pristojan jazz bass do 200e

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

stss
Posts: 78
Joined: 24 May 2012, 21:45

pristojan jazz bass do 200e

Post by stss » 22 Oct 2013, 22:27

sad imam neki prec koji je dobar za tvrdje stvari, ali za neki dzez i sl. je nekako.. 'preostar'.
dakle, od ovih divljih firmi, sto da gledam? koliko sam shvatio prelistavanjem foruma, to bi bili skvajer(koji nije affinity), aria, sx... i? jos nesto?
ne mora da bude kopija jazz fendera, ali koji basevi jos imaju tako siroku upotrebu, da ne kazem za sve zanrove? treba mi nesto za probe, sviram prstima, jako rijetko slepujem i koristim trzalicu.
najcesce jurim neki klasik rok puniji zvuk, poput kontrabasa.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: pristojan jazz bass do 200e

Post by Cope » 23 Oct 2013, 01:54

Pa sad za 200 eur i nećeš naći nešto mnogo kvalitetno i za "široku" upotrebu, mada može da te strefi štošta zanimljivo po oglasima ako pratiš, strpljiv si i znaš šta hoćeš... A šta ti fali tom precu? On bi trebalo da ima okrugliji i bliži ton kontrabasu od jazz koncepta.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: pristojan jazz bass do 200e

Post by nemanjavelimirovic » 23 Oct 2013, 02:03

http://www.kupujemprodajem.com/HOHNER-H ... d=43784873

Drugar moj ima Hohnera jednog i ubija kako radi...eto recimo to...? :ziveli:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: pristojan jazz bass do 200e

Post by Cope » 23 Oct 2013, 02:08

nemanjavelimirovic wrote:http://www.kupujemprodajem.com/HOHNER-H ... d=43784873

Drugar moj ima Hohnera jednog i ubija kako radi...eto recimo to...? :ziveli:
Lutkica, a nije China :)

Pogledaj vrat, prodrmaj šipku dal radi, vidi kako svira, ma milina...

stss
Posts: 78
Joined: 24 May 2012, 21:45

Re: pristojan jazz bass do 200e

Post by stss » 23 Oct 2013, 02:47

pa jbg, nisam preiskusan, mozda ja ne znam da ga iskoristim na pravi nacin :) to je ovaj http://www.ultimate-guitar.com/reviews/ ... /jtb-400c/
kad tako kazes, je li onda bolje u njega da ulozim? posto ocigledno ne raspolazem sa puno novaca, i cini se da je su solidni precisioni jeftiniji. vrat mu je dobar, pragovi novi, civije mnogo dobre, drze stim satima, jedino me elektronika zajebava, potovi i ulaz za kabl.

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: pristojan jazz bass do 200e

Post by michabass » 23 Oct 2013, 09:27

Ovaj Hohner ti je odlična ponuda!! Zgrabi to i beži... nećeš naći bolju ponudu na KP.

User avatar
vakatt
Posts: 49
Joined: 16 Mar 2011, 14:08

Re: pristojan jazz bass do 200e

Post by vakatt » 23 Oct 2013, 10:54

stss wrote:pa jbg, nisam preiskusan, mozda ja ne znam da ga iskoristim na pravi nacin :) to je ovaj http://www.ultimate-guitar.com/reviews/ ... /jtb-400c/
kad tako kazes, je li onda bolje u njega da ulozim? posto ocigledno ne raspolazem sa puno novaca, i cini se da je su solidni precisioni jeftiniji. vrat mu je dobar, pragovi novi, civije mnogo dobre, drze stim satima, jedino me elektronika zajebava, potovi i ulaz za kabl.
Pazi, necu ulaziti u diskusiju oko kvaliteta tog tvog Preca ili ovog Hohnera vrlo je moguce da bi sa tim Hohnerom dobio i nesto bolji zvuk nego sto ga sad imas , ali meni je sama tvoja postavka za diskusiju, dakle ti imas Preca od 200eura i nisi zadovoljan zvukom, pa ces da kupis Jazza od 200eura.
Po meni je uvjek bolje imati jednu gitaru/bass od 400 nego dvije od 200 osim ako ne postoji neki konkretan razlog za to.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: pristojan jazz bass do 200e

Post by sirac-šunka » 23 Oct 2013, 12:06

To je i meni malo bolo oči, pa sam odustao od nekog komentarisanja... Tj. ovo:
stss wrote:sad imam neki prec koji je dobar za tvrdje stvari, ali za neki dzez i sl. je nekako.. 'preostar'.
A može i sa precom da se svirne opasan džez, npr:


E sad, svestan sam da ovaj moj post otvara niz diskusija. Ovo na snimku je neki Fender od iljadu i kusur evra VS. Jay Turser od 100 i kusur... pa tu je jedno tri tisuće evara markbass-a, pa onda ekstra studio... Ali tu je i iskustvo, talenat i poznavanje instrumenta samog svirača.

A ima i on tamo u pozadini neki jazz bass... :)

Tako da u osnovi ipak podržavam ideju da pazariš ovaj džez bas što su ti preporučili, ali ne zbog toga što na precu ne možeš da dobiješ neki "mekaniji džezi ton"... Sve može na svemu da se odsvira i da zazvuči valjano, ako se hoće.
Više gitara nije loše imati zbog inspiracije, zbog toga što te one više vuku da ih sviraš i vežbaš i sl...

A što se tiče dileme jedna gitara od 300 evra ili dve gitare od 100 (Jay Turser nov košta oko 150, polovan cenim da je 100) i 200 evra, to je posebno pitanje i ja smatram da osetno ne bi dobio na kvalitetu kad je upitanju bas od 200 ili 300 evra. Tako da bolje dve :)

Nekad prodaš sve to pa pazariš ono što će više da ti se svira tada...

stss
Posts: 78
Joined: 24 May 2012, 21:45

Re: pristojan jazz bass do 200e

Post by stss » 23 Oct 2013, 12:13

vakatt wrote:
stss wrote:pa jbg, nisam preiskusan, mozda ja ne znam da ga iskoristim na pravi nacin :) to je ovaj http://www.ultimate-guitar.com/reviews/ ... /jtb-400c/
kad tako kazes, je li onda bolje u njega da ulozim? posto ocigledno ne raspolazem sa puno novaca, i cini se da je su solidni precisioni jeftiniji. vrat mu je dobar, pragovi novi, civije mnogo dobre, drze stim satima, jedino me elektronika zajebava, potovi i ulaz za kabl.
Pazi, necu ulaziti u diskusiju oko kvaliteta tog tvog Preca ili ovog Hohnera vrlo je moguce da bi sa tim Hohnerom dobio i nesto bolji zvuk nego sto ga sad imas , ali meni je sama tvoja postavka za diskusiju, dakle ti imas Preca od 200eura i nisi zadovoljan zvukom, pa ces da kupis Jazza od 200eura.
Po meni je uvjek bolje imati jednu gitaru/bass od 400 nego dvije od 200 osim ako ne postoji neki konkretan razlog za to.
nisam dobro objasnio, to je i razlog zasto ne mogu sad da kupim tog hohnera, mislio sam da ovaj prodam, skupim koliko mogu da skupim para i onda da trazim nesto.. samo zelim da dobijem informacije isplati li se uopste to da radim, posto je lakse da prodas stan nego instrument.
da ne budem bezobrazan, ali ovakav zvuk bi me kupio http://www.youtube.com/watch?v=i8q6sR6yZCE (svjestan sam da je to vise trombon nego k-bas, da je fretless, i da ,cak i da imam istu opremu ne bih mogao da dobijem identican zvuk, jer ipak udara zice mnogo cudno).

stss
Posts: 78
Joined: 24 May 2012, 21:45

Re: pristojan jazz bass do 200e

Post by stss » 23 Oct 2013, 12:30

e sad, koliko bi bio 'bolan' prelazak na fretless (posto se koliko znam zica pritiska direktno na 'prag', a ne izmedju pragova) i koliko bi tek on bio upotrebljiv za razlicite zanrove, ono, od doorsa do toola..

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: pristojan jazz bass do 200e

Post by Cope » 23 Oct 2013, 13:53

stss wrote:e sad, koliko bi bio 'bolan' prelazak na fretless (posto se koliko znam zica pritiska direktno na 'prag', a ne izmedju pragova) i koliko bi tek on bio upotrebljiv za razlicite zanrove, ono, od doorsa do toola..
Bolan je utoliko ako se isečeš na mesing dok čupaš pragove sa tog "prec vona bi".

ps. Sirac, ne merači, ljudi leba nemaju da jedu :mrgreen:

pss. Jako zanimljiv detalj na videu - pop filtar na ozvuci :)

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: pristojan jazz bass do 200e

Post by Kristijan » 23 Oct 2013, 15:53

Све од Дорса до Тула, а преко контрабаса... Не може све то један бас да реши, свакако не за 200 евра. Мислим да за почетак треба да покушаш да извучеш што је више могуће из инструмента који већ имаш, није Precision тако ограничених могућности. И рачунај да за тај твој бас не можеш да добијеш никакве озбиљне паре, ако га уваљаш за 100 евра - то је ихаааа... Тако да нисам сигуран колико је продаја паметан потез. Узми с резервом овај мој став, будући да ја већ дуго не свирам бас: мени Jazzbass никад није имао тон који ме на било који начин асоцира на контрабас, па мислим да треба да имаш неке друге разлоге зашто би јурио баш тај бас. При том, Дорси ти нису баш неки оријентир, јер су басисте ангажовали само у студију, и ту је сваки најмљени басиста доносио свој инструмент, било је ту и Precision и Jazzbass басиста, па и контрабасиста. Код Тула углавном имаш да чујеш басове с хамбакерима. Превише је то шарено, а видим да ниси начисто ни око тога да ли хоћеш бас с праговима или без... Треба за почетак да мало прецизније одлучиш шта ти је приоритет, који те тон највише занима. Овако ћеш само да се предомишљаш и да се распитујеш у недоглед, док не укапираш да имаш безброј одговора, а да немаш прецизно формулисано питање.

stss
Posts: 78
Joined: 24 May 2012, 21:45

Re: pristojan jazz bass do 200e

Post by stss » 23 Oct 2013, 16:11

pa i jeste sareno, i sviram sarenu muziku :) a kod dorsa sam mislio na onaj 'tupi' sint bas zvuk, a sa tulom sam malo pretjerao :) vise misim na metal zvuk, trzalica stajl. sve to stoji sto kazes, a za fretless se samo raspitujem, nikad ga nisam ni drzao u ruke, ali po snimcima mi se sve vise namece da je mozda to to sto trazim..a inace, ja i ne ocekujem preko 100e za njega da dobijem... dakle, treba mi vasa pomoc da bih lakse odlucio sto dalje da radim, da li da opet kupim nesto za 150-200e ili da sviram to sto imam dok ne skupim ozbiljne pare za ozbiljan instrument.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: pristojan jazz bass do 200e

Post by Cope » 23 Oct 2013, 16:33

Sviraj to što imaš, i vodi ribu na sladoled, kupi dobre zimske cipele... :ziveli:

stss
Posts: 78
Joined: 24 May 2012, 21:45

Re: pristojan jazz bass do 200e

Post by stss » 23 Oct 2013, 16:52

Cope wrote:Sviraj to što imaš, i vodi ribu na sladoled, kupi dobre zimske cipele... :ziveli:
sve mi se cini da ce tako i bit, a zivim s ribom pa ne moram da trosim dinara na nju :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest