dobar zvuk-ili ne?

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

dobar zvuk-ili ne?

Post by maksabass » 24 Jan 2013, 22:38

Ova tema stoji u temi maxles pedalale...al neznam kolikokolege basisti posecuju moju temu o pedalalma :( verujem da one koje zanima da.Ali zbog same cinjenice da se radi o bas pedali,htedoh da podelim utiske sa Vama...
u potrazi za zvukom...BOOSTER-i su nadasve korisne sprave...ko ih koristi zna,ali ko zna da ih kristi taj ima dobar zvuk.Bilo da se radi o bustovanju sugnala pre ili posle efekta,itekako je potreban,da pogura ili izdigne signal.Mnogi koriste volume pedale-nemam nista protiv,ali definitivno ove sprave daju bolje rezultate,bar po meni.
Kao sto rekoh u potrazi za boljim zvukom svoje bas gitare koristio sam razne naprave,medjutim sa najprostijim stvarima sam cini mi se imao najbolje rezultate,kao sa recimo obicnim boosterom.Bezveze je traziti svoj proloz kroz mix sa biranjem frekvencija,koje kao drugi nemaju ili manje od Vas,pa dodavanjem upravo tih isticete sebe u miksu...(MOZDA AKO IMATE SAVESNE SVIRACE)ali u vecini slucajeva kad krene zesca MULJAVINA to ne pije vodu vec bude jos gore.Ima tu jos mnogo da se prica,al da ne duzim.Moje iskustvo sa tim me navelo da napravim jednu vrstu boostera,koga sam malo testirao na basu,i na kraju je rezultiralo ovim...LIVE BASS BOOSTER.
Svaki booster podize nivo,to je jasno,kao i ovaj...no desavalo se da boju basa nemogu da uglavim dobro u miksu...jer kad je jak onda zauzme dosta prostora u miksu pa za ostale nema mesta...onda se bas dobro cuje ali smeta svima.Dakle on mora da zauzme svoje mesto u miksu,da bude basovitiji od svih ostalih,ali opet da ne mumla i da se razume.Sta ...sta...
puno puta se pogesi u samoj postavci bas gitare (cesto mi se to desava),pa sam se odlucio da ne gresim,nego postavim zvuk na samom boosteru...i kao takvog ga koristim.Dakle krupan bas koji ne mumla,sa :D midlovima koji ne bi smetali ostalim ucesnicima,i kristalo jasnim visokim koji ce biti skoro iznad svih,pa kad svirate slap,da se cuje svaki SKLJOC
Upotereba gaina na istom ide u pravcu da se donekle ocvrsne ton,do nekih 3/4 ili ti 3h,posle toga krece sa fuzziranjem,i to je nalik opanjenom pojacalu,a ne comp drive pedalama.Filter ima 6 datih opcija zvuka.U principu su dosta slicne...U basovima razlike nema(to nisam hteo da diram),ali u visokim i srednjim visoki ima ...
Poslusajte...zvuk... ide li to u dobrom pravcu

Ako moserator misli da je ovo pogresno sto radim,jer se radi o duploj temi, slobodno moze da izrise temu :ziveli:

User avatar
mortcinder
Posts: 27
Joined: 29 Dec 2010, 08:08

Re: dobar zvuk-ili ne?

Post by mortcinder » 24 Jan 2013, 23:41

Makso jA imam tvoj obican booster, i mogu reci da me lepo sluzi, svaka cast
A ato se tice ovog Me likie :1:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: dobar zvuk-ili ne?

Post by Cope » 25 Jan 2013, 00:10

Meni se ovo sviđa kako radi...

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: dobar zvuk-ili ne?

Post by maksabass » 25 Jan 2013, 14:44

Havla momci...sto se mene tice ja sam zadovoljan.
ali zato sto je ovo moja kreacija nemogu biti i objektivan(jer sam ga ja postavio manje vise tako kako se meni svidja),pa zbog toga molim za komentare...dobro,lose itd...moze ovako ili onako...Sto se vise ljudi ukljuci u objektivnom ocenjivanju,
to ce biti realnija slika o tome dal stvarno vredi...zbog toga sam i potavio ovo.
Dakle glasajte...meni iskreno veoma zanci...hvala svima :ziveli:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: dobar zvuk-ili ne?

Post by Cope » 25 Jan 2013, 14:51

Pa pazi, preko kompa i u strogo kontrolisanim uslovima zvuk može i te kako da prevari.
Glavna potvrda kvaliteta nekih proizvoda jeste veliki staž u live i u drugim zahtevnim uslovima.
Rekoh ti već, svrati kad si u prolazu do studija, ponesi neku bas pedalu, pa da napravimo rijaliti šou...

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: dobar zvuk-ili ne?

Post by michabass » 25 Jan 2013, 16:51

Lepo zvuči, ako mogu da primetim klasičan loudness
Cope wrote:Pa pazi, preko kompa i u strogo kontrolisanim uslovima zvuk može i te kako da prevari.
Glavna potvrda kvaliteta nekih proizvoda jeste veliki staž u live i u drugim zahtevnim uslovima.
Rekoh ti već, svrati kad si u prolazu do studija, ponesi neku bas pedalu, pa da napravimo rijaliti šou...
:1:
Bez lične probe teško da iko može dati definitivan sud...
pozzz

:ziveli:

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: dobar zvuk-ili ne?

Post by maksabass » 25 Jan 2013, 17:30

Da proba uzivo je najbolje resenje bez daljeg...
Bolji uslovi za snimanje takodje,jer ovo je snimak GITARA+PEDALA+POJACALO (sve flat) +COMP.
Ova pedala je takoreci prototip...eto ako neko hoce da proba licno (iz etuzijazma ili sta vec) mogu da je posaljem...o njegov troslu naravno. :ziveli:
Havala na javljanju .Vas doprinos u izgradji pedala je od znacaja :ziveli:

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: dobar zvuk-ili ne?

Post by maksabass » 25 Jan 2013, 17:47

michabass wrote:Lepo zvuči, ako mogu da primetim klasičan loudness
Cope wrote:Pa pazi, preko kompa i u strogo kontrolisanim uslovima zvuk može i te kako da prevari.
Glavna potvrda kvaliteta nekih proizvoda jeste veliki staž u live i u drugim zahtevnim uslovima.
Rekoh ti već, svrati kad si u prolazu do studija, ponesi neku bas pedalu, pa da napravimo rijaliti šou...
:1:
Bez lične probe teško da iko može dati definitivan sud...
pozzz

:ziveli:
Pa sad kad citam i uopredjujem zvuk...moglo bi da se kaze loudness,mada dok sam pravio pedlu,to mi nije ni palo napamet.
Ali ostro uvo (iskusnih basista) zna da definise zvuk -dobar zakljucak

User avatar
mortcinder
Posts: 27
Joined: 29 Dec 2010, 08:08

Re: dobar zvuk-ili ne?

Post by mortcinder » 25 Jan 2013, 23:53

JA bi je rado probao Makso :metal5: :metal5:

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: dobar zvuk-ili ne?

Post by michabass » 26 Jan 2013, 13:22

Samo napred makso!! :metal:

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: dobar zvuk-ili ne?

Post by maksabass » 29 Jan 2013, 00:22

mortcinder wrote:JA bi je rado probao Makso :metal5: :metal5:
Pa ako zelis...ostavi podatke na PP

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: dobar zvuk-ili ne?

Post by maksabass » 29 Jan 2013, 00:43

PA ovako...Pedalu sam testirao na svirci...
Ono sto mi se dopalo kod nje je toplina...dakle zvuk je stvarno veoma topao ,ali mekan.Sta to znaci .Moj osecaj dok nisam koristio pedalu je da zvuk nejednako izlazi iz bas binova i gornjih kutija.Cas ga ima dole ,cas ga ima gore.Sa ovom pedalom je stvarno veoma konstantan.Dakle podjednako rasporedjen i gore i dole.Medjutim kad su grunuli svi u miksu,definicija se izgubila,tj bolje receno attack.Dobro je to sto je zadrzao svoj status,da tako kazem,ostao je tamo gde mu je mesto i napravio velika ledja bendu.Zvuk je bio veoma cist,sto je u velikoj meri zavisilo i od basa,jer se nije mesao sa ostalim instrumentima,a za njih je bilo prostora koliko hoces.
Posto sam filter vemoa malo propusta te neke midlove (mozda i sam karakter gitare) odlucio sam da to malo povecam.I onda sutra uvece ponovo test.bilo je bolje ,nema sta...ali ja zelim da ovo bude zaista dobro pa cu poraditi jos malo.
Dakle da bass sound ne bi bio muddy(jel se tako kaze?) moram nekako da izdejstvujem neke mid frekvencije koje bi bile boostovane verujem 10-15 db sa malim Q-om.Dakle uzan spektar mid frekvencija od otprilike 600 ili 800Hz bi ovoj pedali lego samo tako...i imam utisak da bi bilo to -to.
A sto se tice snimka ...malo sam se zezao sa nekim drum loopovima,i zvuci odlicno,da ne kazem studijski,ali stavrno mnogo dobro.Ici cu ovih dana do jednog studija da zabelezim nesto i istestitram je u pravim uslovima studija-pa cu da Vam javim utiske.
Do tada-svako dobro :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest