Pickups

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Pickups

Post by maksabass » 27 Aug 2014, 01:10

Hoces da dodas NECK magnet na gitari koja ima samo PREC-magnet?
Slazem se sa gore navedenim,al ja nesto cisto sumnjam da je fender precition u pitanju,jer se po takvoj gitari ne"kopa"
U svakom slucaju stavljanjem jazz magneta u bridge poziciji,se menja mnogo toga.Gitara ce dobiti daleko vece zvucne performanse,i i svakom slucaju ce biti bolje nego sto je bilo(ako se lepo odradi)Uvek postoji mogucnost da sviras na samo tom S magnetu,a kad zatreba,a trebace,imas i jazz bridge magnet koji ce dodati potrebne midlove.I naravno kombinacija oba.I ako je preca legenda,po meni je usko namenska gitara i nije za sve tipove svirke,a tamo gde je ima je nezamenljiva :ziveli:

User avatar
sallemslot
Posts: 14
Joined: 08 Jul 2014, 11:22

Re: Pickups

Post by sallemslot » 28 Aug 2014, 18:29

michabass wrote:Ako je Fender Precision u pitanju mani se zajebancije upropastićeš "resale value".
Ako nije Fender već neka jeftina kopija što da ne, vredi probati....samo nabavi humbucker to ti je moj savet. Pogledaj na netu imaš tih tutorijala kako se ugradjuju magneti.


http://www.wtbrooks.com/burbridgepj.htm
nije Fendetr Prec ...fendetr ?! francuski fender :shock: ...ajmo dalje ...jay turser jtb402 ali je pojacan kobilicom civijama i Magnetima sa squire vintage modified-a ..drug mi je poslao iz usa ...skinuo sa svoje bla bla...poenta je DA MI JE OVAJ LINK I TREBAO VISE KAO MORALNA PODRSKA, A I PAR IDEJA MI JE DOSLO OKO BUSENJA. tako da zahvaljujem ...ali se u medju vremenu novi momenat ....dogodio - montiracu spb2 i mozda sve ovo odlozim jer sam nasao semu greasebucket i duhovi su utihnuli. imacu sta da radim a da se ne bavim hirurgijum. ...'nako lepog drveta :bambi:
hvala ti jos jednom, ako si meni uopste odgovorio(toliko nemam ideju kao funkcionisu forumi..dobro preterujem ali IAKO NISI MENI ODGOVORIO Hvala ti u ime onog kome si odgovorio. pozdrav prijatelju.

Nikola-Bimba
Posts: 21
Joined: 14 Apr 2014, 11:12
Location: Leskovac

Re: Pickups

Post by Nikola-Bimba » 26 Feb 2015, 15:13

Pozdrav ljudi, ima li neko iskustva sa Fender Noisless magnetima i kakva su iskustva? :ziveli:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Pickups

Post by nemanjavelimirovic » 26 Feb 2015, 17:15

Lindy Fralin all the way! :)
Oslati ili su mutni ili ubiju zvuk gitare (EMG). :ziveli:

Nikola-Bimba
Posts: 21
Joined: 14 Apr 2014, 11:12
Location: Leskovac

Re: Pickups

Post by Nikola-Bimba » 26 Feb 2015, 17:43

nemanjavelimirovic wrote:Lindy Fralin all the way! :)
Oslati ili su mutni ili ubiju zvuk gitare (EMG). :ziveli:
Ne sumnjam ali su mi ovi nekako bas privukli paznju pa rekoh da pitam, mozda neko ima iskustva s njima

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Pickups

Post by nemanjavelimirovic » 26 Feb 2015, 17:47

Nikola-Bimba wrote:
nemanjavelimirovic wrote:Lindy Fralin all the way! :)
Oslati ili su mutni ili ubiju zvuk gitare (EMG). :ziveli:
Ne sumnjam ali su mi ovi nekako bas privukli paznju pa rekoh da pitam, mozda neko ima iskustva s njima
Fender noiseless isto imaju problem sa gubitkom karaktera bassa/gitare. Bemliga, probaj. :) :ziveli:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Pickups

Post by Cope » 01 Mar 2015, 00:44

Imao sam Fender SCN magnete na basu Aria, sa "Mićabass" custom tropojasnim preampom, i to je radilo odlično, naravno ako uzmemo u obzir sve probleme koje po difoltu ima petožičani bas, kao i izuzetak punch-a kada su dupli namotaji na noiseless magnetima u pitanju.
Nije za neko soliranje, slepovanje, i mršenje muda, ali je u matrici tonski jako lepo ležalo sa bogatim mogućnostima korekcije i farbanja tona po želji. Takođe i statak benda je vrlo dobro funkcionisao kada se sve to smiksa. Dakle nije praćka kao četvorka, ali da ne valja Fender ga ne bi ugrađivao u svoje daske...

Nikola-Bimba
Posts: 21
Joined: 14 Apr 2014, 11:12
Location: Leskovac

Re: Pickups

Post by Nikola-Bimba » 02 Mar 2015, 02:24

Cope wrote:Imao sam Fender SCN magnete na basu Aria, sa "Mićabass" custom tropojasnim preampom, i to je radilo odlično, naravno ako uzmemo u obzir sve probleme koje po difoltu ima petožičani bas, kao i izuzetak punch-a kada su dupli namotaji na noiseless magnetima u pitanju.
Nije za neko soliranje, slepovanje, i mršenje muda, ali je u matrici tonski jako lepo ležalo sa bogatim mogućnostima korekcije i farbanja tona po želji. Takođe i statak benda je vrlo dobro funkcionisao kada se sve to smiksa. Dakle nije praćka kao četvorka, ali da ne valja Fender ga ne bi ugrađivao u svoje daske...
Ja bi zeleo da stavim nesto bolje od fabrickih magneta na Marcus Miller jazz basu, fabricki su previse bright za moj ukus, previse basa i pogotovu high tonova cak i u pasivnom rezimu a o aktivnom da ne pricam.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Pickups

Post by Cope » 02 Mar 2015, 10:15

Nikola-Bimba wrote:
Cope wrote:Imao sam Fender SCN magnete na basu Aria, sa "Mićabass" custom tropojasnim preampom, i to je radilo odlično, naravno ako uzmemo u obzir sve probleme koje po difoltu ima petožičani bas, kao i izuzetak punch-a kada su dupli namotaji na noiseless magnetima u pitanju.
Nije za neko soliranje, slepovanje, i mršenje muda, ali je u matrici tonski jako lepo ležalo sa bogatim mogućnostima korekcije i farbanja tona po želji. Takođe i statak benda je vrlo dobro funkcionisao kada se sve to smiksa. Dakle nije praćka kao četvorka, ali da ne valja Fender ga ne bi ugrađivao u svoje daske...
Ja bi zeleo da stavim nesto bolje od fabrickih magneta na Marcus Miller jazz basu, fabricki su previse bright za moj ukus, previse basa i pogotovu high tonova cak i u pasivnom rezimu a o aktivnom da ne pricam.
Pa tako radi taj bas - svetlo drvo svetli ton... Ja sam ga uživo slušao na par svirki po BG-u, do duše četvorožičani bas je bio i neki tezga bend u pitanju, i nisam imao utisak da mi nešto tonski nedostaje, čak je prebijao u celom spektru vrlo impresivno... Pre bih zamenio gitaru nego prepravljao nešto na fabričkom MM.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest