dovoljno da krenes sam za pocetak, jer vec imas izgradjen osecaj za ritam a i teoretski si potkovan.
Mislim, daces tolike pare da bi ti neko objasnio koja je E, a koja G zica, kad to mozes sve sam vrlo lako da savladas. Kasnije ces za neke komplikovanije stvari lako da uzmes po neki cas.

Све објашњено.

:1:

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Ja bih hteo al' se ne da...

Post by Bozha » 29 Oct 2012, 09:14

fskpzns wrote:Hvala za link za Ibanez. Zainteresovao sam se jer dobijam prakticno sve sto mi treba.
... ali ne dobijas nista kako treba! Ono sto smo ti nabrojali ranije su instrumenti klasu ili dve iznad ovog ibaneza za gotovo iste pare. U sadasnjim nesretnim uslovima mozes naci po oglasima solidno pojacalo 15cu, 100 ili vise vati za oko 200e. sa tim si miran na duze vreme i za vezbu i za svirku sa bendom. sve ispod toga je tracenje vremena i bacanje para.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Ja bih hteo al' se ne da...

Post by parker » 29 Oct 2012, 09:56

fskpzns wrote:Pa znas kako... ozbiljan... sa jedne strane sam itekako svestan koliko bih odmah na startu dobio vrednih, korisnik informacija.... na pravi nacin. Sa druge strane je problematika koju sam vec ranije izlozio. Ali svakako sam sad vec javio da sam odustao tako da za pocetak plivam sam.

Hvala za link za Ibanez. Zainteresovao sam se jer dobijam prakticno sve sto mi treba.
sa koliko para raspolazes? koliko jos mozes da sakupis? da li uopste imas neke pare pa da stvarno mozes da kupis nesto?
onaj ibanez koji ide sa pojacalom i ibanez sa prethodne strane, to ti je dupe i oko, tako nekako slicno..

pominjao si da uzmes neki kredit? ja bi ti onda predlozio da sa kesom koji imas kupis krsteno pojacalo sa oglasa a na kredit/cekove/rate da odes u mitros
i izaberes nekog skvajera cv ili vm seriju, dzez ili prec - sta ti bolje legne.. oni daju na 6 rata bez kamate ili i na vise valjda sa nekom kamatom.. to ti je ovo:
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/108 ... iesta-Red/
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/485 ... pic-White/

ili obrnuta varijanta, da kupis ovo http://www.mitrosmusic.com/proizvod/436 ... %22-Combo/ na rate a bas za kes
(spominjao si da imas 250e), npr onog ibaneza koji se prvi spominjao na prosloj strani..

onda imas pismenu opremu koja je mnogo bolja nego sto si ti trenutno svirac, bez ljutnje.. sa time mozes da vezbas, sviras probe i na kraju krajeva i svirke kad do toga dodje.

sto se tice kursa.. tebi treba neko ko ce u startu da ti pokaze kako se drzi gitara, kako se drzi vrat i prsti na vratu i da ti ukaze na neke greske koje se javljaju, da ne pokupis lose navike
za sve ostalo imas you tube, razne tutorijale i lekcije, kurseve i tako to. sto neko rece ne treba ti odmah viktor vuten, treba ti nesto bazicnije da predjes taj prvi stepenik..

aj na kraju da kazem, imam da prodam rolanda od 100w, model scb100. dajem ga za 200 pa ako te zanima javi se. to je isto nesto sto te zadovoljava za narednih nekoliko godina ukljucujuci i svirke..

fskpzns
Posts: 12
Joined: 28 Oct 2012, 01:30
Location: Novi Sad

Re: Ja bih hteo al' se ne da...

Post by fskpzns » 29 Oct 2012, 19:11

Prvo opet svima da se zahvalim na sugestijama i pomoci.

Razumem sve ali ja trenutno raspolazem odredjenom cifrom koja iznosti toliko i toliko i u narednih par meseci ne postoji opcija: DODAS JOS 100 PA KUPIS... Na zalost ne postoji.
Meni treba pre svega gitara za vezbanje. I samom mi je jasno da taj paket nije naj naj naj ali nije ni bed bed bed. Prvo i prvo matematika kaze sve: Ovde dobijas sve za 260 eura a onaj momak prodaje samo bas za 250 eura. Ali ljudi... ja sebi na zalost sada a ni u narednom periodu ne mogu priustiti nista bolje...Imam dve varijante: Uzmi samo gitaru pa se snalazi za pojacalo... ili uzmi nesto losiju varijantu ali dobi sve (pre svega mislim na gitaru i pojacalo). Ja cu uglavnom vezbati kuci i nosicu je kod drugara. Mozda i sa nekim od vas dogovorim neki cas... zasto da ne.

Ako ja jednog dana odlucim da menjam profesiju... onda je to vec neka druga prica. Za sada moram da stojim na zemlji vrlo cvrsto. Znam sta zelim, isto tako znam koje su mi mogucnosti (kada je u pitanju novac)

PS: Ono za kredit je bila vise shala. Samo mi fali jos jedan na grbaci :-)

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Ja bih hteo al' se ne da...

Post by parker » 29 Oct 2012, 20:03

Malo si kontradiktoran, bio si spreman da ulupaš 700+ evra na časove koji ti u suštini ne trebaju, bar ne taj profi nivo časova, a nećkaš se oko gitare koja bi te služila zauvek.. I nije samo taj Ibanez, ima sad koliko oćeš svega ispod cene, ima i drugih odličnih instrumenata za jeftine pare..
Ja da sam na tvom mestu kupio bi što god bolji instrument jer nije isto svirati na instrumentu ili tarabi.. Možeš svirati i kroz zvučnike sa kompa, ima i onih "pojačalca" koja ubodeš u bas pa slušalice u to i cepaj.. To pojačalce od 15 vati je ništa, ni zvuk ni snaga. Ibanez 180 isto, najniži nivo kod Ibaneza..
Ja tako a ti kako oćeš, srećno šta god izvedeš

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Ja bih hteo al' se ne da...

Post by michabass » 29 Oct 2012, 20:33

parker wrote:Ja da sam na tvom mestu kupio bi što god bolji instrument jer nije isto svirati na instrumentu ili tarabi.. Možeš svirati i kroz zvučnike sa kompa, ima i onih "pojačalca" koja ubodeš u bas pa slušalice u to i cepaj.. To pojačalce od 15 vati je ništa, ni zvuk ni snaga. Ibanez 180 isto, najniži nivo kod Ibaneza..
Ja tako a ti kako oćeš, srećno šta god izvedeš
:1: ne samo ti, mislim da govorim u ime svih koji su ikad uzeli ikakav instrument u ruke: kupi instrument najbolji koji možeš da priuštiš! Sve ostalo je manje bitno....(pojačalo, kablovi, efekti, časovi, futrole, kajševi.... muda, dlake...)
Ako imaš 400eur za instrument i pojačalo (koje ti ne treba koliko vidim....) ulupaj sve u što bolji instrument! 8)

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Ja bih hteo al' se ne da...

Post by Baba Slim » 29 Oct 2012, 20:38

michabass wrote:Ako imaš 400eur za instrument i pojačalo (koje ti ne treba koliko vidim....) ulupaj sve u što bolji instrument! 8)
:1: Nema šta dalje da se savetuje, jer od instrumenta sve počinje. Što je bolji sam instrument, to će ti biti bolje, i lakše.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest