Da li se ko susreo sa Apollo 6ozicanim bassom?

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
SoundHybrid
Posts: 15
Joined: 18 Sep 2012, 23:31
Location: Cacak, Srbija

Da li se ko susreo sa Apollo 6ozicanim bassom?

Post by SoundHybrid » 03 Oct 2013, 10:11

Sve je u nazivu. Ako jeste - iskustva?
Valja li to cemu?

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Da li se ko susreo sa Apollo 6ozicanim bassom?

Post by sirac-šunka » 03 Oct 2013, 16:06

Nisam, ali jeseam sa jednim petožičanim, bio je mnogo lep, ali pomalo neispravan i prilično shitey...

User avatar
SoundHybrid
Posts: 15
Joined: 18 Sep 2012, 23:31
Location: Cacak, Srbija

Re: Da li se ko susreo sa Apollo 6ozicanim bassom?

Post by SoundHybrid » 03 Oct 2013, 18:16

I meni se cini kao da je jedina okej stvar na njima - izgled. Zato i pitam za tudja iskustva :)

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Da li se ko susreo sa Apollo 6ozicanim bassom?

Post by Funkd » 04 Oct 2013, 11:06

Probao petozicani. Nije mogao propisan setup da se uradi. Zaobidji.

User avatar
11080
Posts: 291
Joined: 03 Jun 2008, 04:48

Re: Da li se ko susreo sa Apollo 6ozicanim bassom?

Post by 11080 » 04 Oct 2013, 11:08

Nemam iskustva sa Apolom ali imam sa svakakvim sličnim improvizacijama. Ne troši pare.

User avatar
SoundHybrid
Posts: 15
Joined: 18 Sep 2012, 23:31
Location: Cacak, Srbija

Re: Da li se ko susreo sa Apollo 6ozicanim bassom?

Post by SoundHybrid » 04 Oct 2013, 17:10

Dobro..

A sa OLP-om (Stingray kopija, 1 hum)? :)

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Da li se ko susreo sa Apollo 6ozicanim bassom?

Post by Funkd » 04 Oct 2013, 18:14

Nisam probao, ali mi je basista "Girls, boys & toys" (ili kako vec) prilicno nahvalio svoj OLP StingRay.
Ono sto sam ja cuo u toku svirke je bilo daleko od "wow". Mada, to moze biti i zbog 10 drugih faktora pored samo bass-a.

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Da li se ko susreo sa Apollo 6ozicanim bassom?

Post by sixstring » 07 Oct 2013, 22:05

Hej, znam šta si video na Kupujemprodajem. My 2 cents, super izgleda, i ima šest žica, e sad, to je firma koja se nije proslavila po kvalitetu izrade bass gitara, a kako su petice, a pogotovo šestice tricky business, mislim da je onaj Peavy defretovan daleko bolja opcija, mada je fretless. Iskreno, iako se nekome ne sviđa izgled, ili možda ne voli zvuk singl magneta, mislim da od bilo kakve varijante Jay Touser/Squire/Ibanez (samo da nije gio) sa dva Jazz magneta nema bolje kupovine. To sa iole svežim žicama (nebitno kog proizvođača, kao i da li su nickel ili steel), zvuči k'o bog.

Il kupuj onu Yamahu TRB 1006, najpametnije rešenje od svih šestica ispod hiljadu eura.

User avatar
SoundHybrid
Posts: 15
Joined: 18 Sep 2012, 23:31
Location: Cacak, Srbija

Re: Da li se ko susreo sa Apollo 6ozicanim bassom?

Post by SoundHybrid » 09 Oct 2013, 22:29

sixstring wrote:Hej, znam šta si video na Kupujemprodajem. My 2 cents, super izgleda, i ima šest žica, e sad, to je firma koja se nije proslavila po kvalitetu izrade bass gitara, a kako su petice, a pogotovo šestice tricky business, mislim da je onaj Peavy defretovan daleko bolja opcija, mada je fretless. Iskreno, iako se nekome ne sviđa izgled, ili možda ne voli zvuk singl magneta, mislim da od bilo kakve varijante Jay Touser/Squire/Ibanez (samo da nije gio) sa dva Jazz magneta nema bolje kupovine. To sa iole svežim žicama (nebitno kog proizvođača, kao i da li su nickel ili steel), zvuči k'o bog.

Il kupuj onu Yamahu TRB 1006, najpametnije rešenje od svih šestica ispod hiljadu eura.
Uzeo sam Dean-a. (Imao sam i dobra i lose iskustva sa njima, probao sam u Grckoj 3-4 Dean Hillsboro bassa, jedan valja, drugi ne, treci valja, o cetvrti posecem prste kakvi su pragovi).. Ovaj probao, svideo mi se, odneo, job's done. :) ... Sad trazim 50e da zamenim zice xD Ali i dalje mi je neostvarena zelja neck through Artisan sa matorim bartolinijima :s

User avatar
11080
Posts: 291
Joined: 03 Jun 2008, 04:48

Re: Da li se ko susreo sa Apollo 6ozicanim bassom?

Post by 11080 » 10 Oct 2013, 09:28

He he pravilno. Cort je keva. Ne svaki komad, naravno. Kad ga kupiš jednog dana, pohvali se gde sviraš pa da dođem da čujem i vidim.

Dobro si odabrao, ako je to onaj Dean 6 sa KP od lika iz DoubleTrouble.

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Da li se ko susreo sa Apollo 6ozicanim bassom?

Post by sixstring » 10 Oct 2013, 14:53

To je jedini Dean koji ima koristan zvuk, istina sve može da se koristi, ali taj stvarno zvuči lepo.

Job well done mate :ziveli:

Rekao bih ti, welcome to the club ali hehehe

Što se žica tiče D'adarije nikl su se nekad prodavale u Mitrosu za 2300-2500 din, za moj ukus zvuče odlično, ako možeš naruči Dunlop Nickel, to zvuči baš lepo,ali opet to što ja volim nickel ne mora da znači da će ti se svideti.

User avatar
SoundHybrid
Posts: 15
Joined: 18 Sep 2012, 23:31
Location: Cacak, Srbija

Re: Da li se ko susreo sa Apollo 6ozicanim bassom?

Post by SoundHybrid » 10 Oct 2013, 16:02

@11080 Da, taj, Nemanjin. :D
Vazi :)


@StringsFusion

Bez probe nista, ja sam zadovoljan. :)

Thanks :ziveli:

Eh.. Naci ce se valjda nesto slicno, ima vremena.

Ja gledam da nadjem light stainless steel zice, tipa 020-040-060-080-100-130.. Kazu da cekam 15-20 dana i 50e unapred.. Smorio sam se. Ali razmisljam da uzmem nickel wound-ove pa cu zameniti kad dotraju i budem vise pri parama.

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Da li se ko susreo sa Apollo 6ozicanim bassom?

Post by sixstring » 10 Oct 2013, 22:26

SoundHybrid wrote: @StringsFusion

Bez probe nista, ja sam zadovoljan. :)

Thanks :ziveli:

Eh.. Naci ce se valjda nesto slicno, ima vremena.

Ja gledam da nadjem light stainless steel zice, tipa 020-040-060-080-100-130.. Kazu da cekam 15-20 dana i 50e unapred.. Smorio sam se. Ali razmisljam da uzmem nickel wound-ove pa cu zameniti kad dotraju i budem vise pri parama.
Neki bassoff bio bi super da imamo mesto za probe u gradu, al eh...
Ma bre, Dunlop Nickel 30-130, ubiva!
U zdravlju i veselju da ga koristiš!

User avatar
SoundHybrid
Posts: 15
Joined: 18 Sep 2012, 23:31
Location: Cacak, Srbija

Re: Da li se ko susreo sa Apollo 6ozicanim bassom?

Post by SoundHybrid » 10 Oct 2013, 22:38

Grad nam je.. Super.... Bas fali neko mesto za open jam-ove.

Uzecu nickel, cisto da vidim kakve su, ali trazim tanje, nekako su mi vise funky i lepse legnu na pragove pri niskoj akciji pa je tapping nesto laksi :D

Nego sta cu :)

User avatar
rockozaurus
Posts: 597
Joined: 22 Jan 2009, 14:40
Location: London

Re: Da li se ko susreo sa Apollo 6ozicanim bassom?

Post by rockozaurus » 22 Oct 2013, 18:56

Znaci,nisam bas expert ali uvek su me nervirale ovakve price u stilu "moj drug tucao Micu,znaci Mica je kurva"Covek pita konkretno za sestozicani a vi govorite o petozicanom(nekom) i o nekim drugim,ono, reko mi drug a njemu reko neko drugi a njemu reko...Mislim da ako nisi nesto probao, ne bi trebalo da se javljas ..?Ili jos gore;zajebi tu marku ,to je smece,uzmi ovu,ja imam to i to razbija...Jel moze neko da digne dva prsta i da kaze:"Da,ja sam probao taj bas i mogu da potpisem da je sheet zato sto mu to i to ne valja i to i to je izfusareno itd!?To totalno odricanje necega je vrlo svojstveno nama, balkancima.Setih se jedne druge marke(Stagg),koja je isto tako nepravedno opljuvana.Ne kazem,ima tamo velikih promasaja ali ima i jako solidnih komada,koje ces kod izvikanih firmi morati debelo da platis.Elem,imao sam priliku da drzim to zivotince u rukama(Apollo bass) i mogu da kazem sledece:"Uradjen od kvalitetnog materijala(mahogany nato),neck trough gitara,aktivna elektronika,mono rails bridge,veoma prijatan i udoban vrat,niska akcija,finis besprekoran...Sta je tu sheet!?Slabija strana je hardver(barem tako izgleda),ipak treba vremena da bi se to prakticno dokazalo.Izgleda mi jeftino,zato tako tvrdim.Zvuk,koliko ja mogu da ocenim vise nego solidan,ima onaj zvonljivi ton,koji je kapiram vazan kod bas gitara.Po meni,ako se promene magneti i civije,dobijate bas,zaista visoke klase.Takav bas, tako uradjen od neke "poznate nekineske" marke nema sanse da moze da se dobije ni u snu.Vidim,kraju sikupio Deana.Nadam se da si zadovoljan i da ga nisi kupio samo zato sto je neko rekao da je strava?Ja sam cuo da su ti Deanovi iz nizih klasa totalno njesra,jbga,nemoj da se ljutis,tako sam cuo... :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest