mark bass

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
aleksaa
Posts: 3
Joined: 18 Dec 2012, 11:06

mark bass

Post by aleksaa » 18 Dec 2012, 11:26

pozdrav svim kolegama,ja ne sviram gitaru vec sviram bas na klavijaturi,pa bi me zanimalo vase misljenje o pojacalu Mark bass HT503,i kakav bi bio u kombinaciji sa Hartke 2,5xl box-om?Ili da mi vi preporucite nesto drugo.... :)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: mark bass

Post by Cope » 19 Dec 2012, 22:56

Meni je bilo glupo da pišem bilo kakav komentar na temu Markbass pre Kvočke, al evo samo jednu smernicu - samo pojačalo i nije neki poseban trip, uglavnom bi bilo ok da što manje "farba" ton jer ti već imaš urađene boje na klavijaturi. Glavna fora kod klavijatura je ta da imaju veći dinamički opseg od gitare, te da kao takva prouzrokuje ozbiljne batine po membrani, naročito ako još imaš ceo orkestar - bubnjebe, bas itd... i onda su stručnjaci uglavnom stavljali na pojačala za klavijature krute, teške i jake membrane - primer na Peavey KB-300 je zvučnik Black Widow karton-kevlar, koji kada sam skinuo, imao sam utisak da mogu da ga udarim pesnicom a da mu ništa ne bude. Tako da bih ti ja pre savetova da se pozabaviš samim zvučnikom koji ćeš koristiti nego amp-om, ako se tebi sviđa MB to je onda ok. U svakom slučaju bih izbegao piezo visokotonac na zvučniku, bez obzira što se dere.

aleksaa
Posts: 3
Joined: 18 Dec 2012, 11:06

Re: mark bass

Post by aleksaa » 20 Dec 2012, 03:14

hvala u svakom slucaju,ionako sam vec resio da uzmem Hartke HA5500,samo cu morati dobro da pogledam koju cu kutiju uzeti...

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: mark bass

Post by Cope » 20 Dec 2012, 07:04

Ti današnji Hartke-i dosta neutralno i po meni hladno sviraju, što ti možda nije tako loše.

A box u svakom slučaju nešto filovano sa EV, JBL, Eminence, i sl. zvučnicima. :ziveli:
One varijante laganica aluminijum, papir, itd... bih zaobišao...

aleksaa
Posts: 3
Joined: 18 Dec 2012, 11:06

Re: mark bass

Post by aleksaa » 20 Dec 2012, 10:26

ok,ja sam razmisljao nesto o Swr 4x10 ili 2x10,sa tim sto bo morao tad da imam i jednu 15 za vece svirke... :|

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest