Da li se ko susreo sa Apollo 6ozicanim bassom?

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Da li se ko susreo sa Apollo 6ozicanim bassom?

Post by Trooper » 22 Oct 2013, 19:27

da, ali je sasvim osnovano da smatras da je nesto njesra ako su svi ostali primerci istog brenda njesra. A veza izmedju petozicanog i sestozicanog basa postoji po pitanju lose izrade, jer je najveci problem jeftinih baseva prenos zvuka B zice. A ako to ne valja na magnetima koje prave za petozicane, kolike su sanse da je kod sestozicanih drugacije

User avatar
rockozaurus
Posts: 597
Joined: 22 Jan 2009, 14:40
Location: London

Re: Da li se ko susreo sa Apollo 6ozicanim bassom?

Post by rockozaurus » 22 Oct 2013, 19:55

Upravo to sam hteo da kazem ali izgleda dzabe!?Da bi neko osudio to nesto,trebalo bi da je probao sve modele a cisto sumnjam da takav neko postoji!? Ok,mozda i jeste sve sto nosi ovaj logo njesra ali nema definitivnog i apsolutnog dokaza.Ja licno znam coveka koji je veoma zadovoljan petozicanim basom...I sta sad!?Pitanje je principno.Firma Apollo je samo slucajni primer.Da spomenem samo da se vrlo cesto desava u poslednje vreme da moras da probas dosta komada i od renomiranih firmi(koje kostaju ohoho vise)da bi izabrao nesto svestno...

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Da li se ko susreo sa Apollo 6ozicanim bassom?

Post by Funkd » 23 Oct 2013, 23:23

Ne, ne moras probati sve modele da bi "napljuvao" (tako ti kazes) neki brend. Obzirom kakvo je smece bila ta petica (a Trooper ti je ukazao na slicnost izmedju petice i sestice) meni je to bilo dovoljno da oformim misljenje o tom brendu. A nije kao da Apollo ima siroku paletu proizvoda u razlicitim cenovnim rangovima. Magneti i elektronika na tom bass-u su prilicno ocajni i moze daleko bolje da se prodje, pa cak i za taj novac.

Opet, u pravu si kad kazes da ne bi trebalo da se vodi nasim sudom. Zato ja uvek kazem "idi i probaj". Ali kad postavis ovakav thread na forumu, to je obicno zato sto si ogranicen sa te strane mogucnosti isprobavanja vise instrumenata pre kupovine.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Da li se ko susreo sa Apollo 6ozicanim bassom?

Post by Cope » 24 Oct 2013, 02:01

Ja do sada nisam imao prilike da čujem da neko svira Apolo bas na nekoj svirci, pa ne mogu da kažem da je loš, al nekako mi ime brenda i zemlja porekla paušalno ne ulivaju naročito poverenje :XD: Misim, i moj prijatelj lakira nameštaj, a finiš i sjaj na stolicama i ormanima izgleda da se usereš :)

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Da li se ko susreo sa Apollo 6ozicanim bassom?

Post by Kristijan » 24 Oct 2013, 07:59

Свирао сам једно време с басистом који има четворожичани Аполо Џез бас. После пар месеци је био присиљен да промени потенциометре, једноставно су престали да функционишу. Што се тиче тона... Немам појма, само сам слушао тај бас преко Фендер Рамбл појачала, и искрено - не сећам се да је преко тог појачала и један бас звучао посебно репрезентативно, тако да не могу да кажем ништа паметно. Што се тиче израде - тај је бас био сасвим фино одељан, без стандардних фалинки које имају јефтини инструменти. Чивије су одлично држале штим. Није свакако инструмент који бих најтоплије препоручио, али није ни неко неупотребљиво весло које ће почетнику да огади прве свирачке дане.

Аполо је једна од оним неидентификованих фирми, и сигуран сам да долази из фабрике која прави и неке озбиљније брендиране инструменте. Имају и неку мало скупљу линију производа, само се онда то зове Астон. Знам то добро јер сам имао њихову копију 335 електричне гитаре, јефтинији модел са шрафљеним вратом је носио Аполо етикету, а скупљи, са лепљеним вратом и седефним блоковима на грифплатни је носио Астон етикету. Био сам врло задовољан с том гитаром, скроз солидна израда, нисам имао ама баш никакве проблеме с тим инструментом. Немам више ту гитару из једног јединог разлога - мени ипак не раде посао хамбакери, чак и на полушупљој гитари то није тон за мене. Узео сам је јер сам као клинац тезгарио баш са копијом 335, и то је мени за тезгу била сјајна гитара, али данас више не радим ни сличан репертоар, тезгарим као акустичар, а електричну гитару користим за ауторски рад и ту ми не играју хамбакери. Једно време сам хтео да у њу убацим Фет Кет Данкане, али то је код Митроса стандардно стајало у понуди на сајту, али никад и у радњи, и онда сам одустао од буџења. Верујем да би некоме коме треба неки џези тон та гитара феноменатлно одговарала. Све ово пишем само зато што постоји теоретска могућност да је тај шестожичани бас мало срећније скоцкан инструмент, налик овој 335 гитари коју сам ја користио. Ништа не тврдим...

User avatar
SoundHybrid
Posts: 15
Joined: 18 Sep 2012, 23:31
Location: Cacak, Srbija

Re: Da li se ko susreo sa Apollo 6ozicanim bassom?

Post by SoundHybrid » 25 Oct 2013, 12:20

Ja nikad nisam imao predrasude, sve bih probao, mozda nesto sto stock radi sranje ima dobar potencijal uz neka sitnija ulaganja.

Probao sam Dean-a, uzeo sam Dean-a, zadovoljan Dean-om = thread moze da se zatvori :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest